Kuka souti ja missä joukkueessa? — Katso Sulkavan Suursoutujen perjantain iltasoudun kaikki tulokset täältä!

Sulkavan Suursoutujen perinteiseen iltasoutuun starttasi yli 100 venekuntaa perjantai-iltana. Katso täältä lähdön tulokset kokonaisuudessaan.

Soila Puurtinen

Sulkavan Suursoudut iltalähtöön osallistui yli 100 venekuntaa.
Sulkavan Suursoudut iltalähtöön osallistui yli 100 venekuntaa.

Sulkavan Suursoutujen 2018 ensimmäisen kisapäivän perinteisen iltasoudun voittajaksi ja samalla Suomen mestariksi perjantai-iltana selvisi Kouvolan Soutajat ajalla 4.11,02.

Kaikkiaan matkaan lähti kuitenkin yli 100 joukkuetta, joista yhdeksän osallistui SM-lähtöön. Alla tulokset koko lähdöstä.

Tänään Sulkavalla on vuorossa lyhyempien matkojen sekä pienveneiden lähdöillä, joissa on mukana myös SM-sarja.

Sulkavan Suursoudut, Kirkkoveneet iltasoutu:
1) KOUVOLAN SOUTAJAT, MIEHET (SM/A), 4:11:02, Jussi Aapro Kouvola (7), Sami-Jukka Hämäläinen Valkeala (13), Tero Karppinen Valkeala (10), Matti Komulainen Kouvola (19), Janne Kukkonen Koria (14), Antti Lehtonen Lappeenranta (27), Hannu Liekola Myllykoski (25), Ari Mikkelä Finland (14), Reijo Niemenmaa Parkano (14), Heikki Ruokonen Poitsila (18), Tomi Silvonen Kouvolan Soutajat (17), Mika Sistonen Kotka (19), Jari Sorsa Kouvola (17), Arto Toivanen Inkeroinen (15), Jari Ylilehto Heinola (17),
2) HOLLOLAN URHEILIJAT -46, 4:12:52, Jarkko Ala-Heikkilä Asikkala (21), Jukka Haverinen Vantaa (19), Jari Nieminen Lahti (20), Antti Nurkkala  (13), Niko Nättinen Lahti (9), Marko Punavaara Lahti (17), Jarno Pökälä Asikkala (6), Jorma Pöyry Hollola (19), Miika Ruokonen Espoo (9), Timo Salmi Hartola (14), Vesa Salminen Asikkala (28), Jyrki Taimisto Hollola (10), Mika Tommola Hollola (20), Petteri Vaherkoski Hollola (3), Antti Varis  (31),
3) KAHVAKOPLA, 4:14:08, Kenneth Eklund Ruokolahti (17), Jukka Hanski Imatra (29), Kauko Hintsanen Imatra (13), Lauri Huttula Miettilä (21), Pekka Hänninen Äitsaari (8), Jouko Karjalainen Kuusamo (14), Taito Kettunen Imatra (26), Jouni Kolehmainen Imatra (19), Kimmo Nikunen Salosaari (17), Pentti Nurmi Espoo (6), Rauno Näätänen Imatra (15), Jarmo Pellinen Imatra (24), Martti Rahkonen Imatra (23), Matti Salo Ruokolahti (32), Antti Suntio Porvoo (16),
4) TAKON SOUTAJAT (SM/A), 4:16:12, Mikko Heikkilä  (13), Pentti Jokela  (30), Sakari Junnila  (5), Antti Järvinen  (11), Toni Kajamäki  (2), Jari Kaljadin  (12), Reijo Lehtinen  (9), Heikki Leppänen  (15), Jari Maanoja  (11), Jussi Naskali  (4), Jussi Oksa  (13), Olavi Pirinen  (25), Lassi Raami  (4), Niko Raami  (4), Matti Salminen  (16),
5) STAIRON SUVITUULITIIMI TURKU, 4:18:39, Juha Barck Turku (17), Ilkka Heinonen Vanhalinna (1), Juha Helenius Littoinen (16), Jarkko Hiltunen Littoinen (8), Jussi Hämäläinen Vanhalinna (24), Tomi Lähteenoja Ilmarinen (3), Kai Nevalainen Masku (9), Pekka Pakkanen Lahti (21), Pauli Pesonen Turku (20), Jaakko Ruohonen Kaarina (19), Ville Ruuska Liittoinen (18), Antti Salo Raisio (8), Mika Siimes Kaarina (21), Raino Simola Turku (10), Pekka Suuronen Raisio (15),
6) EDUX, 4:20:11, Roni Knuutila Ylivieska (16), Tuomas Kuusinen Kokkola (5), Vesa Moilanen Ylivieska (2), Kyösti Muhonen Ylivieska (2), Esa-Pekka Mustola Ylivieska (1), Jussi Mökkönen Sievi (10), Jukka-Pekka Ojala Ylivieska (8), Mika Paananen Ylivieska (6), Jukka Pinola Finland (2), Jori Saarela Ylivieska (2), Tuomas Saari Ylivieska (8), Marko Sorvisto Ylivieska (8), Ari-Pekka Timlin Oulu (5), Jukka Timlin Ylivieska (8), Arto Viitala Nivala (7),
7) VOITON SOUTAJAT, 4:20:26, Pasi Hakkarainen Luumäki (18), Kimmo Kauhanen Taavetti (5), Janne Kinttu Lemi (7), Timo Kupiainen Lappeenranta (3), Pasi Kyllönen Taavetti (6), Olli Lattu Lemi (8), Markku Mentula Kouvola (27), Jari Musto Taavetti (3), Jarkko Oikarinen Miehikkälä (1), Jari-Pekka Piispa Miehikkälä (20), Lasse Pylvänen Taavetti (6), Jani Sirkkunen Taavetti (12), Samu Taina Taavetti (7), Kari Tiainen Lappeenranta (20), Mika Virsu Taavetti (22),
8) NESTEEN SOUTAJAT ESAN VENE PORVOO, 4:22:44, Jarmo Aaltonen Askola (14), Jyrki Kiviniemi Porvoo (9), Jarkko Koistinen Lappeenranta (12), Eero Koskela Askola (15), Mika Laurila Porvoo (12), Jari Leinonen Hämeenlinna (20), Rai Lindberg Porvoo (14), Erno Niiranen Järvenpää (6), Jukka Paananen Porvoo (26), Kauko Patjas Porvoo (1), Janne Pekkala Vantaa (3), Jukka Samola Porvoo (8), Ari-Pekka Tenhovuori Porvoo (19), Jyrki Tiihonen Porvoo (17), Pekka Tuomi Sipoo (2),
9) EVIJÄRVEN URHEILIJAT SEKARI, 4:22:53, Harri Ala-Lahti Seinäjoki (9), Mervi Hautala Seinäjoki (8), Jaana Hietala Vimpeli (3), Anni Keisanen Lehtimäki (3), Kalervo Kujala Evijärvi (1), Jouko Lehtelä Alajärvi (6), Marika Lehtelä Mikkeli (6), Jorma Ojala Hämeenlinna (13), Ari Orava Seinäjoki (12), Pekka Poutiainen Kuopio (15), Aimo Sironen Evijärvi (14), Pia Strang Evijärvi (3), Kaisa Tiitinen Suonenjoki (23), Antti Tähtinen Vaasa (13), Liisa Äyrä Vasikka-Aho (7),
20) SULKAVAN URHEILIJAT -41 (SM/S), 4:36:14, Anu Huttunen Varkaus (4), Topi Huupponen Mikkeli (1), Noora Ikonen Savonlinna (5), Satu Immonen Joroinen (17), Tuomo Kyttälä Savonlinna (9), Anne Lampilehto Sulkava (4), Kati Lehtonen Kangasala (14), Heikki Matikainen Kuopio (1), Manu Räisänen Rantasalmi (1), Saku Räisänen Rantasalmi (1), Suvi Saali Sulkava (31), Kati Seppänen Sulkava (16), Lauri Siljander Kaartilankoski (28), Tero Tolvanen Rantasalmi (11), Sirpa Vihavainen Tuusmäki (11),
21) KINKUN KIERTÄJÄT, 4:36:24, Pertti Heiskanen Leppävirta (19), Niilo Hendolin Mikkeli (12), Jyrki Juvonen Varkaus (3), Kari Kinnunen Varkaus (1), Tuula Kääriäinen Mikkeli (18), Tapani Liukkonen Mikkeli (14), Ari Marjo Varkaus (11), Markku Prättälä Heinävesi (17), Teijo Pöllänen Heinävesi (2), Seppo Ruuskanen Leppävirta (18), Reijo Saukkonen Heinävesi (18), Lauri Taskinen Heinävesi (22), Harri Tiilikainen Heinävesi (23), Jouko Tiitinen Leppävirta (18), Kari Tiitinen Leppävirta (11),
