Katso kaikki Sulkavan Suursoutujen lauantain tulokset täältä!

52. kerran järjestettävään soututapahtumaan otti tänä vuonna osaa noin 3 500 soutajaa. Lauantaina Partalansaarta kiersivät niin kirkkoveneet, vuorosoutajat kuin yksinsoutajatkin.

Tuija Pauhu

Eri sarjojen soutajia saapui lauantai-iltapäivällä maaliin tihein väliajoin.
Eri sarjojen soutajia saapui lauantai-iltapäivällä maaliin tihein väliajoin.

Yksinsoutu 60 km:

Miehet yksinsoutu yleinen (mukana SM)
1) Karjaluoto Heikki Oulun Kilpa-Veljet (14), 05:18:55, 2) Jari Kuhno Virtu (20), 05:19:22, 3) Henri Nieminen Espoon Soutajat (9), 05:37:16, 4) Pekka Mäkelä Takon Soutajat (14), 05:40:32, 5) Aki Järvelä Iso-Mustajärven Urheilijat (6), 05:58:30, 6) Markus Miettinen Joutsenon Kullervo (5), 06:02:06, 7) Veli-Martti Lonka SU-41 (38), 06:17:33, 8) Jussi Simonen SU-41 (6), 06:25:35, 9) Tuomo Wirman Artjärven ahjo (5), 06:39:37, 10) Juho Martikainen Puumala (4), 06:43:48, 11) Marko Björn SU-41 (18), 06:55:39, 12) Juhani Nurvo Sulkava (8), 07:45:44, 13) Tatu Partanen Nemaumprofor (5), 07:51:04, 14) Mikko Kippo Joutseno (3), 08:51:05

Miehet yksinsoutu yli 40 v. (mukana SM)
1) Marko Leppämäki Virtu (6), 05:24:00, 2) Mikko Hölsä Kouvolan Soutajat (12), 05:49:09, 3) Tomi Silvonen Kouvolan Soutajat (18), 05:49:56, 4) Tomi Salo NESTEEN SOUTAJAT (8), 05:53:58, 5) Janne Kukkonen Kouvolan Soutajat (15), 05:57:35, 6) Matti Kurki Hollolan Urheilijat -46 (21), 05:57:56, 7) Ossi Hämäläinen Evijärven Urheilijat (17), 06:06:30, 8) Jussi Aapro Kouvolan Soutajat (8), 06:07:59, 9) Ilkka Ruuskanen Siilinjärven hiihtoseura (19), 06:12:12, 10) Timo Karjalainen Joutele (12), 06:13:30, 11) Juha-Matti Pesonen Pohjannaulan Soutu (15), 06:19:10, 12) Kari Aronen Hämeenlinnan Latu (13), 06:21:02, 13) Sami-Jukka Hämäläinen Kouvolan soutajat (14), 06:22:01, 14) Juha Leivonen Keravan Urheilijat (8), 06:29:02, 15) Tero Tolvanen SU-41 / Vihavaisen Taksi Oy (11), 06:49:11, 16) Antti Tiihonen Mikkelin Soutajat (8), 06:49:40, 17) Arttu Laine Espoo (7), 07:07:15, 18) Marko Reponen KsK (1), 07:25:06, 19) Jari Makkonen Kausala (4), 07:26:05, 20) Marko Nikkanen Rajamäki (4), 09:39:15

Miehet yksinsoutu yli 50 v. (mukana SM)
1) Juha-Matti Valkama Keravan Urheilijat Ry (12), 05:27:28, 2) Pasi Herranen SU-41 (17), 05:50:45, 3) Hannu Liekola Kouvolan Soutajat (26), 05:52:08, 4) Markku Manni Virtain Urheilijat ry. (21), 05:53:45, 5) Jouni Nurminen Lohjan Seudun Soutajat (5), 05:56:23, 6) Harri Miettinen Joutsenon Kullervo (35), 05:58:52, 7) Juha Karttunen Keravan Urheilijat (12), 05:59:05, 8) Juha Karhima Voikkaa (5), 06:00:22, 9) Pekka Miilumäki Nesteen Soutajat (6), 06:00:44, 10) Jarmo Viinikainen Virtain Urheilijat ry (22), 06:04:00, 11) Jussi Ranki Sk Vuoksi (19), 06:05:45, 12) Ari Kitunen Kouvolan Soutajat (20), 06:13:36, 13) Raimo Kulju Keravan urheilijat (15), 06:13:55, 14) Kari Nieminen Syvä Köli (14), 06:14:47, 15) Markku Nikki Sysmän Sisu (7), 06:15:22, 16) Veli-Pekka Kujala Evijärven urheilijat (14), 06:17:11, 17) Juha Halttunen Joutsan Veneseura (25), 06:23:55, 18) Markus Mustelin SMARK (11), 06:24:54, 19) Jarmo Valli SUVITUULITIIMI TURKU (8), 06:29:07, 20) Juha Perätalo Kouvolan Soutajat (20), 06:30:22, 21) Timo Hyvönen Tampere (34), 06:35:28, 22) Pertti Syrjälä Keravan Urheilijat (5), 06:45:07, 23) Marko Punavaara Lahti (18), 06:52:08, 24) Seppänen Timo Espoo (13), 07:17:49, 25) Markku Ilmanen Aura kk (8), 07:38:12, 26) Mika Hagberg Espoo (10), 07:46:18, 27) Olli Sjö Uusitalo (20), 08:01:58, 28) Jouni Killström Salo (11), 08:49:45

Miehet yksinsoutu yli 60 v. (mukana SM)
1) Jari Sorsa Kouvolan Soutajat ry (18), 05:53:02, 2) Kari Erkkilä Savonlinnan Soutu (8), 05:57:38, 3) Ari Kankkunen Sulkavan Urheilijat-41 (43), 06:01:48, 4) Harry Hellsten Kaukaan Lyly (24), 06:04:13, 5) Jari Ilves Vihtavuoren Pamaus (25), 06:18:50, 6) Hannu Hoberg AIRO TEAM (21), 06:20:06, 7) Markku Oinonen Savonlinnan Soutu (33), 06:35:12, 8) Ruud van Veelen Sulkava (1), 06:41:46, 9) Ossi Ruotsalainen Kangasniemi (44), 06:49:56, 10) Leo Poikolainen Virtain Urheilijat (21), 06:50:05, 11) Jorma Pöyry Hollolan Urheilijat-46 (20), 06:52:21, 12) Simo Hirvimäki Ukonselän soutajat (7), 06:55:08, 13) Jouko Tyrkäs Keravan Urheilijat (18), 06:56:37, 14) Eero Ollikainen Virranviemät/Leppävirta (20), 07:00:33, 15) Helge Pyöriä Hämeenlinnan Latu (29), 07:01:02, 16) Timo Martikainen Puumala (17), 07:10:52, 17) Esa Vuorio Sysmän Sisu (10), 07:33:37

