Katso kaikki Sulkavan Suursoudun perjantaisen iltasoudun tulokset täältä

Kirkkoveneiden iltasoutuun osallistui lähes 100 veneellisen verran soutajia. Iltasoutajien joukkoon mahtui niin ensikertalaisia kuin vanhoja konkareitakin.

Tuija Pauhu

Kirkkoveneiden iltasoutu käynnistyi vauhdikkaasti.
Kirkkoveneiden iltasoutu käynnistyi vauhdikkaasti.

Perjantain kirkkovene iltasoutu avoin, 60 kilometriä
1) Kahvakopla, 04:10:05, Pekka Hänninen (9), Matti Salo (33), Kimmo Nikunen (18), Jarmo Pellinen (24), Jouni Kolehmainen (20), Jukka Hanski (30), Taito Kettunen (27), Kenneth Eklund (18), Martti Rahkonen (24), Kauko Hintsanen (14), Rauno Näätänen (16), Lauri Huttula (22), Antti Suntio (17), Antti Lehtonen (28), Markku Jokisipilä (1), 
2) STAIRON SUVITUULITIIMI TURKU, 04:11:08, Ville Ruuska (19), Ilkka Heinonen (2), Pauli Pesonen (21), Tomi Lähteenoja (4), Juha Barck (18), Raino Simola (11), Otso Akkola (1), Jukka Runola (5), Jaakko Ruohonen (20), Jarkko Hiltunen (9), Kai Nevalainen (10), Mika Siimes (22), Petri Heino (14), Jussi Hämäläinen (25), Antti Salo (9), 
3) KuHin Soutajat, 04:13:49, Jorma Honkanen (13), Hannu Väänänen (18), Matti Lehtomäki (4), Seppo Laukkanen (19), Timo Korhonen (3), Lassi Pikkarainen (5), Juuso Kuosma (1), Pekka Tanskanen (1), Pauli Penttinen (16), Janne Iivarinen (19), Renne Sänisalmi (5), Harri Savonen (6), Jani-Pekka Pantti (14), Antti Pöyhönen (20), Ismo Keränen (15), 
4) Voiton Soutajat, 04:15:09, Markku Mentula (28), Jani Sirkkunen (13), Lasse Pylvänen (6), Olli Lattu (9), Jari Musto (4), Samu Taina (8), Pasi Kyllönen (7), Timo Kupiainen (4), Mika Virsu (23), Jarkko Oikarinen (2), Janne Kinttu (8), Mikko Simonen (13), Aki Karvanen (7), Matti Raivikko (3), Mikko Seppä (29), 
5) Kinkunkiertäjät, 04:15:40, Hannu Jääskeläinen (10), Aleksi Mikkonen (3), Ilkka Laitinen (4), Jyrki Juvonen (4), Jari Suikkanen (14), Matti Koponen (1), Mauri Puumalainen (16), Reijo Saukkonen (19), Esa Kinnunen (18), Harri Tiilikainen (24), Ari Marjo (12), Juho Vänttinen (1), Arto Eklund (20), Pertti Heiskanen (20), Tuomo Soini (29), 
6) Mustalammen Pallo ry, 04:16:14, Santeri Ryhänen (4), Tuomas Hapola (8), Antti Rikkilä (2), Jaakko Suutari (2), Timo Salmi (17), Ari Ylärakkola (15), Kari Dyster (13), Samu Havo (1), Heikki Menna (6), Reijo Tervonen (1), Kimmo Illukka (14), Kimmo Huhtanen (20), Aatu Suutari (1), Kalle Melanen (28), Jari Nieminen (21), 
7) CustomSki - pitokarva.fi, 04:24:42, Jukka Petershon (13), Jarmo Siljamäki (7), Esa Vironen (1), Lasse Vironen (1), Pasi Vironen (1), Jukka Pohjola (10), Ossi Pynnönen (1), Mika Tommola (21), Jari Ylilehto (18), Petteri Vaherkoski (5), Eero Ala-Heikkilä (1), Jarkko Ala-Heikkilä (22), Antti Salminen (1), Vesa Salminen (29), Ville Salminen (24), 
8) Nesteen soutajat Porvoo/miehet, 04:25:22, Jukka Paananen (26), Jarmo Aaltonen (15), Rai Lindberg (15), Pekka Tuomi (3), Jukka Samola (9), Janne Pekkala (4), Erno Niiranen (7), Jarkko Koistinen (13), Kari Lindroos (2), Juho Färlin (1), Jari Leinonen (21), Eero Koskela (16), Tero Mononen (13), Mika Laurila (13), Ari-Pekka Tenhovuori (20), 
9) Airoteam / PH Forest, 04:25:24, Pasi Tyysjärvi (17), Mikko Korhonen (27), Petri Ahonen (1), Jussi Orava (2), Risto Mustonen (27), Osmo Korhonen (15), Seppo Marttinen (24), Jani Davidila (22), Kimmo Torniainen (21), Janne Kansanoja (10), Vesa Halinen (9), Tommi Hokkanen (14), Veikko Tunturi (12), Sami Kauppinen (9), Markku Kekäläinen (6), 
10) Suupohjan Soutajat, 04:28:43, Matti Vilhula (19), Tommi Äijö (19), Juhani Hopiavuori (17), Pekka Soini (17), Hannu Äystö (16), Kari Yli-Heikkilä (13), Ari Niemelä (8), Pasi Pohjois-Koivisto (6), Vesa Porre (6), Niina Pohjois-Koivisto (5), Lauri Peräkorpi (1), Tapio Soini (1), Terttu Soini (7), Janne Venho (3), Timo Hongisto (12), 
11) IS Söderby, 04:31:39, Pasi Auvinen (6), Tommy Haglund (8), Erik Holm (9), Sven-Erik Libäck (9), Kim Rundell (2), Kenneth Sjöberg (8), Jari Sjöström (14), Lilian Strandvall (6), Jan Sundqvist (15), Stefan Åbacka (10), Kim Finnäs (3), Reid Nylund (1), Mikael Ahlsved (6), Tom West (2), Tommy Kroksyö (1), 