22) PUUTTEENPERÄN KONKELOT, 4:40:14, Timo Hongisto Ilvesjoki (11), Timo Kontola Espoo (15), Rainer Mäkelä Jämijärvi (11), Anssi Parikka Lusi (3), Arto Pitkämö Mieto (4), Juha-Pekka Pitkämö Mieto (1), Niina Pohjois-Koivisto Mieto (4), Pasi Pohjois-Koivisto Mieto (5), Ilkka Riihijärvi Lusi (11), Pekka Soini Kauhajoki (16), Tommi Tenhola Espoo (8), Hannu Tuukkala Vantaa (16), Matti Vilhula Parkano (18), Tommi Äijö Kauhajoki (18), Hannu Äystö Kauhajoki (15),
23) NIEMEN SOUTAJAT, 4:40:34, Esa Antikainen Varkaus (20), Teija Antikainen Varkaus (9), Tuija Hartikainen Varkaus (4), Mirkka Juvonen Varkaus (3), Kari Karjalainen Varkaus (20), Tommi Kirjavainen Varkaus (21), Seppo Matikainen Kuvansi (10), Kai Närhi Varkaus (5), Kari Paakkonen Jyväskylä (12), Tiina Peiponen Varkaus (15), Mervi Pirinen Kuopio (15), Heikki Ronkainen Kuopio (18), Tuija Räisänen Varkaus (7), Timo Sairanen Varkaus (9), Pertti Tuppurainen Kuopio (17),
24) ESAN VENE, 4:40:56, Simo Hostikka Lappeenranta (2), Petteri Kokko Lappeenranta (3), Elmo Lampela Lappeenranta (1), Aarno Lindgren Koikkala (28), Eila Melanen Lappeenranta (10), Esa Melanen Lappeenranta (29), Maija Melanen Lappeenranta (1), Miina Melanen Lappeenranta (1), Pekka Melanen Lappeenranta (2), Sami Pajula Lappeenranta (4), Roope Pulkkinen Helsinki (1), Janne Ruippo Lappeenranta (1), Markku Saksa Kouvola (2), Päivi Saksa Kouvola (10), Joni Suomalainen Lappeenranta (1),
25) JOUTELE (SM/N), 4:41:39, Katja Björkqvist Savonlinna (13), Susanna Espo Helsinki (19), Seppo Häkkinen Haarajoki (20), Noora Ilola Helsinki (3), Anne Järvenpää Vantaa (7), Anu Kivinen Vantaa (21), Eija Korhonen Espoo (8), Eeva Rahikka Kerava (17), Päivi Riste Vantaa (9), Heidi Ruohonen Hämeenlinna (10), Jenni Salmi Helsinki (4), Petra Tuomiranta Helsinki (1), Marianne Westerlund Helsinki (5), Anne Viinikainen Helsinki (2), Maija Virta Vantaa (20),
26) FOREVER HUHTINIEMI, 4:42:57, Kari Dyster Lappeenranta (12), Jorma Grönlund Lappeenranta (13), Sari Hill Lappeenranta (1), Niina Häärä Saimaanharju (2), Kimmo Kantanen Lappeenranta (10), Anssi Kourula Lappeenranta (8), Arto Matikainen Lappeenranta (42), Heikki Menna Joutseno (5), Jarkko Pesu Lappeenranta (11), Riina Pulkkinen Lappeenranta (1), Suvi Romppanen Lappeenranta (4), Jarmo Ruoppa Lahti (37), Jarmo Saareks Lappeenranta (12), Tomi Saarelainen Saimaanharju (10), Eero Vesakoivu Lappeenranta (5), Ari Ylärakkola Lappeenranta (14),
27) 3 STEP IT I, 4:44:59, Krister Andersson  (1), Johan Grönroos Helsinki (4), Rami Heikkilä Lohja  (11), Arto Hiltunen  (1), Mika Karjalainen Helsinki (11), Tapio Kaunisto Espoo (14), Miika Lampi Vantaa (9), Jari Lemmilä  (2), Kai Pasonen Nokia (8), Janne Silvonen  (4), Marko Sjöman  (11), Juha Tarvainen Tampere (13), Lauri Tiili  (1), Janne Veijalainen Lohja (24), Jarkko Veijalainen Helsinki (24),
28) KLAMILAN VETO, 4:45:14, Noora Ahtiainen Hamina (7), Pasi Kaijansinkko Klamila (3), Petteri Kauppinen Klamila (3), Antti Kiri Ravijoki (12), Topi Kiri Klamila (2), Anssi Koskela Ala-Pihlaja (11), Tatu Kärki Hamina (4), Erkki Kääriä Klamila (4), Tarja Niemelä Klamila (5), Anne Paronen Ravijoki (7), Seppo Paronen Klamila (5), Kari Piispa Klamila (5), Simo Piispa Klamila (2), Tommi Rokka Husula (2), Ahti Viisas Hamina (8),
29) VALKEALAN SOUTAJAT, 4:45:47, Sanna Inkilä Kouvola (16), Suvi Inkilä Valkeala (9), Teemu Inkilä Valkeala (16), Saku Jalonen Kausala (3), Arja Kaitainen Kouvola (8), Jarkko Koskela Valkeala (6), Kimmo Kovanen Kotka (5), Sirpa Kylmäniemi  (1), Virpi Metso Valkeala (8), Jesse Nikki Valkeala (9), Niko Pyötsiä Valkeala (1), Matti Rikka Kotka (6), Päivi Saukkonen-Ahvenainen Valkeala (11), Anne Sundström Valkeala (10), Juha Tuhkalainen Tuohikotti (21),
30) KEURUSSELÄN SOUTAJAT, 4:45:59, Jouko Asikainen Keuruu (14), Timo Kaijanmäki Riiho (12), Mirja Kimari Keuruu (14), Kari Köninki Pieksämäki (2), Matti Luotio Keuruu (1), Eero Mäkipelto Keuruu (15), Antti Niittymäki Vilppulta (13), Janne Ollikainen Keuruu (2), Raimonds Onzuls  (1), Pasi Pänkäläinen Keuruu (4), Harri Santala Multia (14), Veikko Santala Keuruu (22), Riina Wallin Asunta (16), Erkki Virkalahti Keuruu (1), Peter Virkalahti Keuruu (1),
31) IITIN SOUTAJAT/SEKARI, 4:46:17, Jukka Laitinen Kausala (39), Tero Lindgren Kausala (14), Paula Loukonen Kerava (18), Jenni Niemelä Lyöttilä (4), Sanna Nio Kuusankoski (9), Heikki Pukkila Kouvola (8), Esko Rantanen Uusikylä (35), Katri Riisiö Hamina (9), Ilkka Salmenius Kausala (1), Taru Salminen Kouvola (8), Jaana Tanhuanpää Kausala (19), Mika Tapio Lyöttilä (5), Sari Tähtinen Kausala (8), Jari Töyrylä Kausala (11), Kirsi Vahvelainen Kouvola (15),
32) PAR SOUTAJAA/SEKA, 4:47:10, Petteri Alavahtola Parikkala (4), Pekka Europaeus Parikkala (3), Pirjo Innanen Parikkala (4), Reino Kokki Parikkala (25), Elina Kutvonen Särkisalmi (3), Jouni Laine Parikkala (2), Hanne Neuvonen Särkisalmi (2), Hanna Parikka Parikkala (3), Eija Pekonen Särkisalmi (5), Jari Saukkonen Särkisalmi (14), Riitta Sikiö Parikkala (21), Tuomo Sikiö  (1), Soile Terävä Simpele (4), Jussi Tuunanen Parikkala (5), Janne Viskari Parikkala (6),
33) MIKKELIN SOUTAJAT II, 4:48:49, Arto Eklund Heinävesi (18), Sanna Haimila Mikkeli (7), Pasi Hämäläinen Mikkeli (23), Matti Kakriainen Mikkeli (11), Jake Kääriäinen Mikkeli (1), Tiina Leinonen Anttola (23), Mikko Liukkonen Mikkeli (27), Jaana Pettinen Mikkeli (16), Päivi Puukari Kangasniemi (7), Anni Pölhö Mikkeli (8), Pentti Rahikainen Mikkeli (13), Jussi Seppälä Mikkeli (26), Erkki Tanskanen Mikkeli (13), Petri Taurio Mikkeli (23), Maria Vikman Mikkeli (6),