Miehet yksinsoutu yli 70 v. (mukana SM)
1) Lars Svenskberg Lohjan Seudun Soutajat (19), 06:22:46, 2) Jouko Sällinen Virtain Urheilijat (18), 06:23:07, 3) Raimo Myller Joutele (28), 06:34:57, 4) Johanson Carl Norrtälje, Sverige (46), 07:28:40, 5) Pertti Hartikainen Vesilahti (20), 07:31:23, 6) Jorma Rajamäki Merikarvia (17), 07:53:04, 7) Lauri Kautto Vihtavuoren Pamaus (30), 07:56:08, 8) Pertti Hildén Takon Soutajat ry (27), 08:04:55, 9) Martin Löfström Keravan Urheilijat (43), 08:45:22, 10) Martti Kotisalo Lappeenranta (23), 08:50:37, 11) Yrjänäinen Kari Pieksän latu (37), 10:39:19

Naiset yksinsoutu yleinen (mukana SM)
1) Suvi Karjaluoto Oulun Kilpa-Veljet (11), 06:38:28, 2) Annu Tuohiluoto Syöte (4), 06:58:31, 3) Anna Tomula - (7), 07:35:34

Naiset yksinsoutu yli 40 v. (mukana SM)
1) Marika Laaksonen Soutuseura SMARK (21), 06:08:13, 2) Anja Vehman Keravan urheilijat (8), 07:55:01, 3) Netta Herranen Su -41 (5), 07:59:37

Naiset yksinsoutu yli 50 v. (mukana SM)
1) Jaana Mäkelä Parikkalan urheilijat (14), 07:19:20, 2) Johanna Mörö Takon soutajat (10), 08:04:40

Naiset yksinsoutu yli 60 v. (mukana SM)
1) Leila Mainiemi SU-41 (31), 07:40:17

Vuorosoutu 60 km:

Miehet vuorosoutu alle 23 v. (ei SM)
1) Eetu-Pekka Vanninen Sulkava (1), Kim Miettinen Sulkava (2), 06:54:19

Miehet vuorosoutu yleinen (mukana SM)
1) Toni Tainio Turun Soutajat (13), Vesa Tainio Turun Soutajat (13), 05:33:08, 2) Jouni Ponnikas Oulun Kilpa-Veljet (27), Pauli Turtinen Oulun Kilpa-Veljet (19), 05:34:42, 3) Markko Lehtosalo Pakilan Veto (12), Esa Eskelinen Pakilan Veto (12), 05:40:39, 4) Simo Virta SU-41 (27), Jyrki Kuivisto SU-41 (34), 05:47:12, 5) Tomi Huttunen Korven Honka (23), Matti Huttunen Korven Honka (17), 05:52:12, 6) Ville Laitinen LosVonNaistenkaatajat (9), Juho Mikkonen LosVonNaistenkaatajat (7), 05:58:01, 7) Ville Pätynen Sulkavan Urheilijat -41 (7), Mikko Nuija Espoon Soutajat (2), 06:04:43, 8) Keijo Etelämäki Toholampi (34), Roni Etelämäki Toholampi (3), 06:14:56, 9) Kankkunen Esa Sulkava (3), Juntunen Ville Kuopio (3), 06:18:13, 10) Mikael Tervaskanto Team 6 h (18), Jarkko Leinonen Team 6 h (17), 06:19:34, 11) Jaakko Marjokorpi Kuopio (11), Isto Paalimäki Kuopio (3), 06:26:02, 12) Sami Pirhonen MaSa team (19), Markus Torvinen MaSa Team (19), 06:31:14, 13) Tuomas Arminen Espoo (23), Antti Vihavainen Helsinki (26), 06:35:47, 14) Jyri Lukkarinen SU-41 (16), Joni Lukkarinen SU-41 (7), 06:36:12, 15) Tuomo Jaatinen SU-41 (8), Markku Holopainen Kartanohostel AnnaCatharina (10), 06:37:16, 16) Atte Koskela Leinosen Eväät (8), Kaarle Leinonen Leinosen Eväät (2), 06:39:53, 17) Markus Kääriäinen Helsinki (5), Otto Hemminki Helsinki (2), 06:41:27, 18) Jarkko Tuomikoski Lappeenranta (8), Kai Hietamies Taipalsaari (10), 06:45:45, 19) Timo Kivikangas Tampere (13), Tero Mäenpää Espoo (11), 06:52:07, 20) Wass Niko Kouvola (7), Aho Tomi Salo (7), 07:05:05, 21) Hannu Neuvonen Tervola (23), Jari Komulainen Kuhmo (8), 07:08:28, 22) Pasi Jussila ABB (2), Jani Kähärä Herkkuperhe oy (7), 07:13:39, 23) Panu Musakka VäPePa (4), Paavo Auvinen VäPePa (2), 07:16:41, 24) Veijo Hämäläinen Kaukaan Lyly (39), Sami Hämäläinen Mikkeli (1), 07:27:31, 25) Antti Rasimus Helsinki (4), Ilari Uusitalo Helsinki (1), 07:32:06, 26) Mikko Rönnholm - (41), Mikael Rönnholm - (1), 07:41:59, 27) Janne Oksanen Savonlinna (1), Timo Romppanen Savonlinna (1), 07:57:15, 28) Sojan Varghese Team Puerto Rico (1), Jukka Vihavainen Team Puerto Rico (11), 08:00:14, 29) Vili Korhonen Takaa-ajajat (4), Vesa Korhonen Takaa-ajajat (13), 08:11:05, 30) Kalle Kimari KalleFest (1), Kalle Pirhonen KalleFest (1), 08:49:58