12) Esan vene, 04:35:40, Esa Melanen (29), Petteri Kokko (4), Markku Saksa (3), Päivi Saksa (11), Eila Melanen (11), Janne Ruippo (2), Pekka Melanen (3), Raimo Lasonen (1), Pentti Kuutti (27), Juha Kortelainen (3), Iiro- Matti Mäkinen (1), Harri Hirvonen (2), Miina Melanen (2), Maija Melanen (2), Aarno Lindgren (30), 
13) Airoihin Sekoajat/ Jouteleen miehet, 04:37:40, Marko Pönni (16), Petri Hämäläinen (18), Veikko Kurki (17), Joakhim Pönni (3), Pedro Pietiläinen (15), Niki Heikkinen (1), Jori Karlsson (20), Jere Hämäläinen (4), Tomi Björkqvist (5), Ari-Pekka Hyvönen (8), Mikko Heinonen (11), Pentti Nurmi (6), Jarkko Paajanen (7), Markku Ventälä (6), Jaana Pietiläinen (16), 
14) Niemen soutajat Varkaus, 04:38:43, Tuija Räisänen (8), Tommi Kirjavainen (22), Seppo Matikainen (11), Nina Peltonen (9), Kari Karjalainen (21), Esa Antikainen (21), Teija Antikainen (10), Mervi Pirinen (16), Heikki Ronkainen (19), Tuija Hartikainen (5), Tiina Peiponen (16), Kai Närhi (6), Harri Metsäranta (7), Timo Sairanen (10), Pertti Tuppurainen (18), 
15) Klamilan Veto, 04:41:30, Erkki Kääriä (5), Tatu Kärki (5), Tommi Rokka (3), Noora Ahtiainen (8), Pasi Kaijansinkko (4), Antti Kiri (13), Anne Paronen (8), Juho Kauppinen (3), Petteri Kauppinen (4), Seppo Paronen (6), Ahti Viisas (9), Topi Kiri (3), Miia Miinalainen (2), Assi Koskela (12), Laura Kauppinen (1), 
16) HANAKAT, 04:43:24, Kari Mänty (20), Timo Kaukola (21), Anne Heino (1), Vesa Viinamäki (21), Harri Koskinen (18), Ansa Lahdenmäki (20), Pasi Ahola (13), Timo Myllymäki (12), Mikko Siirilä (9), Kalle Rytkönen (7), Riitta Rauhala (16), Kirsi Haveri (11), Jari Vannesluoma (5), Petri Saarijärvi (2), Vesa Ala-Louesniemi (1), 
17) Virranviemät Leppävirta sekari, 04:43:37, Olli Antikainen (12), Timo Holopainen (16), Erja Kallinen (7), Jari Kauhanen (9), Mervi Laatikainen (28), Paula Koivusalo (6), Veijo Oksman (2), Teija Kosunen (7), Juha Pelkonen (11), Erkki Putkonen (20), Sakari Mönkkönen (10), Tuija Koponen (19), Veijo Romppanen (16), Seppo Ruuskanen (19), Riku Kauhanen (2), 
18) SMARK/Team Valopilkku Taksi, 04:44:59, Aki Koskela (23), Ismo Hertzberg (27), Jari Tuukkanen (26), Sergii Maselskyi (1), Harri Laitinen (26), Kari Salminen (25), Hannu Liehunen (30), Antti Mansikka (16), Juuso Korhonen (11), Oliver Gould (1), Ano Koskela (12), Vesa Koskela (27), Adi Koskela (5), Kaj Aura (22), Jussi-Pekka Pulkkinen (13), 
19) Kivennavan soutajat, 04:45:20, Krister Björkqvist (8), Eevastiina Heikkinen-Björkqvist (5), Mikko Leskinen (14), Jyrki Parviainen (17), Olavi Rissanen (18), Olavi Hiltunen (21), Tauno Korhonen (19), Ilpo Lukkarinen (2), Martti Kähönen (22), Tapio Julkunen (8), Rauno Vänttinen (4), Antti Soininen (20), Jani Kukkonen (1), Jukka Heikkinen (4), Pasi Niskanen (20), 
20) Valkealan soutajat, 04:45:27, Niko Pyötsiä (2), Matti Rikka (7), Hanna Jaakkola (3), Jarkko Koskela (6), Sanna Inkilä (17), Suvi Inkilä (10), Teemu Inkilä (17), Kimmo Kovanen (6), Johanna Merta (1), Jesse Nikki (10), Saku Jalonen (4), Anne Sundström (10), Juha Tuhkalainen (22), Virpi Metso (8), Arja Kaitainen (9), 
21) Keurusselän Soutajat, 04:46:51, Jouko Asikainen (15), Matti Luotio (2), Eero Mäkipelto (16), Antti Niittymäki (14), Janne Ollikainen (5), Pasi Pänkäläinen (5), Erkki Virkalahti (2), Raimonds Onzuls (2), Mirja Kimari (15), Timo Kaijanmäki (13), Kari Köninki (3), Jani Mäkipelto (3), Irmeli Miss (1), Jussi Isoaho (1), 
22) Keravan Urheilijat Kovakunto, 04:49:13, Petri Juuti (7), Tapio Passinen (18), Timo Wallenius (23), Kyösti Ryhänen (3), Jukka Piirainen (13), Peter Hayes (1), Lauri Mäkinen (1), Teemu Ikävalko (7), Tatu Vesteri (8), Arto Tynys (14), Harri Hynynen (6), Matti Palvaila (16), Jari Pihlaja (5), Janne Heikkilä (8), Markku Sopanen (33), 
