Tilaajalle

Avoimet puutarhat -päivä avasi ryhmäpuutarhan portit – Katso kuvat upeasta kukkaloistosta!

Monen ryhmäpuutarhalaisen kesä menee mökkiä ja pihaa laitellessa.

Soila Puurtinen

Kukkarunsautta ihmettelemään olivat tulleet Sami UImonen ja Sisko Naukkarinen (oik.) sekä Kirsi Makkonen (vas.). Paikalla oli myös yhdistyksen puheenjohtaja Pekka Immonen ja puutarhan omistaja Lasse Tuutti (keskellä).
Kukkarunsautta ihmettelemään olivat tulleet Sami UImonen ja Sisko Naukkarinen (oik.) sekä Kirsi Makkonen (vas.). Paikalla oli myös yhdistyksen puheenjohtaja Pekka Immonen ja puutarhan omistaja Lasse Tuutti (keskellä).

Vuohimäen ryhmäpuutarhassa oli sunnuntaina avoimien puutarhojen päivä. Pitkäaikaisten mökkeilijöiden Lasse Tuutin ja Oili Häkkinen-Tuutin pihassa riitti kävijöille ihmeteltävää.