Miehet vuorosoutu yli 40 v. (mukana SM)
1) Mikko Paalumäki Lappeenrannan Soutajat (3), Tero Haiko Lappeenrannan Soutajat (3), 05:45:02, 2) Jari Kuitunen Mikkelin Soutajat (23), Jarno Viljakainen Mikkelin Soutajat (4), 05:47:40, 3) Arto Toivanen Kouvolansoutajat (16), Panu Eerola Kouvolansoutajat (27), 05:56:02, 4) Asikainen Tomi Lappeenranta (27), Neuvonen Kimmo Simpele (13), 06:13:03, 5) Timo Hyytiäinen Nurmijärvi (25), Matti Jokelainen Vantaa (15), 06:17:24, 6) Aatto Heimonen Jyväskylä (30), Kimmo Tuppurainen Jyväskylä (24), 06:21:16, 7) Tony Malmbäck KOSsU (19), Tommy Nyholm Team Suomenautocaravanpalvelut (7), 07:03:02, 8) Antti Kolehmainen Switzerland (1), Sami Puustinen Jyväskylä (1), 07:07:34, 9) Esa Noroaho Tuskan Paatti (17), Harri Tanhola Tuskan Paatti (4), 07:18:48, 10) Jonne Savolainen Helsinki (27), Kari Pohjola Helsinki (39), 09:06:40, 11) Antero Vesa Korpisaaren Pyykkärit (12), Ilkka Vesa Moraaliset Voittajat (1), 10:01:43

Miehet vuorosoutu yli 50 v. (mukana SM)
1) Ari Ilola Forssan Salama (6), Jouko Peipinen Forssan Salama (3), 05:51:51, 2) Kalervo Janhonen Lehmänmahan kiertäjät (27), Jussi Hakulinen Lehmänmahan kiertäjät (13), 05:57:43, 3) Petri Veikkanen Lappeenrannan Soutajat (24), Jari Pasanen Lappeenrannan Soutajat (14), 06:00:45, 4) Arto Tilaeus Sulkavan Urheilijat -41 ry (25), Jari Tolvanen Sulkavan Urheilijat -41 ry (21), 06:02:57, 5) Jouko Kinnunen Sulkavan urheilijat (16), Jari Parkkinen Sulkava (12), 06:04:00, 6) Juha Hulkkonen Kaleeriseura Enson Melaveikot ry (15), Tapio Rummukainen Kaleeriseura Enson Melaveikot ry (28), 06:27:35, 7) Jarkko Putkonen Mikkelin Soutajat (12), Kimmo Romo Mikkelin Soutajat (21), 06:30:00, 8) Tuomo Haikonen Heinola (23), Veli Porri Hollola (31), 06:32:32, 9) Ari Riihilahti Hyvinkää (25), Harri Heikkinen Hyvinkää (10), 06:45:48, 10) Sami Rusko Jyväskylä (34), Tomi Suhonen Muurame (34), 06:49:08, 11) Pentti Väisänen Riihimäen Kiistaveikot (15), Raimo Kesseli Riihimäen Kiistaveikot (1), 07:01:56, 12) Olli Leppänen Haapajärvi (26), Pekka Hulkkonen Pieksämäki (26), 07:04:43, 13) Rinne Timo Luxembourg (28), Aaltonen Janne Rantasalmi (10), 07:10:50, 14) Olli Okko Säteilyturvakeskus (24), Jussi Hilden Sysmän polttoainepalvelu (23), 07:20:55, 15) Antero Paajanen Vantaa (16), Pertti Turtiainen Vantaa (20), 07:25:49, 16) Aki Seppälä Hirvihaara (21), Sami Latva Mäntsälä (14), 07:38:49, 17) Pekka Tervo Espoo (22), Jarmo Töyräs Nummela (10), 07:46:11, 18) Ari Huovila AimoMela (4), Jari Tonteri AimoMela (6), 08:09:58, 19) Jussi Järvinen Veneenkääntäjät (1), Jukka Kauppinen Veneenkääntäjät (1), 08:23:14, 20) Petri Melkko Vantaa (8), Jouko Ollikainen Kallionpääntien soutaja (3), 09:30:27

Miehet vuorosoutu yli 60 v. (mukana SM)
1) Aimo Väisänen Virtain Urheilijat (VirtU) (17), Leino Nisula Virtain Urheilijat (VirtU) (19), 06:13:45, 2) Kari Mannonen Kouvolansoutajat (13), Erkki Arponen Kouvolan soutajat (18), 06:33:14, 3) Aarne Vartiainen Simpele (42), Heimo Vartiainen Tampere (35), 08:01:45, 4) Timo Koskela Helsinki (10), Hans Karlsson Helsinki (9), 09:15:57

Naiset vuorosoutu yleinen (mukana SM)
1) Kukka-Maaria Kärki Sulkavan Urheilijat -41 (16), Marja-Terttu Repo Sulkavan Urheilijat -41 (6), 06:38:54, 2) Laura Partanen SU-41 (10), Lotta Laine SU-41 (12), 07:20:02, 3) Essi Seppänen SeLiSeLi (11), Irene Lindström SeLiSeLi (6), 07:21:05

Naiset vuorosoutu yli 50 v. (mukana SM)
1) Eeva Lyytinen Sulkavan Tarmo (19), Anne Simonen Sulkavan Tarmo (20), 07:12:41

Sekasarja vuorosoutu yleinen (mukana SM)
1) Essi Virta Sulkavan Urheilijat- 41 (26), Aleksi Kyllönen Sulkavan Urheilijat- 41 (24), 05:45:46, 2) Maija Massinen Mikkelin Soutajat (19), Aki Heinonen Mikkelin Soutajat (4), 06:14:50, 3) Anssi Tanninen SU-41 (8), Ella Tanninen SU-41 (1), 06:33:51, 4) Matti Laukkarinen Team Koussikka (9), Sisko Nykänen Team Koussikka (2), 06:43:49, 5) Sami Takala Syvä Köli (14), Sanni Jaakkola Syvä Köli (3), 07:03:20, 6) Markku Kemppainen Rantasalmi (7), Kristiina Niiranen Savonlinna (1), 07:27:21

Sekasarja vuorosoutu yli 40 v. (mukana SM)
1) Minna Hotakainen Joutsenon Kullervo (16), Olli Lehtonen Joutsenon Kullervo (11), 06:17:40, 2) Tomi Riittinen Otava (13), Tanja Riittinen Otava (2), 06:32:08, 3) Mika Laaksonen Turaniemen soutajat (8), Tiina Laaksonen Pesä ysit (5), 06:39:17, 4) Kari Salminen Imatra (40), Aino Meriläinen Jyväskylä (10), 07:56:17