34) KOUVOLAN SOUTAJAT, NAISET (SM/N), 4:50:27, Heidi Ekman Kuusankoski (2), Kirsi Ekroos Koria (13), Maija Hintsanen Kouvola (9), Eija Häkämies Kouvola (4), Kirsi Katajainen Kouvola (7), Kirsi Korpijärvi Jyväskylä (1), Saila Laaksonen Kouvola (7), Laila Niilo-Rämä Kouvola (22), Sonja Okker Inkeroinen (3), Tiina Pirilä Kouvola (20), Elise Rissanen Kouvola (3), Heidi Räihä Porvoo (16), Susanna Seppä Kouvola (6), Kaisa Sipinen Kouvola (2), Anu Takala Kotka (28),
35) HAHDENNIEMEN HURRIKAANI, 4:51:40, Esko Eisanen Turku (14), Jyrki Grönlund Raisio (13), Sirpa Hirvisuo Turku (16), Sakari Jokinen Sauvo (20), Timo Jokinen Raisio (21), Jyrki Kähkönen Raisio (26), Juha Lappalainen Masku (25), Iita Ruoholahti Piispanristi (11), Seppo Salmela Littoinen (5), Keijo Salonen Raisio (14), Ville Suominen Raisio (5), Katri Tuomi Raisio (7), Sauli Vahtera Turku (26), Marjo Varinowski Turku (13), Markus Virtanen Turku (5),
36) HANAKAT, 4:52:09, Pasi Ahola Alavus (12), Kirsi Haveri Alavus (10), Timo Kaukola Alavus (20), Harri Koskinen Alavus (17), Ansa Lahdenmäki Alavus (19), Ari-Matti Lahdenmäki Alavus (6), Arto Lahdenmäki Alavus (13), Ari-Matti Leinonen Ruona (15), Timo Myllymäki Alavus (11), Kari Mänty Alavus (19), Riitta Rauhala Hyllykallio (15), Ari Ruotsalainen Alavus (20), Mikko Siirilä Alavus (8), Juha Veittiaho Taipalus (8), Vesa Viinamäki Tuuri (20),
37) KAARINAN SOUTAJAT, 4:52:53, Ari-Pekka Harhala Ilmarinen (3), Hannu Hirsimäki Kaarina (11), Daniel Jokinen  (1), Mika Jokinen  (1), Leena Kärnä Kuopio (2), Ari Leino Nousiainen (16), Hannu Leminen Vantaa (2), Hannu Leminen  (21), Pertti Lindqvist  (12), Harri Perälä Lakiala (5), Markus Rantanen  (1), Taina Suntio  (14), Matti Tammela  (1), Jyrki Tamminen  (1), Pekka Virkkunen  (1),
38) TESE RAKENNUS JA SANEERAUS, 4:53:07, Mirja Anunti-Virta Sulkava (4), Kiira Auvinen Sulkava (4), Hannu Backman Hollola (32), Jani Davitila Lahti (21), Tuomas Hakulinen Sulkava (1), Timo Hintsanen Kaartilankoski (7), Vesa Kankkunen Sulkava (7), Janne Kansanoja Mikkeli (9), Ari Möttönen Kaartilankoski (5), Samuli Simpanen Sulkava (2), Jukka Tervonen Sulkava (23), Jaakko Tiippana Sulkava (13), Jussi Tiippana Sulkava (11), Riikka Tiippana Sulkava (4), Katja Valtonen Sulkava (4),
39) KUNNOTTOMAT, 4:53:08, Marko Hassinen Suonenjoki (2), Ossi Kivioja Kuopio (1), Jorma Konttinen Airaksela (19), Silja Konttinen Kuopio (1), Elina Laitinen Kuopio (7), Tero Lemmetty Syvänniemi (6), Timo Lemmetty Syvänniemi (3), Kimmo Mäkeläinen Kuopio (14), Anja Mönkkönen Nilsiä (20), Tuomas Nyyssönen Kuopio (1), Eila Peltokangas-Lommi Kuopio (10), Mika Raatikainen Kuopio (1), Jari Soininen Kuopio (19), Juho Voutila Kuopio (5), Jarmo Väänänen Kuopio (19),
40) KYRÖJOEN KALEERIORJAT, 4:54:26, Timo Ala-Fossi Hämeenlinna (11), Olli Fält  (2), Otto Fält Ilmajoki (3), Jippo Hannuksela Ilmajoki (15), Juha Hautamäki  (2), Super Jokeri  (1), Pete Järvinen  (14), Harri Kenkkilä Pojanluoma (3), Mikko Koskinen  (2), Pekka Koskinen Laihia (7), Antti Mantere  (2), Markus Pasanen Seinäjoki (3), Niclas Pöytälaakso Koskenkorva (4), Pekka Tikka Ilmajoki (15), Matti Viitala  (13),
41) NRC NAISET, 4:55:30, Eila Alastalo Porvoo (10), Leena Antikainen Porvoo (9), Ilona Autti-Rämö Espoo (5), Tuula Heinänen Porvoo (9), Sari Kauppinen Hyvinkää (12), Kaarina Kiri  (10), Pipsa Kyöstiö Porvoo (6), Katriina Lipponen Helsinki (1), Marita Loppukaare-Markkanen  (6), Piia Luoto-Kokko Kellokoski (7), Mirja Mäkeläinen  (3), Pia Niiranen Järvenpää (6), Riitta Otranen Porvoo (13), Riitta Samola Porvoo (6), Virpi Varjolaakso  (1),
42) FREESKI, 4:56:06, Erkki Anttonen Salosaari (4), Toni Hirvonen Imatra (4), Olli Inkinen Virmutjoki (8), Niko Leppälä Ruokolahti (3), Miika Matikainen Ruokolahti (5), Maija-Leena Oinonen Rauha (1), Toni Oinonen Rauha (1), Taina Paananen Virmutjoki (3), Tommi Toiviainen Ruokolahti (7), Tuomas Toiviainen Ruokolahti (12), Piritta Varis Imatra (1), Juha Vesala Salosaari (7), Jyrki Vilkko Lappeenranta (2), Janne Väänänen Virmutjoki (8), Tiina Väänänen Virmutjoki (7),
43) KERAVAN URHEILIJAT KOVAKUNTO, 4:56:23, Piia Auranen Nurmijärvi (4), Teemu Ikävalko Vantaa (6), Timo-Jaakko Joensuu Tuusula (2), Petri Juuti Helsinki (6), Petri Kesäläinen Kellokoski (12), Jukka Lehtonen Järvenpää (7), Tom Leppänen Vantaa (10), Pirjo Maula Nahkela (16), Mikko Partti Järvenpää (19), Tapio Passinen Kerava (17), Jukka Petersohn Halkia (10), Jukka Piirainen Tuusula (12), Kyösti Ryhänen Järvenpää (2), Timo Wallenius Järvenpää (22), Tarita Vähä-Vahe Espoo (20),
44) RYTMIHÄIRIÖT, 4:57:02, Jarkko Forss Puumala (19), Kai Hämäläinen Puumala (1), Piia Jokinen Puumala (2), Antti Kasanen Puumala (9), Maiju Lappalainen Imatra (9), Mari Lappalainen Puumala (9), Asko Löppönen Puumala (29), Hanna Löppönen Puumala (9), Ossi Närhi Puumala (21), Anne Reinikainen Puumala (9), Kirsi Ruottinen Puumala (8), Marjo Räsänen Mikkeli (9), Anu Tarhonen Imatra (4), Pipsa Valtonen Puumala (5), Liisa-Leena Vidman Puumala (9),
45) UPM METSÄ SAVONLINNA, 4:57:09, Pertti Ikonen Haarajärvi (17), Timo Kosonen Savonlinna (21), Vesa Kutvonen Savonlinna (25), Jukka Laulainen Savonlinna (2), Jussi Penttilä Savonlinna (21), Marko Piipponen Sarvinki (11), Mika Piipponen Tuupovaara (8), Reijo Piipponen Tuupovaara (16), Saila Pulkkinen Punkaharju (5), Anna Putkonen Savonlinna (2), Petri Reiman Simanala (17), Marko Rinkinen Savonlinna (20), Jorma Silvennoinen Savonlinna (4), Veli-Matti Suhonen Simanala (1), Vesa Tolvanen Kesälahti (20),
46) K-S KUNTOSEURA HOMENOKAT, 4:57:25, Minna Haapakoski Jyväskylä (1), Raimo Hakkarainen Suolahti (7), Hanna Hauvala Palokka (3), Timo Kauppi Estonia (3), Risto Kinnunen Hietama (18), Sisko Kinnunen Hietama (15), Juha Koskiniemi Kihniö (1), Osmo Luukkanen Suolahti (5), Erkki Manninen Vaajakoski (2), Pertti Manninen Suolahti (5), Juhani Puranen Kärnä (9), Leena Pölkki Jyskä (9), Seppo Rännilä Suolahti (28), Ari Tolmunen Saarijärvi (22), Kalevi Tourunen Tampere (6),