23) TEAM HEIKOINLENKKI, 04:52:13, Mikko Partti (20), janne penttilä (7), sakari känsälä (2), marko honkonen (2), merja honkonen-pohjonen (1), severi honkonen (2), tuomas björkbacka (1), hannu kellokoski (1), matti etelämäki (8), Helge Virtanen (22), jouni laakso (1), Kai Mukkula (7), Raimo Kujala (20), 
24) CRA Joutseno, 04:53:35, Jaakko Seppänen (14), Veikko Ahtiainen (13), Mika Katila (14), Hannu Särkkinen (16), Risto Taipale (3), Juho Montonen (10), Arto Meuronen (27), Esa Hyvättinen (18), Markku Timonen (14), Jouni Kaivokallio (13), Päivi Melto (13), Anne Hinkkanen (7), Timo Kosonen (2), Markus-Mikko Kylmälä (7), Teemu Ruoppa (11), 
25) SKAL, 04:58:29, Petri Eronen (11), Tommy Grahn (20), Matti Kananen (7), Heikki Kangasmäki (7), Mika Matikainen (11), Veijo Kylliäinen (23), Kari Laamanen (19), Eino Laine (19), Anne Kuukka (2), Pirkko Malmstedt (15), Markku Pirkkalainen (4), Tuomo Skantz (5), Jarmo Tarhonen (8), Ilkka Uski (13), Seppo Kangasmäki (15), 
26) Kaarinan Soutajat, 04:59:56, Hannu Hirsimäki (12), Ari-Pekka Harhala (4), Hannu Suhonen (16), Seppo Virtanen (16), Hannu Leminen (22), Ari Leino (17), Markku Björn (7), Matti Björn (12), Pekka Virkkunen (2), Jyrki Tamminen (2), Anelma Iso-Tryykäri (16), Markus Rantanen (2), Harri Perälä (6), Tuija Lehtinen (1), Jukka Vuohijoki (9), 
27) UPM Metsä Savonlinna, 05:00:26, Anna Putkonen (3), Pertti Ikonen (18), Timo Kosonen (22), Vesa Kutvonen (26), Jussi Penttilä (22), Marko Piipponen (12), Mika Piipponen (9), Reijo Piipponen (17), Petri Reiman (18), Marko Rinkinen (21), Jorma Silvennoinen (5), Veli-Matti Suhonen (2), Toni Tiimonen (6), Anssi Turunen (1), Vesa Tolvanen (21), 
28) Angelniemen Airo, 05:00:41, Jukka Aaltonen (11), Olli Aaltonen (5), Jorma Henriksson (22), Virpi Jokela (1), Heljä Juuti (1), Timo Järvinen (23), Jouko Markkanen (1), Hanna Parviainen (2), Satu Salokannel (5), Harry Simola (8), Kaarlo Sonck (18), Tytti Pelkonen (4), Markku Vilén (10), Mika Vilén (1), 
29) Puu ja Kaato Ky, 05:01:51, Olli Ollonen (1), Leila Korttila (1), Anne Kainlauri (7), Jani Turja (1), Topias Kosunen (1), Tom Rosqvist (1), Arvo Tilli (1), Santeri Korjus (1), Antti Airaksinen (1), Eero Pessa (1), Markus Länsmans (6), Jussi Vilkko (1), Mikko Siitari (1), Marko Ylä-Kotola (9), Risto Maasilta (1), 
30) FC MÄRKÄ PELTIKATTO, 05:02:47, Petri Korhonen (12), Teemu Taruvuori (5), Olli Hekkala (11), Tuomas Taruvuori (10), Olli Andersson (12), Antti Holopainen (12), Aku Ryhänen (1), Jussi Sainomaa (11), Johannes Hölttä (8), Riku Kimari (4), Jaakko Paloheimo (8), Tommi Strausz (12), Michael Bauer (5), Henri Källman (9), Henri Ahokas (8), 
31) Rytmihäiriöt, 05:04:05, Asko Löppönen (30), Mari Lappalainen (10), Maiju Lappalainen (10), Anu Tarhonen (5), Susanna Lempiäinen (4), Anne Reinikainen (10), Marjo Räsänen (10), Seppo Ruotsalainen (19), Heikki Virta (36), Jarkko Forss (20), Jari Lempiäinen (1), Liisa-Leena Vidman (10), Hanna Löppönen (10), Antti Kasanen (10), Salla-Maaria Reponen (2), 
32) NCC, 05:06:14, Hemmo Kettunen (1), Tommy Salonen (2), Raimo Laihosola (17), Timo Hilpinen (16), Peeter Vahi (3), Juho Tikanoja (2), Anne Valkonen (1), Atte Keskitalo (1), Olli Kokki (7), Kristian Paavilainen (1), Elias Kiistala (1), Tero Valkonen (1), Mikko Lind (2), Janne-Matti Hiltunen (8), Hannu Gröhn (1), 
33) Yrittäjät Heinola, 05:08:15, Tero Paakkinen (3), Jarmo Pilli (8), Wille Viittanen (2), Jouni Mattila (2), Tomi Hiltunen (3), Heikki Hovi (13), Seppo Kuoppala (23), Birgitta Ylilehto (3), Kirsi Ruohtula (14), Jukka Larkala (1), Tuomo Tuuli (1), Mikko Hallikas (2), Kari Järveläinen (2), Aaro Ahvenranta (2), Ari Yli-Teehavainen (1), 
34) Tuohikotin Rannanpojat & VPK, 05:08:35, Kimmo Kola (16), Tuomo Lantta (28), Sari Lahti-Hautamäki (10), Timo Lantta (28), Ulla Vakkari (13), Kirsi Nyholm (11), Timo Gröhn (13), Mika Hokkanen (6), Satu Liukkonen (3), Jari Simola (2), Jami Nyholm (9), Veikko Leikas (6), Juha Rantakaulio (30), Pekka Suvitie (2), Kimmo Hirvonen (5), 