Sekasarja vuorosoutu yli 50 v. (mukana SM)
1) Esa Kilpeläinen Hamina (26), Johanna Kilpeläinen Hamina (24), 05:51:09, 2) Kirsi Hiljanen Kouvolan Soutajat (25), Markku Sojakka Kouvolan Soutajat (5), 06:08:24, 3) Massinen Osmo Savonlinna (24), Ulla Muhonen-Massinen Savonlinna (31), 07:36:18

Sekasarja vuorosoutu yli 60 v. (mukana SM)
1) Anneli Mörä-Leino Vihtavuoren Pamaus (30), Reijo Leino Vihtavuoren Pamaus (31), 06:51:44, 2) Tillander Carita Sipoo (26), Makkonen Tapio Vantaa (1), 07:05:01

Sekasarja vuorosoutu yli 70 v. (mukana SM)
1) Esko Koponen Team Koposet (32), Helmi Koponen Team Koposet (17), 07:15:37

Parisoutu 60 km:

Miehet parisoutu yleinen (mukana SM)
1) Pentti Soini Keravan Urheilijat (29), Pekka Lensu Keravan Urheilijat (9), 05:08:44, 2) Toni Pyykkö Takon Soutajat (13), Jussi Naskali Takon soutajat (5), 05:16:06, 3) Seppo Häkkinen Joutele (21), Mikko Hilola Joutele (18), 05:27:02, 4) Valle Teho SU-41 (35), Asko Toropainen SU-41 (15), 05:32:35, 5) Perttu Piispa Espoo (6), Aleksi Pääkkö Rovaniemi (5), 05:51:33, 6) Niko Närhi Puumalan hiihtäjät (10), Jarkko Karjalainen Puumalan hiihtäjät (3), 05:58:28, 7) Tuomo Niittylahti Savonlinna (17), Antti Sankkola Tampere (2), 06:07:45, 8) Juha Vataa Rajan Urheilijat (9), Mikko Haikala Rajan Urheilijat (10), 06:23:43, 9) Ari Noponen Ylämylly (27), Marko Leinonen Lappeenranta (11), 06:25:35, 10) James Crossley England (1), Daniel Dunkelmann England (1), 06:38:49, 11) Lasse Wirenius Helsinki (4), Juha Wirenius Tallinna (3), 07:11:45, 12) Thomas Upton Churchill Collage Boat Club (1), Elliot Farrar Churchill Collage Boat Club (1), 07:52:18

Miehet parisoutu yli 40 v. (mukana SM)
1) Markku Kolehmainen Mikkelinsoutajat (25), Reijo Parkkinen Mikkelinsoutajat (34), 05:21:18, 2) Lasse-Matti Björkstedt Niemen soutajat ry (9), Keijo Vartiainen Niemen soutajat ry (12), 05:36:59, 3) Ville Ohtonen Oulun Kilpa-Veljet (6), Heikki Herranen Oulun Kilpa-Veljet (7), 05:42:57, 4) Eero Sompi Jämsä (19), Jani Sompi Jyväskylä (3), 07:33:38

Miehet parisoutu yli 50 v. (mukana SM)
1) Jukka Varrio Soutuseura smark (25), Jari Haverinen Soutuseura smark (12), 05:10:52, 2) Seppo Henriksson Turun Soutajat (15), Matti Pääkkönen Turun Soutajat (22), 05:13:43, 3) Jyrki Hanioja Joutele (22), Teijo Rautio Joutele (24), 05:18:26, 4) Petri Kalliala Virtain Urheilijat (18), Jukka Karvinen Virtain Urheilijat (4), 05:24:34, 5) Jorma Närhi Kouvolan Soutajat (14), Matti Komulainen Kouvolan Soutajat (20), 05:36:27, 6) Ijäs Tero Melaveikot/Café Kailas, Heinola (21), Matteinen Ari Melaveikot/Café Kailas, Heinola (25), 06:07:10, 7) Teuvo Markkanen Iitin Soutajat (16), Juha Kuisma Iitin Soutajat (7), 06:10:51, 8) Lasse Kuisma Vihti (10), Pami Pihlström Vihti (1), 06:16:37, 9) Peitsi Jyrki Helsinki (7), Filppula Markus Vantaa (1), 07:36:34, 10) Juha-Pekka Kosonen Mela 59 (8), Ari Kammonen Mela 59 (12), 07:55:21

Miehet parisoutu yli 60 v. (mukana SM)
1) Ilkka Manninen Mikkelin Soutajat (19), Timo Dyster Mikkelin Soutajat (23), 05:22:42, 2) Harri Pyöriä Valkealan Soutajat (30), Hans Jaakkola Valkealan SAoutajat (19), 05:24:47, 3) Mauri Hautala Virtain Urheilijat (16), Hannu Manninen Virtain Urheilijat (27), 05:27:08, 4) Aaro Aaltonen Virtain Urheilijat (32), Jorma Aho Virtain Urheilijat (16), 05:35:17, 5) Kimmo Mäntysalmi Virrar (20), Tarmo Kivelä Virrat (19), 06:25:28

Naiset parisoutu alle 23 v. (ei SM)
1) Katja Kaipainen Juva (2), Anni Kaipainen Juva (2), 07:21:18

Naiset parisoutu yleinen (mukana SM)
1) Eeva-Riikka Tonteri Keravan Urheilijat (7), Katri Kynkäänniemi Keravan Urheilijat (10), 05:58:58, 2) Tuija Pesonen Takon soutajat (6), Kirsi-Maria Pänttönen Takon soutajat (16), 06:00:23, 3) Salla Jaatinen SMARK (3), Raisa Kinnunen SMARK (3), 07:57:51

Naiset parisoutu yli 40 v. (mukana SM)
1) Heli Vesaaja Soutuseura SMARK (8), Salla Ruosaari Soutuseura SMARK (12), 06:12:23, 2) Virpi Illman Smark (10), Anna-Liisa Arjama Smark (8), 06:28:31, 3) Tuuli Lahikainen Hämeenlinnan Latu (5), Piia Aro Hämeenlinnan Latu (8), 06:37:21, 4) Piia Auranen Keravan Urheilijat (5), Aino Juslén Keravan Urheilijat (1), 06:51:31, 5) Sari Jääskeläinen Salosaari (4), Minttu Nikunen Salosaari (6), 07:23:39

