Tilaajalle

Pyysimme Savonlinnan opaskurssilaisia listamaan suosikkejaan turisteille – Paistetut muikut olivat melkein jokaisen listalla, paikallinen olut sai myös nostetta

Savonlinnan Oppaat ry järjestää tänä vuonna yhdistyksen 50-vuotisjuhlavuotena taas opaskurssin viiden vuoden tauon jälkeen. 24 uutta opasta on kasvattanut Savonlinna-tietoisuuttaan pitkän linjan oppaan Merja Leppäsen opastamana.

Tuija Pauhu

Pyysimme opaskurssilaisia nimeämään kaksi paikkaa sekä ruuan ja juoman, joita he matkailijoille suosittelisivat. Vasemmalta oikealle: Ljubov Savolainen, Olga Jiliaeva, Yukiko Ishizaki, Minna-Liisa Riestola ja Kristiina Wright. Taustalla vasemmalta Julia Vehviläinen ja Tuula Kokkonen. Kuvaa suurentamalla tekstit saa esiin.
Pyysimme opaskurssilaisia nimeämään kaksi paikkaa sekä ruuan ja juoman, joita he matkailijoille suosittelisivat. Vasemmalta oikealle: Ljubov Savolainen, Olga Jiliaeva, Yukiko Ishizaki, Minna-Liisa Riestola ja Kristiina Wright. Taustalla vasemmalta Julia Vehviläinen ja Tuula Kokkonen. Kuvaa suurentamalla tekstit saa esiin.

Savonlinnan Oppaat ry järjestää tänä vuonna yhdistyksen 50-vuotisjuhlavuotena taas opaskurssin viiden vuoden tauon jälkeen.