47) ISÄNNÖINTITOIMISTO ISTO, 4:57:33, Jenni Gromoff Imatra (2), Riikka Huhtanen Kaiturinpää (12), Tero Immonen Parikkala (3), Soili Isotalo Imatra (1), Miia Karvonen Imatra (4), Heli Matikainen Lappeenranta (4), Henri Matikainen Parikkala (1), Jarno Matikainen Savonlinna (2), Matti Matikainen Parikkala (1), Juha Naukkarinen Parikkala (9), Hanna Pulkkinen Imatra (5), Miia Pöllänen Imatra (7), Ninni Rovio Imatra (8), Reetta Vainikka Imatra (3), Tero Valkeapää Parikkala (1),
48) AIROT PÖYRÖÖT, 4:58:19, Sami Hautala Jakkula (4), Pipsa Havula Teuva (3), Suvi-Päivi Kortesluoma Kauhajoki (12), Timo Kuusisto Kurikka (10), Pirjo Latva-Mantila Teuva (5), Jaana Latva-Nikkola Myllysalo (1), Heidi Luhtanen Kurikka (1), Pasi Niemi Seinäjoki (7), Maire Pääkkönen Kauhajoki (13), Jaakko Ranto Koskenkorva (3), Antti Ratavaara Kurikka (10), Veli-Matti Syrjälä Kurikka (10), Tiina Talvitie Kauhajoki (6), Marjo Viitala Karijoki (4), Helena Välimäki Seinäjoki (5), Jarmo Ylä-Autio Lapua (8),
49) CRA JOUTSENO, 4:59:12, Veikko Ahtiainen Joutseno (12), Esa Hyvättinen Joutseno (17), Anne Kaivokallio Joutseno (1), Jouni Kaivokallio Lampikangas (12), Mika Katila Joutseno (13), Timo Kosonen Joutseno (1), Päivi Melto Joutseno (12), Arto Meuronen Lappeenranta (26), Juho Montonen Lappeenranta (9), Kari Mäkelä Imatra (29), Antti Riikonen Imatra (23), Jaakko Seppänen Joutseno (13), Jari Suikkanen Imatra (13), Hannu Särkkinen Joutseno (15), Markku Timonen Lampikangas (13),
50) HÄMEENLINNAN LATU, 4:59:26, Tapio Antikainen Hämeenlinna (3), Piia Aro Hämeenlinna (7), Jaakko Filppula Valkeakoski (1), Satu Haapea Hämeenlinna (1), Thelma Huotari Hämeenlinna (1), Harri Hynynen Sysmä (6), Jukka Lahikainen Hämeenlinna (2), Tuuli Lahikainen Hämeenlinna (4), Oona Laitinen Hämeenlinna (2), Tommi Lintulaakso Helsinki (23), Matti Palvaila Sysmä (15), Mika Rantakari Hämeenkoski (2), Ritva-Liisa Salonen Hämeenlinna (5), Sanna Wahlroos-Isotalo Hämeenlinna (7), Esa Vuorio Sysmä (9),
51) LEMIN SÄRÄSISKOT, 5:00:02, Kaisa Ahonen Lemi (14), Mira Granqvist Lappeenranta (2), Minna Harju Hamina (6), Terhi Harjulehto Jyväskylä (13), Raija Huhtiniemi Ristiina (23), Eija Johansson Lappeenranta (6), Katja Kinttu Lemi (5), Marja Kurkaa Lappeenranta (16), Anne Lattu Lemi (7), Anni Nevalainen Hytti (1), Sirkku Paukkunen Salla (23), Maria Räsänen Hamina (9), Ansa Räätäri Lappeenranta (6), Pia Taari-Kohonen Taavetti (3), Kristiina Timperi Hytti (7),
52) SKAL, 5:01:01, Petri Eronen Rahula (10), Tommy Grahn Loviisa (19), Matti Kananen Toijala (6), Heikki Kangasmäki Kuukanniemi  (6), Anne Kuukka Mikkeli (1), Veijo Kylliäinen Savitaipale (22), Kari Laamanen Mikkeli (18), Reijo Lahtinen Ala-Särkilahti (36), Eero Laine Mikkeli (19), Vilho Liukkonen Mikkeli (16), Pirkko Malmstedt Karvila (14), Markku Pirkkalainen Konnevesi (3), Tuomo Skantz Ylämylly (4), Jarmo Tarhonen Ristiina (7), Ilkka Uski Kotimäki (12),
53) SMARK-AIROQUEENS, 5:01:02, Anna-Liisa Arjama Helsinki (7), Anne Heikkilä Mäntsälä (7), Anna Hyvärinen Helsinki (2), Virpi Illman Espoo (9), Salla Jaatinen Vantaa (2), Pia Laitinen-Seppänen Hamari (5), Kirsi-Marja Lepo Helsinki (6), Riikka Länsisalmi Helsinki (1), Emmi Myllykylä Espoo (11), Leila Peni Myllykoski (9), Hannu Pulli Helsinki (20), Kaisa Robbins Helsinki (2), Hanna Salovaara Helsinki (7), Johanna Selin Tampere (14), Suvi Tormonen Helsinki (1),
54) TEAM LIHAKONTTORI, 5:01:20, Johanna Haikarainen Espoo (1), Kalle Heikkanen Espoo (13), Petri Helin Västerskog (3), Tuomas Helin Helsinki  (1), Riikka Kaipia  (2), Ari Kuisma  (1), Ville Kärpijoki  (1), Juha Lampinen Espoo (1), Asko Laune Espoo (6), Harri Lemmelä Espoo (4), Minna Manelius Helsinki (2), Antti Myyryläinen  (1), Markku Nieminen Sysmä (3), Janne Siik Helsinki (1), Bo Zhou Espoo (1),
55) ÄETSÄN KUNTO 81, 5:02:21, Pekka Aalto Sastamala (1), Jukka Ailama Lahti (7), Petri Huhtala Sastamala (13), Tommi Ketonen Sastamala (1), Ari Koskinen Sastamala (10), Kari Koskinen Sastamala (8), Ilpo Kosonen Turku (22), Keijo Lakkinen Sastamala (12), Kari Nieminen Sastamala (8), Antti Rajamäki Sastamala (4), Simo Rivala Turku (18), Risto Sulankivi Sastamala (25), Harri Tanhuanpää Sastamala (22), Erkki Virtanen Sastamala (24), Joonas Yli-Mattila Sastamala (6),
56) PORVOON FLIKAT, 5:02:40, Sanna Andersson Porvoo (12), Leena Blomfelt Jakari (1), Helena Eklöv Espoo (9), Päivi Eronen Porvoo (15), Carina Grönberg Porvoo (15), Varpu Jokinen Porvoo (5), Barbro Lindberg Porvoo (8), Maria Lindman Porvoo (10), Minna Mattila Porvoo (3), Terhi Mäkelä Porvoo (1), Niiranen Anni Tolkkinen (12), Minna Sahlbom Porvoo (24), Sofia Sjöström-Blom Jakari (1), Ulla-Maija Soinsaari Porvoo (11), Eveliina Valtonen Espoo (14),
57) KIVENNAVAN SOUTAJAT, 5:03:17, Krister Björkqvist Muuruvesi (7), Eevastiina Heikkinen-Björkqvist Muuruvesi (4), Olavi Hiltunen Juankoski (20), Tapio Julkunen Kaavi (7), Soile Karjalainen  (15), Tauno Korhonen Nilsiä (18), Martti Kähönen Pieksänkoski (21), Mikko Leskinen Muuruvesi (13), Ilpo Lukkarinen Muuruvesi (1), Jyrki Parviainen Västinniemi (16), Kari Puustinen Vuorela (7), Olavi Rissanen Juankoski (17), Antti Soininen Tuusniemi (19), Arto Vartiainen Muuruvesi (7), Rauno Vänttinen Muuruvesi (3),
58) FC MÄRKÄ PELTIKATTO, 5:05:01, Henri Ahokas  (5), Olli Andersson Helsinki (11), Michael Bauer  (4), Olli Hekkala Helsinki (10), Antti Holopainen Helsinki (11), Johannes Hölttä  (7), Petri Korhonen Helsinki (11), Henri Källman Helsinki (9), Jaakko Paloheimo Helsinki (8), Jussi Sainomaa Helsinki (10), Mikko Salola Helsinki (5), Tommi Strausz Helsinki (11), Petteri Tammilehto Helsinki (11), Teemu Taruvuori  (3), Tuomas Taruvuori Helsinki (9),