Naiset parisoutu yli 50 v. (mukana SM)
1) Vuokko Kolehmainen Mikkelinsoutajat (19), Jaana Valtonen Mikkelinsoutajat (22), 05:52:09, 2) Tanja Lankila SMARK (18), Satu Kaski SMARK (11), 05:59:20, 3) Maarit Tanninen SU-41 (9), Maija Sallinen SU-41 (17), 06:01:12, 4) Carla Urbano Keravan Urheilijat (10), Pirjo Maula Keravan Urheilijat (17), 06:04:17

Sekasarja parisoutu yleinen (mukana SM)
1) Noora Huhtala Smark (4), Ville Loimaranta Smark (34), 05:09:58, 2) Tarita Vähä-Vahe Keravan Urheilijat (21), Jukka Haikonen Keravan Urheilijat (15), 05:24:01, 3) Sari Kurimo Takon soutajat (7), Juha Hänninen Takon soutajat (4), 05:43:03, 4) Marko Mantila Pihtijoen ponnistus (21), Jaana Marttinen Pihtijoen ponnistus (1), 06:13:49, 5) Marjo Mattila Lahti (1), Vesa Mähönen Sulkava (1), 06:41:36

Sekasarja parisoutu yli 40 v. (mukana SM)
1) Aunola Elisa Keravan Urheilijat (15), Rellman Seppo Keravan Urheilijat (19), 05:18:46, 2) Marketta Lamberg Kangasala (15), Jussi Oksa Takon Soutajat (14), 05:25:28, 3) Sanna Piili Mikkelin Soutajat (7), Rauno Kuokkanen Mikkelin Soutajat (21), 05:33:48

Sekasarja parisoutu yli 50 v. (mukana SM)
1) Rasku Anne Smark (11), Ylönen Mikko Smark (19), 05:24:23, 2) Tuija Saastamoinen Hämeenlinnan soutajat (7), Harri Saastamoinen Hämeenlinnan soutajat (4), 05:42:40, 3) Liedes-Kauppila Marja Pakilan Veto (18), Kauppila Timo Pakilan Veto (16), 05:48:29, 4) Mervi Niiranen Enonkosken Kohina (25), Kari Malmstedt Enonkosken Kohina (27), 05:52:39, 5) Erkki Poikolainen Vihtavuoren Pamaus (10), Mari Ruokonen Vihtavuoren Pamaus (6), 06:15:13, 6) Kaisa Kaihevaara Kirkkonummi (1), Tuomo Pesonen Kirkkonummi (1), 08:09:12

Sekasarja parisoutu yli 60 v. (mukana SM)
1) Mervi Varheenmaa Nokian Veneilijät (12), Mauno Myllymäki Nokian Veneilijät (34), 05:56:51, 2) Kalle Melanen Vuokatti Rowing (28), Eva Hammarberg Vuokatti Rowing (9), 06:00:09, 3) Ritva Reponen Keravan urheilijat (8), Matti Reponen Keravan urheilijat (11), 06:09:13, 4) Tunnela Liisa Angelniemen Airo ry (15), Immonen Jouko Angelniemen Airo ry (17), 06:25:12

Sekasarja parisoutu yli 70 v. (mukana SM)
1) Pentti Havanka Virtain Urheilijat (48), Kirsti Karjalainen Virtain Urheilijat (5), 06:54:43

Pienveneet 30 km:

La 30 km, Miehet vuorosoutu
1) Rolf Arnkil Espoo (10), Pasi Kiviluoma Ylöjärvi (9), 03:30:12, 2) Aimo Kurki Kerran viel (27), Rainer Blomster Kerran viel (35), 04:10:30

La 30 km, Miehet yksinsoutu
1) Kari Hyvönen Jyväskylä (14), (), 03:15:05, 2) Arto Muhonen SU-41 (31), (), 03:57:15, 3) Aarne Pellinen SU-41 (19), (), 04:46:14

La 30 km, Miehet yksinsoutu alle 23 v. (mukana SM)
1) Antton Koivisto Keravan Urheilijat (1), (), 03:08:24

La 30 km, Sekasarja parisoutu
1) Susanna Salmi-Hentilä Kirkkonummi (11), Marko Hentilä Kirkkonummi (11), 03:43:52

La 30 km, Sekasarja parisoutu alle 18 v. (mukana SM)
1) Vilma Pylkkänen Sulkavan urheilijat -41 (1), Väinö Kemppinen Sulkavan urheilijat -41 (1), 03:01:38

La 30 km, Sekasarja parisoutu alle 23 v. (mukana SM)
1) Kerttu Seppänen Su-41 (4), Antti Seppänen Su-41 (3), 02:53:38

Erikoisveneet:

La 30 km, Erikoisveneet, kanootit ja kajakit
1) Kallioniemi Kai Kouvola, Suter Cyrill Zug, 03:46:40, 2) Markku Kähönen Tampere, 04:55:14

La 60 km, Erikoisveneet, kanootit ja kajakit
1) Rape Hellgren Rykin Riuhtojat, Pekka Hellgren Rykin Riuhtojat, Tapio Inna Rykin Riuhtojat, Esa Heinonen Rykin Riuhtojat, Osku Flykt Rykin Riuhtojat, 06:05:34, 2) Janne Veikkolainen Kesuli, Jukka Oinonen Röykkä, Timo Järvinen Kesuli, 07:44:22, 3) Aki Miikkulainen Power Gainers, 07:57:29, 4) Sona Sargsjan Helsinki, Mikko Vuoriheimo Hyvinkää, 08:45:26, 5) Susanna Sihvo Nurmijärven Latu, 09:24:19

Kirkkoveneet:

La 30km, Kirkkoveneet miehet
1) Hakevuori, 02:26:00, Janne Turunen (1), Henri Laakkonen (1), Pasi Penttilä (1), Jani Laurinen (1), Tiitus Wiksten (1), Toni Muhonen (1), Tuomo Oksanen (1), Lasse Virta (21), Timo Liukkonen (1), Mikko Pälli (1), Tuomo Launiainen (1), Eemil Oikari (1), Julius Särkkälä (1), Leena Antikainen (10), AriPekka Tenhovuori (20),