35) Kyrönjoen Kaleeriorjat, 05:08:55, Niclas Pöytälaakso (5), Markus Pasanen (4), Pete Järvinen (15), Ville Saastamoinen (10), Martti Mäki-Jouppila (1), Janne Lillvis (1), Juha Hautamäki (3), Matti Viitala (14), Tomi Knuuttila (1), Frans Kenkkilä (2), Olli Fält (3), Mikko Koskinen (3), Antti Mantere (3), Jarno Toivonen (1), Juho Hannuksela (1), 
36) Äetsän Kunto 81, 05:09:25, Kari Koskinen (9), Petri Huhtala (13), Jukka Ailama (8), Kari Nieminen (6), Ilpo Kosonen (23), Keijo Lakkinen (13), Risto Sulankivi (26), Erkki Virtanen (25), Tommi Ketonen (2), Pekka Aalto (2), Antti Santanen (12), Hannu Oinonen (10), Vesa Tuomi (29), Mika Roms (5), Tapani Haapasalo (1), 
37) Melanheiluttajat, 05:09:57, Hannu Backman (33), Ismo Uusitalo (9), Jussi Juntunen (16), Tiina Linnainmaa (8), Pekka Leskinen (44), Miia Kosonen (9), Pirjo Iltanen (4), Hannu Hellsten (26), Juha Hulkkonen (3), Jukka Tynkkynen (7), Mika Rantakari (3), Katja Kalenius (5), Jani Ojala (11), Taneli Jokinen (6), Jussi Niemi (3), 
38) Jyli, 05:14:40, Jorma Hepola (18), Juha Paadar (3), Mervi Seriola (2), Esa Taskinen (1), Ulla Lämsä (1), Auli Tiainen (14), Juha Suomalainen (9), Esa Karvinen (10), Kalle Sumelles (4), Jan Forssell (1), Mika Lappalainen (16), Henri Lepola (2), Riitta Sandberg (2), Elina Suuronen (2), Tarja Holm (2), 
39) Viertolan Himmeet, 05:15:39, Jesse Lindholm (18), Timo Lindgren (24), Jim Lindgren (6), Ville Lindgren (6), Marko Määttä (3), Lassi Pitkälä (6), Kari Isokivijärvi (3), Pertti Pehkonen (4), Wende Peltonen (7), Ilkka Katajisto (7), Juha-Pekka Laitinen (20), Timo Nieminen (6), Santeri Vekki (6), Tuomas Sihvola (6), Jyrki Löppönen (20), 
40) Team Lihakonttori, 05:21:24, Jan Virtavuori (21), Johanna Haikarainen (2), Juha Lampinen (2), Kimmo Kuitunen (3), Jukka Sieppi (12), Minna Manelius (3), Jami Hirvonen (1), Kalle Jokinen (6), Ari Kuisma (2), Tuomas Helin (2), Roope Sell (1), Sergey Malyshev (6), Natsha Pokidko (1), Eine Laukkarinen (4), Bo Zhou (2), 
41) Wilttimiehet, 05:21:57, Kimmo Hölkki (2), Jarkko Hyvärinen (2), Simo Klem (2), Mika Laakkonen (2), Juha Vakkila (2), Jukka Mäkelä (2), Ville Klem (2), Lauri Klem (1), Timo Rokkanen (1), Sami Kurki (2), Mikael Kurki (1), Matti Kurki (1), Tommi Hytti (1), Tommi Aaltokallio (6), Jussi Talka (3), 
42) Winco Oy, 05:22:58, Anssi Ekmark (1), Antti Halkola (1), Jarkko Jouhilahti (1), Kalle Karhumaa (1), Erkki Laukkola (1), Janne Oksala (1), Ari Paulin (1), Jörgen Sauren (1), Tarvo Täht (1), Anssi Silvonen (1), Jarmo Vuorinen (1), Martti Välimaa (1), Viljar Viirg (1), Mario Liima (1), Simo Orpana (18), 
43) Team Totem, 05:24:23, Auli Ahonen (10), Irene Hovatov (32), Marjo Huttunen (7), Antti Keskisaari (2), Simo Keskisaari (1), Saara Koskenhely (1), Merja Kosunen (13), Satu Kuivanen (1), Kirsi Liikka (11), Veli-Matti Lyytikäinen (20), Päivi Nuutinen (8), Riina Pulkkinen (2), Iris Tahvanainen (10), Satu Tähkä (4), Miia Vanhainen (6), 
44) Lohjan Seudun Soutajat, 05:25:50, Risto Ahokas (20), Timo Muhonen (4), Sirpa Alén (23), Henrik Fyrqvist (2), Arja Ihaniemi-Mikkonen (10), Jaakko Karlsson (5), Johan Konttinen (7), Malla Mustonen (16), Sami Salokannas (10), Lars Tenlenius (23), Timo Nieminen (6), Jorma Seppälä (24), Antte Vuosku (1978), Tiina Vuosku (14), Anna Tomula - (7), 
45) Tornion Latu ja Polku ry 2. joukkue, 05:26:05, Leena Ranta (20), Matti Kähkönen (11), Urpo Mansikka (24), Tapani Tuomola (29), Erkki Rauma (9), Katariina Kujala (11), Lauri Jämsä (2), Minna Rannila (1), Niina Pohjanen (8), Niko Hämäläinen (1), Ulla Luokkanen (3), Tarmo Gullstén (30), Tintti Kropsu-Rasila (1), Jari Meriläinen (1), Mirja Tuunanen (6), 
46) Astuvan ukot ja akat, 05:30:17, Kimmo Himanen (19), Nina Kallio (4), Anu Kärkkäinen (9), Miika Montonen (2), Pasi Haapiainen (7), Tiina Haapiainen (1), Hilpi Kontinen (30), Seppo Reponen (19), Silja Sundell (3), Helena Siiskonen (23), Päivi Leinonen (4), Pertti Liukkonen (5), Jouko Keurulainen (6), Pirjo Keurulainen (4), Leena Närhinen (3), 