59) STORA ENSO METSÄ SAVONLINNA, 5:06:19, Janne Hakulinen Kitee (1), Juha Hanni Savonlinna (18), Kalervo Janhonen Kitee (26), Salla Kauppila Ylöjärvi (3), Ville Koivusalo Savitaipale (2), Pirkka Kärki Mikkeli (1), Heikki Lybeck Savonlinna (9), Mirja Muhonen-Suomalainen Savonlinna (14), Markku Oikari Joensuu (2), Sami Pirhonen Joensuu (1), Janne Ranta Sulkava (2), Mikko Räsänen Kuopio (1), Antti Tolvanen Joensuu (2), Jukka Tynkkynen Savonlinna (6), Mikko Tynkkynen Savonlinna (4), Jyri Änäkkälä Mikkeli (4),
60) SYVÄRIN SEIREENIT VARPAISJÄRVI, 5:07:46, Seija Antikainen Kuopio (5), Anne Behm Kuopio (15), Päivi Kekäläinen Kuopio (14), Miia Korkalainen Alapitkä (3), Päivi Korolainen Hernejärvi (6), Ulla-Mari Koskivirta Kuopio (7), Jaana Kuiper Kuopio (1), Eija Laitinen Alapitkä (15), Taija Myöhänen Harjamäki (2), Satu Pöntiö Sotkamo (13), Aija Rosenberg Leppäkaarre (4), Terttu Ruotsalainen Varpaisjärvi (18), Anu Saarelainen Varpaisjärvi (4), Kaisu Sirvio Iisalmi (9), Pauliina Tolonen Lukkarila (1),
61) ANGELNIEMEN AIRO, 5:08:15, Jukka Aaltonen Salo (10), Pirkko Frey Vaskio (10), Jorma Henriksson Salo (21), Heljä Juuti Salo (12), Timo Järvinen Muurla (22), Jouko Markkanen Suonenjoki (9), Kuisma Munter  (1), Hanna Parviainen  (1), Hanna Parviainen  (10), Tytti Pelkonen Ypäjä (1), Tytti Pelkonen  (3), Satu Salokannel Vaskio (4), Arto Saviranta  (1), Kaarlo Sonck  (17), Terttu Uusitalo  (1), Markku Vilén Perniö (9), Mika Vilen  (1),
62) TUOHIKOTIN RANNANPOJAT & VPK, 5:08:50, Kimmo Hirvonen Valkeala (4), Mika Hokkanen Valkeala (5), Markku Kola Tuohikotti (6), Soili Kola Tuohikotti (3), Sari Lahti-Hautamäki Valkeala (9), Petri Lantta Tuohikotti (21), Timo Lantta Tuohikotti (27), Tuomo Lantta Tuohikotti (27), Veikko Leikas Myllykoski (5), Jami Nyholm Kuusankoski (7), Tero Ojala  (7), Pekka Suvitie Harju (1), Mirva Turkia Kuusankoski (1), Ulla Vakkari Myllykoski (12),
63) NCC, 5:09:51, Aila Haavisto Espoo (1), Jarmo Hamara Helsinki (11), Timo Hilpinen Orimattila (15), Janne-Matti Hiltunen Helsinki (6), Raimo Laihosola Helsinki (16), Anne Lehto Vantaa (9), Simo Orpana Porvoo (17), Markus Pahikkala Masku (1), Risto Saine Espoo (3), Tommy Salonen Kellokoski (1), Joel Savolainen Espoo (1), Juho Tikanoja Sipoo (1), Pentti Tolonen Mäntsälä (2), Miika Varjomaa Helsinki (1), Samuli Viitala Helsinki (2),
64) PUTI, 5:12:17, Artti Aurasmaa Espoo (15), Juuso Aurasmaa Espoo (7), Maarit Aurasmaa  (2), Pyry Aurasmaa  (4), Aatu Hautala  (1), Yrjänä Hynninen  (1), Mikko Hämäläinen  (1), Joonas Jalkanen  (1), Anni Liimatta  (1), Joonas Marjanen  (1), Atte Penttinen  (1), Hannu Saloheimo  (1), Ismo Sutela  (1), Juuso Tapanainen  (1), Aleksi Tapani  (1),
65) TEAM TAKSI SAIMAA, 5:13:10, Ville Hostikka Lappeenranta (2), Sami Hänninen Lappeenranta (4), Arto Kajanoja Lappeenranta (14), Aimo Kautto Luumäki (9), Taneli Kuokka Lappeenranta (1), Tommi Laapio Lappeenranta (4), Esa Mielonen Lappeenranta (13), Eeva Niemi Luumäki (9), Janne Rautio Lappeenranta (1), Jari Repo Lappeenranta (14), Teemu Ruoppa Helsinki (10), Janne Saarinen Lappeenranta (3), Toni Taalikka Lappeenranta (1), Anssi Tiilikka Lappeenranta (2), Osmo Vihavainen Lappeenranta (28),
66) HAHDENNIEMEN TORNAADO, 5:16:19, Ari-Pekka Aaltonen Raisio (23), Petteri Arola Turku (8), Pauli Kaunisto Naantali (9), Jaana Kentala Turku (11), Kristiina Kesäläinen Turku (13), Kati Lahtivuori Masku (3), Antti Lahtonen Kaarina (18), Kaleva Latvala Turku (1), Heli Lähteenmäki Raisio (12), Mika Parkkinen Parainen (9), Tommi Pinomäki Raisio (12), Lasse Pitkänen Askainen (16), Sami Ruoholahti Piispanristi (25), Leena Salmelainen Masku (3), Jouni Salviander Naantali (15),
67) STORAENSO IMATRAN TEHTAAT, 5:17:59, Marko Buuri Lappeenranta (1), Petri Eerola Imatra (1), Timo Gröhn Imatra (12), Vesa Halinen Mäntyharju (8), Ari Hannikainen Imatra (8), Tapani Hirvonen Imatra (22), Sinikka Kvick Joutseno (8), Eero Ollila Imatra (1), Ville Pesonen Lappeenranta (15), Mika Purhonen Imatra (2), Seppo Ruotsalainen Puumala (6), Kalle Rytkönen Vantaa (6), Jussi Rämä Espoo (1), Johanna Vesanto Imatra (3),
68) DOORIKSET TURKU, 5:21:22, Suvi Anttonen Vantaa (6), Leena Hiltunen Littoinen (1), Seija Hirvonen Raisio (14), Maiju Hopeavuori Piikkiö (2), Anne Jokinen Turku (2), Jaana Järvinen Raisio (2), Outi Järvinen Raisio (2), Henna Lahti Kaarina (2), Kaisu Paulanto Nurmijärvi (8), Pirjo Pentikäinen Turku (2), Tarja Rautukoski Turku (11), Annette Saarinen Turku (5), Paula Suhonen Turku (15), Merja Vahtola Vahto (9), Pirkko Veijalainen Siilinjärvi (6),
69) TORNION LATU &  POLKU RY II, 5:23:35, Tarmo Gullstén Tornio (29), Lauri Jämsä Kello (1), Piia Kainulainen Mikkeli (6), Taimi Komulainen Kuhmo (2), Katariina Kujala Keminmaa (10), Eeva Kukkola Oulu (8), Matti Kähkönen Tornio (10), Urpo Mansikka Tornio (23), Anu Myllymäki Oulu (2), Paula Nikupeteri Tornio (1), Niina Pohjanen Keminmaa (7), Kati Pulli Espoo (11), Leena Ranta Kemi (19), Erkki Rauma Tornio (8), Tapani Tuomola Hämeenlinna (28),
70) VEHO LAHTI, 5:23:50, Tuomo Alatalo Hollola (9), Hannu Hauhia Lahti (43), Klaus Heinänen Kurhila (26), Jouni Hiltunen Villähde (3), Eetu Kalliola Onkiniemi (2), Juuso Myllykangas Nastola (4), Marko Mäkinen Villähde (9), Mira Nieminen Lahti (1), Esa Parviainen Lahti (2), Jouko Parviainen Hollola (4), Anna Pälli Lahti (1), Rainer Sillanpää Tornio (9), Tatu Simola Kuivanto (1), Kaisa Tapiola Lahti (3), Marjaana Viljaluoto Lahti (21),
71) INGA-LUNDA, 5:26:21, Peter Asén Ingå (15), Marianne Eriksson-Asén Ingå (6), Jonas Gestranius Ingå (2), Kati Gestranius Inkoo (2), Carina Hedberg Täkter (1), Jörgen Karell Ingå (8), Kaj Karlstedt Solberg (13), Tomas Korkman Ingå (4), Tage Lindberg Tenala (2), Johan Lindholm Karis (2), Lillemor Wallenius Ingå (8), Maija Van Der Kooij Ingå (2), Hannu Westerling Dragsvik (2), Leif Österholm Ingå (2), Sven Österlund Ekenäs (7),