La 30km, Kirkkoveneet sekasarja
1) Keravan Urheilijat, 02:33:43, Petri Juuti (1), Andre Jarvio (1), Jenni Nenonen (1), Salla Haikonen (1), Hertta Simola (1), Saija Pihkanen (1), Julia Urbano (1), Meeri Vaakanainen (1), Hanna Neugebauer (1), Matti Tarvonen (1), Miko Storman (1), Sampo Alhonsuo (1), Minna Ruolanto (1), Tapio Passinen (1), Janna Wirtanen (1), 
2) Lihareki, 02:35:27, Timo Räsänen (1), Jarmo Siljamo (1), Jarmo Tiainen (1), Teemu Ihalainen (1), Antti Salo (1), Jukka Naaranlahti (1), Jukka Jäske (1), Mika Alakontiala (1), Sakari Tervo (1), Eero Junkkari (1), Laura Majava (1), Jussi Tiainen (1), Mikko Tiainen (1), Samuli Hyvi (1), Janne Mustonen (1), 
3) Valmet Soutajat Lahdesjärvi, 02:39:15, Markku Saukko (15), Joonas Sauso (1), Pasi Auvinen (7), Jukka Isokyykö (3), Jatta Kallio (5), Kalle Mäntylä (1), Eemeli Honkasaari (2), Lauro Imhof (4), Tapani Huokuniemi (2), Ismo Knuuttila (4), Vesa Jokela (4), Jouni Hirvonen (2), Kari Ahonen (5), Niklas Salminen (1), Viivi Rouhento (1), 
4) PsykoPaatti, 02:40:15, Satu Pihlavisto (1), Tuomas Nikkola (1), Tiia Hämäläinen (1), Minna Tukia (1), Tuomo Aho-Vinkka (1), Arto Kettunen (1), Tuomo Pöyhönen (1), Elina Mattila (1), Henna Hämäläinen (1), Aija Tanskanen (1), Aki-Matti Huttunen (1), Miska Suoknuuti (1), Sanna Huovila (1), Kimmo Lappalainen (1), Jani Siikki (1), 
5) Wiipurilainen Osakunta, 03:25:14, Leena Vasara (1), Patrik Nurminen (1), Niklas Nurminen (1), Ottilia Nikula (1), Annika Ikonen (1), Anssi Vainio (1), Isabelle Sandås (1), Ella Taavitsainen (1), Oona Laine (1), Juho Myyryläinen (1), Johanna Vihtonen (1), Alli Tanhola (1), Laura Mykkänen (1), Tatu Sairanen (1), Rasmus Härkönen (1),  