47) Mestarit, 05:36:57, Ari Silfverberg (1), Saara Kaija (2), Atte Lindberg (2), Ville Lipsonen (1), Samuli Kaija (1), Mika Lukiini (1), Anneli Lintukangas (16), Antti Luoto (1), Juuso Vartiainen (1), Taisto Kylmäniemi (1), Jyri Ilomaa (1), Päivi Mellokoski (1), Lasse Hjeitt (6), Terttu Salonen (24), Janne Kuivasniemi (1), 
48) Team Tahdittomat, 05:37:42, Hanna Huttunen (2), Olli-Pekka Pulkkinen (4), Toni Laukkanen (7), Noora Koponen (2), Laura Koskimäki (1), Mari Kontiokoski (1), Suvi Stenberg (1), Sami Koponen (1), Timo Mattinen (1), Asseri Pelkonen (2), Kari Pelkonen (2), Jani Rönty (1), Karim Gived (1), Olli Kiiveri (7), Iita Huttunen (2), 
49) Summertimeboys, 05:40:30, Petri Kesäläinen (13), Vesa Kesäläinen (3), Filip Forsblom (11), Tapio Antikainen (4), Jussi Sipilä (2), Sami Kettunen (1), Jarmo Oinonen (4), Vesa Pahkamäki (2), Pekka Peltoranta (1), Jouko Vaara (1), Mikko Kaplas (1), Antti Hento (1), Georg Sjögren (3), Jukka Pahkamäki (1), Jussi Valkama (1), 
50) Virtapiikki, 05:40:59, Antti Rantakari (1), Vihtori Virta (1), Jori Miettinen (1), Hanna-Leena Laamanen (1), Veera Virta (1), Emmi Kotilainen (1), Hannu Mustonen (1), Emma Virta (1), Veijo Virta (16), Eetu Jokela (3), Ada Virta (1), Olli Kokko (1), Risto Virta (52), Ari Virta (6), Antti-Pekka Heikkinen (1), 
51) HN-RENT, 05:41:28, Jarmo Äikäs (11), Tuula Niemikoski (19), Martti Hintikka (8), Niko Kivisaari (5), Jukka Yli-Viikeri (3), Jussi Heikkilä (11), Heikki Vettensaari (14), Timo Mäkitalo (1), Markus Teerisalo (2), Mirella Teerisalo (2), Arja Ahti (25), 
52) Stadin Soutuklubi, 05:43:18, Pekka Markkula (24), Pekka Sormunen (5), Mattus Kostamo (1), Markku Saukko (8), Juha Salomaa (1), Markku Laakkonen (19), Elina Salo (13), Mikko Markkula (3), Soili Issakainen (10), Juhani Kangas (21), Timo Sohlberg (4), Pentti Anttonen (1), Pentti Keränen (8), Ari Tolmunen (24), Markku Elomaa (20), 
53) Porvoon Melamiehet, 05:47:20, Jesse Liimatainen (1), Aki Lepistö (1), Sami Lepistö (1), Heikki Lepistö (1), Kimmo Merkkiniemi (1), Niklas Laiho (1), Lari Kekäläinen (1), Nico Virkki (1), Mikko Lilli (1), Jere Liimatainen (1), Pekka Hongell (1), Juha Uusiniemi (1), Tom Lindberg (1), Olli Salo (1), Janne Jolkkonen (1), 
54) Eekoo, 05:48:04, Päivi Jäkälä (3), Katri Löyttyniemi (4), Hanne Parviainen (2), Päivi Liukkonen (3), Anna Laakso (1), Mari Talonpoika (1), Timo Nororaita (9), Sini Lindström (1), Anne Nykänen (3), Hannele Havia (3), Ella Koskinen (1), Milla Korhonen (1), Eero Brännare (9), Santeri Ellonen (2), Milla Ahonpää (3), 
55) Nema Umprofor, 05:53:57, Vesa Aaltonen (17), Kimmo Saarelainen (4), Sami Hakala (9), Mikael Junikka (2), Mikko Keinänen (1), Miikka Kiianmies (12), Pasi Koskela (24), Niko Lipponen (23), Janne Nyman (7), Aleksi Pietikäinen (1), Pertti Pulkkinen (6), Juha Simpanen (22), Jyrki Simpanen (14), Teemu Simpanen (16), 
56) Rysänperän Soutajat, 05:55:13, Jari Karjalainen (28), Tarmo Luukkonen (30), Rauno Piispa (30), Jukka Takala (6), Anna-Mari Finni (2), Antero Rupponen (2), Timo Lehtonen (6), Saku Luoto (3), Marko Pykälä (3), Minna Riski (3), Olli Ruuskanen (12), Ossi Kortiainen (5), Antti Virtanen (1), Antti Voutilainen (28), Sami Nyström (1), 
57) Korkkiruuvi Team/Kuumat aallot, 05:56:03, Erkki Castrén (29), Jarmo Castrén (26), Tuovi Helminen (9), Erkki Laaksonen (16), Ahti Leinonen (27), Mirja Lemetyinen (9), Jaana Matilainen (9), Erja Mäki (9), Lauri Näsi (24), Hanne Paatelma (2), Ria Pyysalo (9), Paula Pöllänen (9), Kati Sipinen (9), Evera Someroja (1), Margit Ylä-Mononen (8), 
58) Team Lihakonttori II, 06:13:58, Harri Lemmelä (5), Jussi Anttonen (1), Johanna Toivola (1), Asko Laune (7), Kalle Heikkanen (14), Ville Sundberg (1), Antti Kuvaja (8), Markku Nieminen (4), Mika Parkkali (1), 
59) Heleppoo ja kivvaa, 06:21:49, Laura Nurmiainen (2), Aino Purhonen (1), Olli Nurmiainen (1), Elvira Ehnström (1), Anni Hietanen (1), Joonatan Haapalainen (1), Mia Airaksinen (1), Venla Siikaniemi (1), Soila Torvinen (1), Tiia Häppölä (1), Sofia Grönfors (1), Joni Patrikainen (1), Nico Lindh (1), Mikko Lemettilä (1), Anttoni Korhonen (1)