72) TEAM TOTEM, 5:26:37, Timo Aspinen Lappeenranta (2), Kati Heiskanen Lappeenranta (2), Sanna Kahari Saimaanharju (8), Antti Keskisaari Lappeenranta (1), Mariia Kostiainen Lappeenranta (1), Merja Kosunen Lappeenranta (12), Tapio Lakso Kauhava (4), Kirsi Liikka Lappeenranta (10), Veli-Matti Lyytikäinen Lappeenranta (19), Sini-Tuulia Mustasaari Lappeenranta (1), Iris Tahvanainen Lappeenranta (9), Jorma Tirronen Lappeenranta (4), Olli Ukkonen Lappeenranta (1), Paula Vainikka Lappeenranta (1), Miia Vanhainen Lappeenranta (5),
73) SYSMÄN SISUKKAAT SOUTAJAT, 5:27:07, Kati Alen Sysmä (3), Merja Antinniemi Heinola (15), Nina Hakala Sysmä (4), Päivi Ihanajärvi Pohela (8), Minna Korhonen Tampere (2), Kaisa Laakso-Kantonen Sysmä (1), Juhani Leivo Sysmä (25), Tarja Linna Sysmä (5), Elisa Mannila Sysmä (5), Aino Nurminen Sysmä (4), Pirjo Peltomaa Heinola (17), Pia Salmio Sysmä (4), Virpi Streng Nuoramoinen (5), Raili Tonteri Murakka (9), Teija Virtanen Sysmä (3),
74) JYLI, 5:28:54, Jorma Hepola Palokka (17), Tarja Holm Lievestuone (1), Esa Karvinen Tikkala (9), Mervi Kauppinen Niemisjärvi (1), Ritva Laiste Haapaniemi (10), Mika Lappalainen Vaajakoski (15), Juha Paadar Jyväskylä (2), Sanna Penttinen Jyväskylä (1), Mari Poikolainen  (1), Jouko Puttonen Tikkakoski (1), Riitta Sandberg Lievestuore (1), Mervi Seriola Jyväskylä (1), Kalle Sumelles Jyväskylä (3), Elina Suuronen Lievestuore (1), Auli Tiainen Jyväskylä (13),
75) LÄNNEN TRACTORS OY, 5:30:01, Timo Huttunen Sulkava (18), Eija Kankaanranta Metsämaa (9), Harri Karppinen Loimaa (6), Mika Kilpeläinen Vahto (10), Kauko Koivisto Loimaa (15), Hannu Kärkäs Sulkava (6), Jouko Paalanen Naantali (6), Jouni Pohjola Salo (4), Sari Reunanen Metsämaa (2), Pasi Seppä Panelia (3), Ilkka Tuominen Loimaa (16), Olli Tuominen Loimaa (5), Ville Tuominen Loimaa (2), Marke Tyrväinen Tampere (1), Veijo Virtanen Turku (16),
76) MELANHEILUTTAJAT, 5:31:13, Bernt Degerlund Ekenäs (22), Panu Gerola  (26), Hannu Hellsten Kukkila (25), Juha Hulkkonen Lahti (2), Marjaana Jaakonsaari Nokia (4), Jussi Juntunen Kausala (15), Miia Kosonen Savonlinna (8), Pekka Leskinen Orivesi (43), Mika Luukkanen Helsinki (10), Reetta Ralli Vääksy (24), Hannu Rantanen Monninkylä (40), Ismo Uusitalo Perttula (8), Antti Voutilainen Kotka (27),
77) KALEERISEURA ENSON MELAVEIKOT, 5:33:09, Sirpa Alikoski Varkaus (1), Avag Fatih Varkaus (1), Pedro Giorni Sorsakoski (1), Marjut Huhtala Varkaus (3), Minna Karvonen Varkaus (1), Mari Kokko Varkaus (14), Maija Marin Oulu (17), Marketta Mikander Varkaus (10), Mika Norrman Lappeenranta (24), Anton Palonen Varkaus (4), Auli Rummukainen Varkaus (12), Sakari Sipola Varkaus (16), Jaana Teräväinen Varkaus (6), Maarit Tirkkonen Varkaus (3), Pekka  Varhimo Varkaus (2),
78) ARTJÄRVEN AALLONMURTAJAT, 5:34:01, Erkki Havumäki Viitaila (9), Antti Hyypiä Hietana (21), Sakari Kyöstilä Villikkala (14), Jorma Miettinen Perheniemi (13), Ismo Näkki Hurissalo (7), Leena Näkki Artjärvi (12), Ossi Näkki Artjärvi (12), Hannu Ojala Kausala (29), Jukka Penttilä Ruotsinkylä (11), Jukka Rutila Artjärvi (9), Taisto Siira Artjärvi (12), Matti Siltala Artjärvi (12), Mikko Tupasela Niinikoski (9), Leena Vilkki Uusikylä (6), Tuomo Wirman Artjärvi (4),
79) TEAM TAHDITTOMAT, 5:34:36, Armi Hurme Lappeenranta (1), Hanna Huttunen Joutseno (1), Iita Huttunen Lemi (1), Jonna Huttunen Lemi (1), Sirpa Huttunen Lappeenranta (1), Jari Häärä Lemi (1), Olli Kiiveri Joutseno (6), Noora Koponen Joutseno (1), Toni Laukkanen Lappeenranta (6), Minna Lehikoinen Kuukanniemi (1), Asseri Pelkonen Helsinki (1), Kari Pelkonen Helsinki (1), Olli-Pekka Pulkkinen Joutseno (3), Anu Purtilo Lappeenranta (1), Jari Purtilo Lappeenranta (1),
80) VIERTOLAN HIMMEET, 5:35:26, Jyrki Hännikäinen Lahti (7), Kari Isokivijärvi  (2), Ilkka Katajisto  (6), Juha-Pekka Laitinen Helsinki (19), Jim Lindgren Espoo (5), Timo Lindgren Kauniainen (24), Ville Lindgren  (5), Jesse Lindholm Tampere (17), Jyrki Löppönen Nastola (19), Marko Määttä  (2), Timo Nieminen Hämeenlinna (5),  Wende Peltonen Espoo (6), Lassi Pitkälä Helsinki (5), Tuomas Sihvola Pälkäne (5), Santeri Vekki Rovaniemi (5),
81) ASTUVAN UKOT JA AKAT, 5:35:53, Pasi Haapiainen Mikkeli (6), Marko Hirvonen Mikkeli (10), Nina Kallio Hangastenmaa (3), Hilpi Kontinen Mikkeli (29), Anu Kärkkäinen Ristiina (8), Ritva Laakko Ristiina (6), Päivi Leinonen Ristiina (3), Pertti Liukkonen Pellosniemi (4), Nina Mikkonen Heituinlahti (1), Miika Montonen Mikkeli (1), Leena Partio Hangastenmaa (5), Arto Pesonen Varkaus (21), Seppo Reponen Mikkeli (18), Helena Siiskonen Ristiina (22), Silja Sundell Ristiina (2),
82) KEHÄRAAKIT, 5:38:07, Sami Dufva Kerava (15), Minna Haavisto Lahti (2), Jarkko Heinonen Lahti (14), Inna Jalava Klaukkala (1), Kalle Jokinen Halikko (5), Taneli Jokinen Lahti (4), Jarkko Miettinen Juva (7), Minna Mod Tuusula (2), Heli Nieminen Lahti (2), Kirsikka Sundelin Helsinki (2), Hanna Suontama-Heinonen Lahti (11), Nora-Lotta Supperi Helsinki (1), Teemu Tuominen Tornio (13), Jukka Vuohijoki Turku (8), Saku Vuorimies Tampere (2),
83) ESPOON SOUTAJAT RY, 5:38:41, Michael Ayling Espoo (1), Mac Bussman Espoo (38), Tryggve Gestrin Helsinki (2), Eero Heinilä Helsinki (14), Heikki Hiltunen Espoo (4), Hilkka Huttunen Espoo (1), Leena Itkonen Espoo (4), Pekka Myrskylä Helsinki (31), Sari Rautanen Helsinki (3), Kai Riikonen Espoo (12), Tapio Räsänen Helsinki (3), Svetlana Sapon Helsinki (10), Jouni Seppänen Espoo (3), Anthony Shaw Helsinki (8), Martti Widing Vantaa (31),
84) TEAM ONNINEN, 5:39:47, Johanna Flinkman Helsinki (5), Anne Forsman-Vestman Heinälahti (1), Jari Hakola Haapala (13), Jonas Holmström Karjaa (1), Tuula Hurme Hyvinkää (8), Olli Hyvönen Helsinki (4), Erkki Kauppi Helsinki (1), Kim Lindfors Helsinki (5), Anssi Niinimäki Lahti (7), Petteri Nyman Helsinki (4), Juha Ojala Vantaa (1), Jari Oksanen Hyvinkää (10), Raine Pulli Vantaa (2), Hannele Ruottinen Mikkeli (15), Jarkko Toiviainen Lahti (10),
