Tilaajalle

Mitäpä sitä ei isä tekisi lapsensa harrastuksen vuoksi — Kerimäkeläinen J-P Honkanen osti kiinteistön ja turvasi judoseuran harjoitussalin tulevaisuuden

Honkasen perheen periaatteena on ollut, että lapsen harrastusta tuetaan oli harrastus mikä tahansa. Isän mielestä vanhempien pitäisi olla aidosti kiinnostuneita lapsensa harrastamisesta, eikä urheiluseura saa olla pelkkä päivähoitopaikka, jonne lapsi autolla kuskataan ja haetaan treenien jälkeen pois.

Soila Puurtinen

Kerimäen Judonokolla ei ole enää huolta huomisesta treenisalinsa suhteen. Judoseuran toiminnassa Lucas-poikansa kautta oleva J-P Honkanen osti entisen Siwan kiinteistön, jossa seura on viime vuodet pitänyt harjoituksiaan, Näin ollen seuran noin puolensataa jäsentä saavat jatkossakin treenata tutussa ja toimivassa ympäristössä.
Kerimäen Judonokolla ei ole enää huolta huomisesta treenisalinsa suhteen. Judoseuran toiminnassa Lucas-poikansa kautta oleva J-P Honkanen osti entisen Siwan kiinteistön, jossa seura on viime vuodet pitänyt harjoituksiaan, Näin ollen seuran noin puolensataa jäsentä saavat jatkossakin treenata tutussa ja toimivassa ympäristössä.

Juha-Pekka Honkanen tunnetaan Kerimäellä toimeliaana miehenä. Peruskoulun kuutosluokan opettaja teki maanantaina tempun, joka hakee vertaistaan. 

Uusimmat uutiset