Perjantain kirkkovene iltasoutu naiset, 60 kilometriä
1) Nesteen Soutajat / Naiset, 04:53:09, Eila Alastalo (11), Ann-Jeanette Ahrenberg (6), Virpi Varjolaakso (2), Anri Schroderus (4), Piia Luoto-Kokko (7), Riitta Samola (7), Leena Antikainen (10), Emilia Pylkänen (2), Tuula Heinänen (10), Mikaela Forsblom (9), Ilona Autti-Rämö (6), Katriina Lipponen (2), Riitta Otranen (14), Riitta Von Bagh (9), Pia Niiranen (7), 
2) SMARK/AiroQueens, 04:54:36, Pia Laitinen-Seppänen (6), Kirsi-Marja Lepo (7), Hanna Salovaara (8), Emmi Myllykylä (12), Lois Overvoorde (1), Kati Myyryläinen (1), Anne Heikkilä (8), Zahra Aalto (2), Johanna Selin (15), Riikka Kaipia (3), Sophie Romantschuk (1), Eugénia Nogueiro (2), Suvi Tormonen (2), Hannu Pulli (21), Ellen Vogt (1), 
3) Vuokatti Rowing, 04:57:40, Soile Karjalainen (16), Lea Hämäläinen (16), Lotta Tähtivaara (4), Pirkko Veijalainen (6), Pirjo Karjalainen (10), Seija Antikainen (6), Taimi Komulainen (3), Kati Vähäsarja (6), Sari Komonen (2), Leena Kärnä (3), Leila Peni (10), Heli Jonninen (5), Satu Pöntiö (15), Ulla-Mari Koskivirta (8), Päivi Kekäläinen (16), 
4) Porvoon Flikat, 05:00:53, Carina Grönberg (16), Terhi Mäkelä (2), Maria Lindman (11), Sanna Andersson (13), Leena Blomfelt (2), Barbro Lindberg (9), Helena Eklöv (10), Ulla-Maija Soinsaari (12), Minna Sahlbom (25), Sofia Sjöström-Blom (2), Päivi Eronen (16), Minna Mattila (4), Minna Ruolanto (16), Anni Niiranen (13), Stiina Hyvönen (35), 
5) Doorikset Turusta, 05:07:00, Paula Suhonen (16), Merja Vahtola (10), Annette Saarinen (5), Jaana Järvinen (3), Leena Hiltunen (2), Anne Jokinen (3), Outi Järvinen (3), Suvi Anttonen (7), Jaana Thorström (6), Pirjo Pentikäinen (4), Päivi Killström (11), Taina Mattila (1), Seija Hirvonen (16), Marianne Hopiavuori (3), Jannika Sarimo (1), 
6) LEMIN SÄRÄSISKOT, 05:09:59, Kaisa Ahonen (15), Anne Kangasmäki (18), Minna Harju (7), Terhi Harjulehto (14), Salla Kauppila (4), Taru Hakonen (7), Eija Johansson (7), Sanni-Mari Kaipia (1), Katja Kinttu (6), Marja Kurkaa (17), Anne Lattu (8), Antti Kiuru (21), Kaisa Luukkonen (2), Ansa Räätäri (7), Kristiina Timperi (8), 
7) Kouvolan Melojat, 05:11:00, Marjo Saarela (16), Heini Lämsä (2), Essi Korhonen (1), Suvi Himanen (1), Ida Koskinen (1), Sanna Multala (1), Tiia Niemelä (1), Kaisa Hyppänen (1), Satu Hermunen (1), Henna Moisio (1), Mira Mynttinen (1), Outi Nikunen (2), Maarit Aalto (1), Jenni Uusalo (1), Viivi Heikkonen (1), 
8) Sysmän Sisu, 05:22:24, Kati Asikainen (1), Merja Antinniemi (16), Nina Hakala (5), Päivi Ihanajärvi (9), Minna Korhonen (3), Kaisa Laakso-Kantonen (2), Minna Larmi (1), Tarja Linna (6), Elisa Mannila (6), Aino Nurminen (5), Pirjo Peltomaa (18), Liisa Schildt (5), Virpi Streng (6), Raili Tonteri (10), Juhani Leivo (26), 
9) Kullorna Sweden, 05:33:44, Margita Dahlin (1), Anette Lindgren (1), Ulrika Ahlholm (1), Elisabeth Andersjons (1), Maja Eriksdotter (1), Ing-Marie Johansson (1), Linda Andersson (1), Kristin Henriks (1), Shella Geurtse (1), Lina Erks (1), Anna Lidh (2), Jennifer Dahlin (1), Malin Rodarmel (1), Susanne Janers (3), Emma Eriksdotter (1)

Perjantain kirkkovene iltasoutu seka, 60 kilometriä
1) Evijärven Urheilijat Sekari, 04:26:49, Aimo Sironen (15), Nicolina Mäkinen (1), Liisa Äyrä (8), Pia Strang (4), Anu Hautasaari (13), Heli Sironen (2), Jaana Hietala (4), Mervi Hautala (9), Ari Orava (15), Harri Ala-Lahti (11), Markku Saari (14), Matti Korpi (11), Kuisma Taipale (10), Jorma Ojala (15), Anneli Kettumäki (12), 
2) Mikkelin Soutajat perjantain yösoutujoukkue, 04:40:37, Petri Taurio (24), Pentti Iivanainen (39), Reijo Kääriäinen (25), Kirsi Malmstedt (28), Eero Siekkinen (1), Tiina Leinonen (24), Jaana Pettinen (17), Maria Vikman (7), Hilkka Närvänen (20), Arja Partanen (14), Mervi Hotokka (17), Mikko Liukkonen (28), Petri Pyy (26), Hevelyn Hanschmidt (1), Eija Smolander (18), 