85) STADIN SOUTUKLUBI, 5:40:13, Pekka Hopiavuori Hyllykallio (4), Soili Issakainen Helsinki (9), Antero Jussila Helsinki (29), Pentti Keränen Helsinki (7), Jasmin Kivelä Helsinki (4), Markku Laakkonen Helsinki (18), Mikko Markkula Vantaa (2), Pekka Markkula Starat Soutaa (23), Kirsi Paakkinen Parikkala (1), Ville Rosengren Espoo (10), Rando Rosenthal Vantaa (3), Antti Rusko Helsinki (7), Timo Sohlberg Helsinki  (3), Pekka Sormunen Helsinki (4), Jani Taiminen Helsinki (2),
86) FUJITSUN SOUTAJAT, 5:41:00, Mika Backström Helsinki (1), Pentti Enlund Tampere (15), Mikko Finnberg Espoo (6), Katriina Huttunen Savonlinna (8), Matti Huttunen Helsinki (2), Niko Juurikkala Vantaa (2), Heino Muhonen  (16), Jari Näveri Helsinki (11), Jukka Ojala Vantaa (8), Markku Saukko Nokia (7), Reijo Sieviläinen Vantaa (12), Lea Tarvainen Nokia (11), Tom Urnberg Vantaa (20), Gary Watkins Helsinki (1), Jan Virtavuori Helsinki (20),
87) 3 STEP IT LADIES, 5:41:43, Varpu Ahvenainen Helsinki (3), Päivi Arbelius  (4), Carmen Ene  (4), Yvonne Förster Sweden (4), Mirka Karusalmi Helsinki (3), Katariina Lausto Helsinki (1), Marisanna Leminen  (1), Karoliina Mäkelä Helsinki (5), Elina Oksanen Helsinki (1), Sara Saturen Helsinki (1), Tilda Suominen Helsinki (2), Lotta Talvitie Helsinki (1), Marili Tamm Tallinna (6), Kristiina Turb Tallinn (4), Mervi Åberg Helsinki (11),
88) VANTAAN VOSIKAT, 5:43:39, Seppo Asikainen Kouvola (7), Martti Hintikka Vantaa (7), Niko Kivisaari Espoo (4), Markku Lehtinen Vantaa (3), Sami Lempinen  (7), Kai Maijola  (11), Jari Peltonen Vantaa (14), Petteri Peura Vantaa (7), Marko Saarinen Vantaa (4), Markus Teerisalo Aijala (1), Mirella Teerisalo Aijala (1), Lassi Vuorela Helsinki (10), Jone Yliperttula Helsinki (4), Jarmo Äikäs Helsinki (10),
89) KK-SOUTAJAT KEMIÖN KIILAT RY, 5:44:43, Juha-Matti Friberg Kiila (13), Reijo Heino Nivelax (16), Pauli Kara Salo (15), Jouni Kihlström Halikko (10), Päivi Kihlström Halikko (10), Markus Lindström Kemiö (5), Peter Lindström Kemiö (15), Heino Magnus Salo (2), Esa Rantalampi Kiila (16), Timo Rantalampi Kiila (16), Saila Rouhiainen Angelniemi (16), Jukka Salo Halikko (3), Minna Toni Salo (12),
90) SUOMEN KESKUSTA, 5:45:01, Mikko Jantunen Savonlinna (14), Hannu Karvinen Rönkönvaara (7), Esko Kilpinen Ruorasmäki (7), Matti Kuittinen Tohmajärvi (1), Sanna Metsälä Savonlinna (1), Eemeli Miettinen Savonlinna (2), Fenne Muhonen Punkaharju (1), Maritta Mynttinen Hietanen (3), Johanna Ruottinen Kerava (1), Janne Strengell Ristiina (10), Jenna Tarima Sulkava (1), Julia Tarima Sulkava (1), Sauli Tiainen Kiviapaja (24), Matias Tuomisto Haapavesi (1), Mikko Tuunanen Kerimäki (2),
91) NICEJOUKKUE, 5:45:14, Paavo Hintsanen Sulkava (19), Anni Hämäläinen Sulkava (2), Anni Janger Tampere (5), Salla Laukkanen Juva (2), Jenny Leivonen Savonlinna (3), Eerika Lindström Sulkava (1), Irene Lindström Sulkava (5), Salla Musakka Espoo (4), Piia Puhakainen Sulkava (1), Jyry Reiman Kangasala (1), Ilpo Ruottinen Savonlinna (3), Eeva Sallinen Savonlinna (2), Essi Seppänen Sulkava (10), Noora Sinkkonen Savonlinna (1), Jesse Suhonen Savonlinna (2),
92) 3 STEP IT III, 5:47:25, Geir Berge Norway (1), Lars Birketvedit Norway (1), Alex Gordon Helsinki (1), Therese Grip Sweden (1), Nico Grunfelder Helsinki (1), Milla Joki-Huuki Helsinki (1), Tomi Jusslin Helsinki (1), Gerli Kivistik Tallinna (1), Anssi Oksanen Helsinki (1), Ski Ronbeck Norway (3), Alexander Seleznyov Helsinki (1), Marko Tarkiainen Helsinki (3), Marianna Wallin Helsinki (1), Marte Willumstad Norway (1),
93) YRITTÄJÄT HEINOLA, 5:49:29, Aaro Ahvenranta Heinola (1), Pierre-Yves Barthod Ranska (2), Mikko Hallikas Heinola (1), Tomi Hiltunen Lahti (2), Heikki Hovi Nastola (12), Jouni Mattila Heinola  (1), Eero Niemelä Heinola (10), Tero Paakkinen Heinola (2), Jarmo Pilli Heinola (7), Risto Poikonen Heinola (5), Tibault Sheppard Ranska (1), Sirkka Suomi Heinola (1), Juha Tähkänen Heinola (1), Wille Viittanen Lahti (1), Asser Vuola Heinola (1),
94) TILASTOKESKUS, 5:50:25, Daniel Davis Helsinki (1), Jussi Heino Kerava (8), Tuulia Himanen Helsinki (1), Markku Jutila Helsinki (20), Marianne Keyriläinen Helsinki (1), Noora King Helsinki (2), Ossi Kohvakka Helsinki (1), Johannes Kolu Helsinki (1), Laura Lohikoski Helsinki (2), Juha Määttä  (1), Kaija Ruotsalainen Helsinki (17), Pekka Tiainen  (9), Anu Uuttu Helsinki (7), Soile Väisänen Helsinki (4), Lea Ylitalo Helsinki (8),
95) MELOSVOIMA, 5:51:05, Zahra Aalto Helsinki (1), Paula Aro Helsinki (2), Laura Grönlund Helsinki (2), Hanna Heikkilä Espoo (1), Päivi Hyttinen Helsinki (1), Jenni Kippola Helsinki (1), Mari Koppanen Helsinki (1), Mari Lintulaakso Helsinki (6), Tiina Nissinaho Espoo (1), Kristiina Parkkinen Helsinki (1), Elina Rauhala Helsinki (1), Anne Ristikankare Veikkola (1), Anne Tolvanen Vantaa (5), Elina Turunen Helsinki (1), Ville Tuukkanen Espoo (6),
96) RYSÄNPERÄN SOUTAJAT, 5:52:49, Anna-Mari Finni Heinola (1), Jari Karjalainen Rovaniemi (27), Taina Kolmonen Paakkola (10), Teuvo Kolmonen Paakkola (10), Timo Lehtonen Villähde (5), Taina Liljegren Lahti (1), Tarmo Luukkonen Lahela (29), Rauno Piispa Heinola (29), Timo Puustinen Tuusula (10), Antero Rupponen Rovaniemi (1), Juha Siljamäki Tampere (13), Irma Suppula Helsinki (21), Jukka Takala Lahti (5), Oiva Vasajoki Mikkeli (26), Ismo Venäläinen Mikkeli (4),
97) AKER ARCTIC ROWING CLUB, 5:54:37, Mikko Elo Helsinki (14), Jussi Hilden Neste Sysmä (22), Rob Hindley Ingå (2), Hannu Lehtonen Piispanristi (7), Juuso Lindroos Helsinki (1), Hannu Lipponen Helsinki (17), Saara Matala Espoo (2), Mikko Niini Helsinki (21), Olli Okko Nuppulinna (23), Tapani Pekkarinen Helsinki (16), Su Len Quach Helsinki (2), Pekka Salmi Vantaa (23), Kari Selonen Espoo (13), Petri Tolonen Turku (1), Göran Wilkman Espoo (30),