La kirkkovene päiväsoutu avoin (mukana SM), 60km
1) Takon soutajat, 04:20:14, Mikko Heikkilä (14), Pentti Jokela (31), Sakari Junnila (6), Antti Järvinen (12), Toni Kajamäki (3), Jari Kaljadin (13), Reijo Lehtinen (10), Heikki Leppänen (16), Jari Maanoja (12), Olavi Pirinen (26), Sanni Lamberg (5), Lassi Raami (5), Niko Raami (5), Jasmi Leppänen (4), Matti Salminen (17), 
2) Edux, 04:25:37, Kyösti Muhonen (3), Roni Knuutila (17), Jukka Timlin (9), Jussi Mökkönen (11), Tuomas Saari (9), Mika Paananen (7), Esa-Pekka Mustola (2), Ari-Pekka Timlin (6), Jori Saarela (3), Ilkka Soronen (3), Pertti Hiltunen (3), Pertti Heinonen (1), Riku Ollikainen (1), Tuomas Kuusinen (6), Marko Sorvisto (9), 
3) Tornion Latu ja Polku ry 1. joukkue, 04:52:44, Ritva Keskipalosaari (20), Leena Keskipalosaari (20), Marika Tiiperi (16), Eeva Jämsä (15), Riitta Kasala (28), Ville Sailamaa (9), Juha Kähkönen (7), Onni Tiiperi (24), Juhani Hytönen (17), Jari Seppälä (8), Tero Kasala (21), Keijo Kokkonen (17), Vesa Leppä (6), Marita Loppukaarre-Markkanen (7), Sakari Ukonmaanaho (6), 
4) Voiton Soutajat harraste, 05:05:25, Pasi Hakkarainen (19), Päivi Vienamo (5), Ensio Huopainen (24), Arto Vanhalakka (1), Kimmo Kauhanen (7), Teemu Puputti (5), Santtu Hietaranta (2), Markku Pöysti (22), Arto Puranen (15), Asko Lehtola (18), Irma Sollo (2), Anne Ukkonen (8), Marja Huupponen (2), Jarno Musto (2), Pia Taari-Kohonen (4), 
5) Takon Soutajat harraste, 05:06:41, Jyrki Koskinen (5), Janne Harju (5), Timo Pitkänen (15), Reetta Solala (1), Risto Järvinen (10), Kari-Pekka Kortetjärvi (28), Turkka Virtanen (27), Kaarle Koskela (7), Jukka Aro (4), Thomas Freihoff (10), Christian Krötzl (8), Annukka Tapani (1), Kari Salo (8), Jouko Karhunen (12), Mikko Korkalainen (3), 
6) Ilo Irti, 05:14:48, Ilari Luukkonen (16), Pirjo Miikki (7), Mervi Mäkelä (13), Sari Siirilä (7), Hannu Hyppönen (27), Ilkka Pesonen (2), Miika Eerola (3), Juha Tiimonen (19), Arto Eklund (20), Tuomas Moilanen (11), Juha Tankka (7), Henry Tapiola (1), Petri Lipiäinen (16), Juha Saloranta (23), Kari Mäkelä (30), 
7) SUOMEN RAUHANTURVAAJALIITTO, 05:23:43, Jarmo Halmekoski (8), Panu Heikkinen (4), Reijo Hokkanen (9), Juhani Kakko (5), Jari Keituri (8), Maukonen Maukonen (2), Raimo Montonen (20), Veli-Pekka Niemikallio (8), Ari Roikonen (9), Henri Saari (1), Markku Särkipaju (8), Takkinen Terho (1), Pekka Toivari (1), Jouni Vainionpää (5), Teemu Väisänen (12), 
8) Hesan KiVet, 05:24:05, Joose "Jupiter" Väinölä (8), Kalle "Future" Salmenhaara (8), Marleena "Malibu" Ahonen (4), Jussi "Wizard" Reikko (6), Maija "Skoude" Salmi (5), Aster "Irma" Nummelin (4), Ville "Pantteri" Sinisalo (3), Nicole "Tetrix" Miserti (2), Lauri "Myster" Reuter (2), Joona "Goldar" Hulmi (2), Tea "Kyberlink" Ylikoski (1), Brita "Millenium" Peltokoski (1), Tomi "Nacho" Asikanius (1), Miikka "Velcro" Koskela (1), Lauri "Missile" Leiwo (5), 
9) Virtain Leijonat, 05:36:28, Tuomas Kulmala (23), Ismo Mäntysalmi (17), Timo Nihti (7), Ahti Rajamäki (10), Ari Rajamäki (18), Pentti Tikkanen (6), Marko Kellomäki (7), Thomas Schubert (3), Matti Savilahti (6), Jari Keskinen (13), Arja Rajala (10), Nina Moisio (3), Minna Huuhka (9), Mikko Tättilä (30), Antti Äikäs (1), 
10) Jorvilaiset, 05:53:28, Saara Nieminen (7), Heidi Tarvainen (6), Tuulia Haapaharju (3), Hanna Sainio (4), Samuel Granlund (3), Risto Sipola (16), Ilkka Kostamo (10), Esa Åke (10), Satu Komu (3), Jasmina Nikula (2), Anna-Stiina Erkkilä (1), Annika Kopra (1), Charlene Pivat (1), Sirpa Leppänen (2), Asko Löppönen (30), 
11) Hussin Sissit, 05:56:30, Katja Pihlainen (2), Mari Ala-Houhala (5), Mika Lehtisyrjä (11), Merja Hekkola (4), Sanna Mäkelä (3), Asko Sneck (1), Terhi Tiainen (10), Aurora Kaila (2), Terhi Friman (1), Janne Friman (2), Juha Seppälä (1), Tuomas Tiainen (8), Elisa Kotiranta (1), Jutta Konstari (3), Juhani Rossinen (2), 
12) Soutuseura illaksi maaliin, 05:57:16, Ulla Litmanen (5), Harri Litmanen (6), Hannu Nuopponen (11), Kimmo Litmanen (1), Juha Litmanen (5), Eveliina Kakko (1), Heikki Nuopponen (10), Marika Uotinen (3), Lassi Uotinen (3), Petri Nuopponen (7), Sirpa Mattila (3), Jorma Litmanen (16), Jukka Karvinen (1), Markus Litmanen (1), Pia Höglund (1), 
13) Kiskomattomat Ukkelit, 06:00:30, Anssi Ketolainen (6), Pekka Koskinen (3), Olli Kosonen (4), Toni Luukkonen (4), Marko Malinen (6), Tomi Rautiainen (2), Toni Simpanen (6), Aleksi Sonné (6), Antti Sonné (6), Joni Lötjönen (1), Jari Paakkunainen (1), Jyri Myllys (6), Janne Kero (1), Sami Huiskonen (2), 
14) Aironkolistelijat, 06:04:10, Kimmo Hauskaviita (5), Mika Eklund (5), Antti Miettinen (4), Petri Mäkelä (5), Harri Viljakainen (3), Janne Outinen (4), Kirsi Iivonen (1), Sami Järvelä (1), Lauri Sumanen (1), Heikki Sumanen (1), Henri Vaittinen (1), Emilia Hauskaviita (1), Minna Kärki (1), 
15) Vantaan Soutajat, 06:07:09, Paul Ahlroos (25), Raul Aarna (6), Pentti Auvinen (16), Mari Jokiranta (1), Ossi Koivu (12), Markku Kolehmainen (26), matti Kämäräinen (29), Aki Ovaskainen (11), kauko Siivonen (28), Satu Laine (4), lassi Valo (3), Minna Koskela (2), Eero Jääskeläinen (15), Ulla Vesterinen (5), 
16) Löysin rantein, 06:07:33, Mari Nousiainen (2), Karri Kolehmainen (2), Inga Huovinen (3), Noora Nurmela (2), Noora Saunamäki (2), Paula Saari (1), Pekka Laine (3), Auli Ärväs (1), Marleena Repo (4), Ville-Veikko Tikka (2), Sami Leppänen (2), Antti Mäkelä (1), Iivari Kylmäoja (1), Juho-Kalle Björn (3), Pekka Kohvakka (20), 
17) Rai-Rai-Korennot, 06:11:49, Ilona Snellman (5), Seena Ikonen (5), Piia Menna (2), Heikki Ikonen (1), Anni Markkanen (2), Miia Ikonen (3), Kaija Alaraudanjoki (4), Titta Hallenberg (2), Jaana Sonkkila (1), Marika Pikkarainen (1), Tenna Salmen (1), Marika Töyrylä (1), Piia Jokiaho (1), Laura Takkunen (1), Taina Kytönen (1), 
18) Sulkavan kunta I, 06:33:37, Timo Huttunen (19), Tuomas Kanervala (6), Mikko Meriläinen (1), Tiina Heikka (2), Vesa Tiainen (1), Heikki Kolehmainen (10), Anna-Kristiina Mikkonen (4), Anne Järvenpää (2), Taina Huiskonen (5), Harri Korhonen (4), Otto Kokki (1), Jyrki Hämäläinen (1), Kaarina Virta (21), Ville-Veikko Pitkänen (1), Kaisa Ralli (14), 
19) Lohjan Soutelijat, 06:34:28, Mika Nevalainen (1), Nils Degerth (1), Antti Sivonen (1), Kai Koistinen (1), Maisa Jussila (1), Päivi Varpunen (1), Mikko Hynninen (1), Pauli Kekki (1), Eeva Jokila (1), Veikka Kuosa (1), Julia Romu (1), Peppi Kuosa (1), Harri Ikonen (1), Lilli Viljanen (1), Juha Nevalainen (1), 
20) Hiusyrittäjät, 06:38:58, Isa Tolmunen (11), Ursula Halonen (7), Sari Salo (10), Jyrki Liikkanen (14), Tarja Ahlholm (7), Selima Saunakallio (7), Ari Ravimo (13), Urho Leinonen (20), Kaija Koikkalainen (17), Hanna Salmi (7), Kim Skogström (1), Eija Christensen-Widt (7), Iris Korhonen (1), Matti Leinonen (1), Mari Tarkkonen (5), 
21) BTTO, 06:39:26, Kari Jetsu (15), Jyrki Piirainen (14), Tiina Maas (7), Björn Maas (4), Ingo Pfeifer (3), Essi Alaluukas (2), Daniel Gertz (2), Ole Jensen (2), Janine Kappenberg (2), Thorsten Scheller (2), Oliver Hensch (1), Leo Kurikka (1), Alexandra Schulz (1), Nils Möller (1), Yin Shen (1), 
22) Sulkavan kunta II, 06:41:52, Simo Tiainen (19), Juho Järvenpää (4), Masa Silajärvi (1), Seija Kuikka (14), Janne Paasonen (2), Tuuli Tarukannel (5), Pekka Hämäläinen (2), Ari Kuikka (15), Mira Hämäläinen (1), Suvi Sikstus (1), Antti Auvinen (2), Markus Koskimäki (1), Jarkko Niiranen (1), Lauri Kotsalainen (1), Liisa Pitkänen (1), 
23) VIKING, 07:42:05, Alexander Klishov (3), Niko Viramo (1), Bastian Rinner (1), Andrey Konstantinov (1), Johan Schuitemaker (1), Anton Kostin (2), Jussi Liisanantti (1), Justus Konkkola (1), Jani Järvinen (1), Menno de Sera (1), Robert Skalnik (1), Sascha Gill (1), Jörg Lindner (1), Jukka Partanen (34), 