3) Iitin Soutajat/Sekari, 04:41:19, Sanna Nio (10), Mika Tapio (6), Kirsi Vahvelainen (16), Jukka Laitinen (40), Jari Töyrylä (12), Tero Lindgren (15), Heikki Pukkila (9), Taru Salminen (9), Sari Tähtinen (9), Esko Rantanen (36), Ilkka Salmenius (2), Jenni Niemelä (5), Ella Hyppänen (2), Pekka Rautiainen (14), Jaana Tanhuanpää (20), 
4) TFW Imatra, 04:46:14, Miia Pöllänen (8), Ninni Rovio (9), Matti Matikainen (2), Tero Valkeapää (2), Riikka Huhtanen (13), Miia Karvonen (5), Henri Matikainen (2), Vainikka Reetta (4), Heli Matikainen (5), Tero Immonen (4), Jenni Gromoff (3), Juha Naukkarinen (10), Hanna Pulkkinen (6), Hanna Viinanen (1), Tiina Taskinen (1), 
5) NRC Uittamon Tornaado, 04:48:09, Jouni Salviander (16), Minna Allen (12), Sirpa Hirvisuo (18), Anna Hillgren (12), Kati Lahtivuori (4), Kristiina Kesäläinen (14), Jaana Kentala (12), Pauli Kaunisto (10), Timo Jokinen (22), Mauritz Jonsson (1), Jouni Pohjola (5), Lasse Pitkänen (17), Kaleva Latvala (2), Jyrki Kähkönen (27), Jyrki Grönlund (14), 
6) Pussin Tiristäjät, 04:49:26, Aatu Hautala (2), Aleksi Tapani (2), Anni Liimatta (2), Artti Aurasmaa (16), Markku Kylmälä (31), Hannu Saloheimo (2), Joonas Marjanen (2), Jouni Markkanen (1), Juuso Aurasmaa (8), Maarit Aurasmaa (7), Mikko Hämäläinen (2), Pyry Aurasmaa (7), Samuli Elo (1), Ville Kentta (1), Yrjänä Hynninen (2), 
7) GRK, 04:51:49, Heikki Haavikko (11), Keijo Haavikko (12), Matti Heikkinen (3), Heikki Kairikko (1), Tarvi Kliimask (2), Roope Korpela (3), Siim Jogisuu (1), Jasse Kuusisto (1), Jukka Lahikainen (3), Janne Mononen (7), Petri Forsman (1), Priit Paabo (1), Mika Pasonen (7), Valtteri Repo (1), Valtteri Vinkanharju (2), 
8) Merlo Mannen Endurosoutajat, 04:54:18, Pasi Lindroos (1), Henna Kallio (1), Heikki Santala (1), Pasi Tsutsunen (1), Tero Koskinen (1), Arto Kallioinen (1), Janne Leander (7), Juha Puotsaari (1), Juha-Pekka Tirkkonen (1), Sini Tirkkonen (1), Leo Tergujeff (1), Mika Paavola (1), Matti Ahonen (1), Janne Mukkala (2), Tuomas Kyytsönen (1), 
9) ParSoutajaa sekari, 04:55:07, Petteri Alavahtola (5), Mervi Auvinen (16), Pekka Europaeus (4), Kati Lehtonen (15), Riitta Sikiö (22), Tuomo Sikiö (2), Jussi Tuunanen (6), Jouni Laine (3), Kirsi Paakkinen (2), Marjut Wallin (4), Arto Pekonen (3), Soile Terävä (5), Eija Pekonen (6), Janne Viskari (7), Henri Similä (1), 
10) NRC Uittamon Hurrikaani, 04:57:13, Sauli Vahtera (27), Leena Salmelainen (4), Iita Ruoholahti (12), Outi Kalske (1), Marjo Varinowski (14), Heli Lähteenmäki (13), Katri Tuomi (8), Joel Harjunpää (1), Sami Ruoholahti (26), Juha Lappalainen (26), Esko Eisanen (15), Antti Lahtonen (19), Keijo Salonen (15), Sakari Jokinen (21), Tommi Pinomäki (13), 
11) Luulot pois soutajat, 05:04:35, Timo Aspinen (3), Juhani Ellonen (1), Kati Heiskanen (3), Saara Hulkkonen (1), Emma Kailio (1), Johanna Lattu (2), Emma Latvala (2), Sanna Lehtola (1), Jarmo Leino (9), Niina Häärä (3), Jukka Mursinoff (1), Anni Niskanen (2), Terhi Palmu (5), Olli Ukkonen (2), Noora Leino (1), 
12) Kaleeriseura Enson Melaveikot ry, 05:09:06, Sirpa Alikoski (2), Marjut Huhtala (4), Maija Marin (18), Mika Norrman (25), Auli Rummukainen (13), Tiina Siivola (8), Fatih Ayag (2), Pedro Giorni (2), Lasse Saari (1), Milja Leinonen (2), Pekka Varhimo (3), Anton Palonen (4), Risto Asikainen (2), Eira Säynevirta (1), Juha Hulkkonen (15), 
13) Airot Pöyrööt, 05:12:01, Heidi Luhtanen (2), Tiina Talvitie (7), Maire Pääkkönen (14), Pirjo Latva-Mantila (6), Marjo Viitala (5), Jaakko Ranto (4), Sami Hautala (5), Timo Kuusisto (11), Jaana Latva-Nikkola (2), Jarmo Ylä-Autio (9), Raimo Tammenmaa (8), Rita Nukke (4), Suvi-Päivi Kortesluoma (13), Pekka Harjula (1), Jarmo Ruoppa (37), 
14) Kirkkonummen Soutajat, 05:16:31, Pekka Pölönen (34), Anders Wikholm (6), Jenni Matikainen (1), Ari Sinkko (4), Anna Paadar (1), Teemu Nykänen (1), Jarmo Väänänen (20), Saija Sivonen (10), Harri Paakkulainen (8), Kari Keinänen (11), Erkki Eskola (19), Tom Uhrnberg (21), Riitta Koponen (7), Roger Dyhr (1), Pekka Ryhänen (1), 