98) 3 STEP IT II, 5:56:12, Phillip Ahlqvist Sweden (3), Thomas Ahlqvist Sweden (3), Ludwig Bergstrand Sweden (1), Pierre Bergstrand Sweden (4), Patrik Fredsvik Sweden (2), Elsa Gunnarsdottir Sweden (1), Mathias Linder Sweden (2), Pontus Lögdberg Sweden (4), Sarah Mayhew United Kingdom (1), Jonas Rosqvist Sweden (4), Charlotte Stafford United Kingdom (1), Chris Stalley Helsinki (2), Henrik Sörestad Sweden (2), Scott Watson United Kingdom (1),
99) LUJATALO, 5:59:12, Mikael Björklund Vantaa (1), Timo Hörkkö Vantaa (1), Saara Kaija Vantaa (1), Tuomas Kilkki Vantaa (1), Antti Leväniemi Vantaa (1), Atte Lindberg Vantaa (1), Ville Mäkelä Vantaa (1), Ville Pakkanen Helsinki (1), Jari Rissanen Vantaa (1), Ari Silfverberg Vantaa (5), Jouni Wallden Tampere (1),
100) TEAM REXEL, 6:00:45, Markku Elomaa Helsinki (19), Jussi Heikkilä Mäntsälä (10), Jouko Ilomäki Mommila (3), Antti Ilvonen Järvenpää (3), Petri Kaukotie Hyvinkää (9), Niina Koskela Vantaa (6), Asko Koskinen Hyvinkää (7), Tuula Niemikoski Hyvinkää (19), Tuomas Palomäki Hyvinkää (14), Timo Parkkinen Mäntsälä (27), Tiina Salonen Tervakoski (2), Riikka Tarvonen Hyvinkää (3), Jukka Yli-Viikari Sälinkää (3),
101) NEMA UMPROFOR, 6:03:10, Vesa Aaltonen Heinola (16), Petri Aarnio Topeno (15), Sami Hakala Vantaa (8), Mikael Junikka Espoo (1), Miikka Kiianmies Hyvinkää (11), Pasi Koskela Hyvinkää (23), Niko Lipponen Vantaa (22), Janne Nyman Myllyoja (5), Tatu Partanen Vantaa (4), Juha Simpanen Säviä (21), Jyrki Simpanen Lahti (13), Teemu Simpanen Mikkeli (15), Jari Tikkanen Oulu (3),
102) TURVOKIT, 6:05:42, Tuula Heinonen Virrat (19), Minna Huuhka Parkano (8), Pirta Iso-Hirvelä Virrat (10), Marjukka Kilpiö Jyväskylä (6), Aune Kivioja Virrat (11), Ritva Kämäri Virrat (20), Sanna Markkanen Virrat (18), Nina Moisio Hattula (2), Arja Rajala Virrat (9), Tuija Tolvanen Virrat (12), Tanja Tuominen Tampere (7), Leila Vaali Virrat (4), Kaija Ylimys Virrat (15),
103) EEKOO, 6:12:00, Milla Ahonpää Ruokolahti (2), Eero Brännare Lappeenranta (8), Hannele Havia Imatra (2), Aki Hirvonen Taipalsaari (2), Mikko Härkönen Lappeenranta (2), Päivi Jäkälä Lappeenranta (2), Jouni Kemppi Lappeenranta (2), Johannes Könönen Lappeenranta (1), Päivi Liukkonen Lappeenranta (2), Katri Löyttyniemi Lappeenranta (3), Timo Nororaita Lappeenranta (8), Anne Nykänen Imatra (2), Hanne Parviainen Lappeenranta (1), Suvi Tuomisto Imatra (1),
104) AIROPIIRAKKA, 6:13:22, Jordan Dorljin Helsinki (1), Noora Haapajärvi Helsinki (1), Jouni Haapalainen Helsinki (3), Karin Haggblom Helsinki (1), Veikko Häyrynen Helsinki (1), Eevertti Laine Tampere (1), Outi Laine Hyvinkää (1), Kevan Murtagh Helsinki (1), Tumppi Niiranen Helsinki (1), Valtteri Niutanen Espoo (1), Eero Parkkonen Helsinki (1), Maija Rönka Helsinki (1), Arto Skyttä Hyvinkää (1), Kalle Veräväinen Helsinki (1), Katja Vilmi Helsinki (2),
105) POREILEVI, 6:19:28, Olli Autio  (2), Jaakko Halenius Jokela (2), Kaisa Halenius Jokela (2), Ville Hirvelä  (1), Juha Kauppi Voltti (2), Anne Ketola Espoo (2), Juhana Ketola Espoo (1), Tapio Korhonen Espoo (1), Petra Kuisma Lahti (1), Oskari Leppäaho Helsinki (1), Aapo Liesmäki Tuuri (1), Irma Pukki Lahti (1), Ida Somerkallio Hämeenlinna (2), Tauno Teittinen Sulkava (15), Toni Teittinen Tampere (3),
106) KORKKIRUUVI TEAM FEAT. KUUMAT AALLOT, 6:23:47, Erkki Castrén Espoo (28), Jarmo Castrén Helsinki (25), Tuovi Helminen Espoo (8), Eeva Helokumpu Järvenpää (2), Erkki Laaksonen Espoo (14), Ahti Leinonen Kerava (26), Mirja Lemetyinen Espoo (8), Jaana Matilainen Espoo (8), Erja Mäki Espoo (8), Lauri Näsi Saarentaus (23), Hanne Paatelma Espoo (1), Ria Pyysalo Espoo (8), Paula Pöllänen Espoo (8), Kati Sipinen Espoo (8), Margit Ylä-Mononen Espoo (7),
107) RUKIVERI, 6:26:19, Emma Ek Sverige (7), Stig Ek Eskilstuna, Sverige (13), Ebba Folkesson Sverige (1), Tony Grönberg Sverige (1), Reija Heiskanen Neuvoton (7), Petri Lappalainen Vantaa (11), Joakim Martin Dösjebro, Sverige (11), Jarmo Meriläinen Eskilstuna, Sverige (11), Juha Meriläinen Vantaa (11), Harri Simola Lahti (5), Pontus Sjöblom Sverige (1), Milton Sjöholm Landskrona, Sverige (3), Simon Stoltenborg Sverige (1), Sven Svedjeby Eskilstuna, Sverige (8), Susanne Zetterström Sverige (2),
108) PIHLAJASIIVET, 6:42:21, Sanna Elonen Vilppula (1), Atte Istolainen Jyskä (1), Sari Jokelainen Mänttä (1), Timo Jokelainen Mänttä (1), Sari Kaivos Mänttä (1), Merja Kääriäinen Mänttä (1), Aino Lepola Jämsänkoski (1), Henri Lepola Jämsänkoski (1), Heidi Leppänen  (1), Sari Melanen  (1), Mia Mäkelä Mänttä (1), Niina Mäkinen  (1), Terhi Nieminen  (1), Veera Peltonen  (1), Aigi Vendla  (1),
109) KIRKKONUMMEN SOUTAJAT, 6:43:23, Arto Ekblom Helsinki (30), Kalle Gottberg Siuntio (10), Marko Hentilä Kirkkonummi (10), Mervi Hokkanen Helsinki (2), Kari Keinänen Kirkkonummi (10), Harri Paakkulainen Espoo (7), Pekka Pölönen Kantvik (33), Susanna Salmi-Hentilä Kirkkonummi (10), Andres Wikholm Espoo (5),
110) TEAM CORONARIA, 6:50:53, Ilari Heikkinen Oulu (2), Jenni-Maria Heikkinen Oulu (1), Miki Höynä Oulu (1), Arto Lamberg Oulu (2), Janne Lehtimäki Oulu (2), Soile Malmberg Helsinki (2), Minna Malo Ii (2), Sami Matinlompolo Oulu (1), Jarmo Mikkola Oulu (1), Satu Ohukainen Oulu (2), Petteri Parhi Oulu (1), Antti Peteri Oulu (2), Ville Selmgren Lahti (3), Marika Toivonen Klaukkala (1),
111) TEAM SISKOT SOUTAA, 7:31:54, Taru Annala Tampere (2), Miia Lehtinen Kangasala (1), Anna Mikkonen Tampere (1), Anu Mustakari Espoo (1), Karoliina Palmu-Hietanen  (1), Pipsa Peromaa-Haavisto Kangasala (1), Johanna Renkola Tampere (1), Niina Riekki Tampere (1), Riikka Salminen Paimio (1), Eeva Simola Lempäälä (1), Elina Taipalus Tampere (2), Tuija Tamminen Tampere (1), Minna Teittinen Tampere (2), Anu Varis Vantaa (1), Mervi Viljamaa Tampere (1),