15) Kirkkoveneryhmä P.Minores, 05:17:37, Satu Lamminpää (2), Antti Ruusuranta (10), Aleksi Ruusuranta (8), Ari Ruusuranta (22), Vesa Heino (4), Vesa Parkkinen (26), Jukka Kalliokari (2), Aapo Varis (2), Vesa Paunonen (31), Kimmo Linnala (11), Ari Peltonen (1), Pirjo Väkiparta (1), Risto Kosonen (33), 
16) Veho Lahti, 05:25:53, Tuomo Alatalo (10), Marko Mäkinen (10), Mika Simolin (8), Rainer Sillanpää (10), Tatu Simola (2), Marjaana Viljaluoto (22), Klaus Heinänen (27), Anna Pälli (2), Kaisa Tapiola (4), Simo Savolainen (6), Jouko Parviainen (5), Heini Pälli (1), Antti Savolainen (1), Mika Laulajainen (1), Harri Koliseva (1), 
17) Team Onninen, 05:27:19, Tuula Hurme (9), Anssi Niinimäki (9), Sampsa Valve (1), Jari Oksanen (11), Juha Ruottinen (19), Jarkko Toiviainen (11), Tarja Malmi (7), Petra Parkkola (1), Johanna Flinkman (6), Olli Hyvönen (5), Kim Lindfors (6), Jonas Holmström (2), Petteri Nyman (5), Christoffer Wickström (1), Aki Miikkulainen (3), 
18) KK-Soutajat Kemiön Kiilat ry., 05:36:32, Juha-Matti Friberg (14), Pauli Kara (16), Esa Rantalampi (17), Jukka Salo (4), Timo Rantalampi (17), Saila Rouhiainen (17), Minna Toni (13), Magnus Heino (3), Markus Lindström (6), Peter Lindström (16), Reijo Heino (17), Veikko Österman (16), Mikko Eliala (19), Esko Kaski (2), Arto Saviranta (2), 
19) Inga-Lunda, 05:42:49, Peter Asén (16), Carina Hedberg (2), Jörgen Karell (9), Tomas Korkman (5), Sven Österlund (8), Lillemor Wallenius (9), Hannu Westerling (3), Johan Lindholm (3), Kati Gestranius (3), Jonas Gestranius (3), Maija van deer Kooij (3), Leif Österholm (3), Timo Torkkel (1), 
20) Mörkö, 05:45:23, Ropi Heikkilä (5), Minna Heikkilä (5), Tomi Karmaluoto (2), Sami Laakso (1), Joonas Kuokkanen (1), Jan Holmström (1), Paavo Holmström (1), Tero Kujala (6), Rauna Sarrivaara (1), Sami Kesonen (1), Kalle Sippel (3), Hanna Lyyra (1), Tarja-Liisa Raitanen (1), Nina Holst (5), Tomi Reunanen (1), 
21) Artjärven Aallonmurtaja, 05:50:57, Erkki Havumäki (10), Antti Hyypiä (22), Sakari Kyöstilä (15), Kari Korkkula (9), Leena Näkki (13), Ossi Näkki (13), Minna Niemi (1), Timo Kurhila (1), Hannu Ojala (29), Mikko Tupasela (10), Taisto Siira (13), Matti Siltala (13), Tomi Westman (1), Leena Vilkki (7), Teemu Wirman (1), 
22) VTT METALLICA, 05:56:28, Päivi Karjalainen-Roikonen (10), Hannu Vauhkonen (8), Antti Hakola (6), Heikki Leinonen (23), Hannu Hänninen (21), Hannu Reunanen (2), Timo Ekholm (5), Halonen Pekka (10), Mykola Ivanchenko (3), Maria Oksa (1), Liisa Heikinheimo (4), Riitta Kervinen (4), Merja Kariniemi (5), Jussi Kärki (6), My Sandlund (1), 
23) Espoon Soutajat, 06:07:56, Jouni Seppänen (4), Matias Ketola (1), Svetlana Sapon (11), Sari Rautanen (4), Kai Riikonen (13), Martti Widing (32), Tom Wicht (29), Heidi Kalevo (2), Hilkka Huttunen (2), Pekka Tiainen (11), Sirkku Hiltunen (1), Soile Väisänen (5), Raija Sopanen (4), Reijo Sieviläinen (13), 
24) Team Limitless, 06:28:27, Ennimari Toikka (1), Henna Pylkkänen (2), Jenni Leppänen (1), Hannele Karhula (1), Joosua Visuri (1), Sini Pajari (1), Tapio Hintsanen (14), Toni Sutinen (1), Sara Heino (1), Ella Kumpulainen (1), Priyanka Ramesh (1), Timo Ylönen (1), Juha Paavilainen (1), Veera Hintsanen (1), Jarno Olin (7), 
25) Vesaiset, 06:44:20, Erkki Laukkanen (2), Lasse Kontiola (1), Niina Kuuva (1), Jenna Tarima (2), Eeva Vuorinen (1), Minni Viljanen (1), Joona Räsänen (1), Aki Kontio (1), Eetu Myllys (1), Petri Mäki-Korvela (1), Jaakko Kolppanen (1), Sauli Tiainen (25), Senne Muhonen (3), 
26) Sagafurs, 07:21:14, Johanna Naatula (1), Björn Eriksson (1), Helis Eriksson (1), Sonja Gerke (1), Mikko Hovén (1), Aljona Kruglova (1), Nina Koskinen (1), Tuomas Kuitunen (1), Hanne Lindblom (1), Tiina Ojala (1), Miika Räsänen (1), Andriy Saldan (1), Satu Toivonen (1), Tiina Vahter (1), Kari Huotari (7), 

Uusimmat uutiset