La kirkkovene päiväsoutu naiset (mukana SM), 60km
1) Ikaalisten Soutajat, 04:39:58, Suvi Ahonen (6), Päivi Haapaniemi-Kokko (4), Sanna Hakala (2), Marika Kallio (11), Paula Kivimäki (6), Eeva Linnainmaa (2), Pirjo Mäki-Karvia (3), Aila Salo (12), Tuija Vainionpää (2), Leena Venho (1), Maria Viitahalme (3), Paula Virtanen (2), Taina Vuorinen (12), Mari Vähävihu (1), Esko Kotivuori (30), 
2) Kouvolan Soutajat (Naiset), 04:44:42, Anu Takala (29), Laila Niilo-Rämä (23), Kirsi Ekroos (14), Saila Laaksonen (8), Kirsi Korpijärvi (2), Heidi Ekman (3), Taina Heiskanen (3), Maija Hintsanen (10), Eija Häkämies (5), Iida Niemi (2), Tiina Pirilä (21), Katri Riisiö (10), Elise Rissanen (4), Kirsi Katajainen (8), Mika Sistonen (20), 
3) Joutele, 04:48:23, Katja Björkqvist (14), Susanna Espo (20), Noora Ilola (4), Marita Junna (26), Anne Järvenpää (8), Anu Kivinen (22), Eija Korhonen (9), Pipsa Kyöstiö (7), Eeva Rahikka (18), Päivi Riste (10), Hanna Huhtakallio (4), Tiina Salmi (9), Leena Slup (9), Sari Taipale (3), Anne Viinikainen (3), 
4) Sulkavan Urheilijat -41, 05:11:02, Kiira Auvinen (5), Reija Hulkkonen (6), Anu Huttunen (5), Satu Immonen (18), Anne Lampilehto (5), Riina Lappalainen (1), Jenni Pylkkänen (4), Suvi Saali (32), Kati Seppänen (17), Lauri Siljander (29), Taina Taskinen (10), Katja Valtonen (5), Sirpa Vihavainen (12), Annariikka Virta (2), Minttu-Maija Repo (14), 
5) MelaMimmit, 05:42:01, Sirpa Soininen (7), Tiina Voutilainen (3), Paula Mikander (6), Sanna Asikainen (3), Anita Hakala (13), Anni Närhi (3), Anne Hiltunen (14), Eija Tolvanen (10), Birgit Tarkiainen (9), Sanni Kasanen (1), Mari Kokko (15), Ekaterina Kucherina (1), Minna Karvonen (2), Virpi Tenhunen (3), Sakari Sipola (15), 

La kirkkovene päiväsoutu seka (mukana SM), 60km
1) Mikkelin Soutajat 1, 04:29:15, Ismo Hyvönen (14), Jussi Seppälä (27), Terho Ylönen (18), Suvi Ikonen (3), Mari Solonen (7), Heikki Hämäläinen (27), Sari Jäppinen (15), Tapani Liukkonen (15), Heikki Kääriäinen (5), Seija Kontinen (10), Sanna Haimila (8), Laura Salonen (6), Anni Pölhö (9), Vili Hämäläinen (3), Risto Pasonen (1), 
2) Vihtavuoren Pamaus, 04:29:53, Noora Hopiavuori (2), Harri Metsäranta (7), Juha Tuikkanen (18), Sinikka Munukka (21), Katri Munukka (21), Eija Kangas (16), Ilmo Räisänen (4), Tuomo Toivari (2), Reijo Lahtonen (21), Miia Paatola (5), Jussi Tuukkanen (9), Ville Tuukkanen (8), Virpi Aaltonen (6), Antti Varis (32), Heli Peltola (13), 
3) Copperiina, 05:07:24, Esa Aaltonen (11), Riina Ahtiainen (6), Pelin Altinkaya (2), Anna Kaaresmaa (1), Tatja Koivukorpi-Järvenpää (18), Erkki Haapala (24), Jouni Mäkelä (17), Leena Nolvi (15), Noora Nolvi (6), Tuomo Nyyssönen (1), Teemu Ahlfors (3), Timo Tomula (15), Heikki Vaari (9), Elina Wiik (16), Harri Österlund (24), 
4) Saaren Urheilijat, 05:38:16, Pekka Ketolainen (17), Antton Muukkonen (10), Saara Kinnunen (4), Jorma Hirvonen (6), Juhani Kytösalmi (6), Joni Naukkarinen (8), Petteri Hirvonen (7), Matti Heiskanen (3), Jouni Kiviaho (8), Kaisa Savikuja (3), Mari Nousiainen (9), Pekka Tiainen (6), Ilpo Suutarinen (13), Kyösti Kupiainen (7), Pauliina Mäkinen (3), 
5) MIX TEAM ESTONIA, 05:47:14, Andres Aasaväli (9), Rein Hordo (8), Olavi Peterson (9), Jaana Peterson (9), Piia Tamm (9), Reet Maiste (9), Stanislav Glinjanski (7), Tea Miilberg (6), Signe Vihtre (7), Jan Enriko Laidsalu (5), Heiki Sala (2), Raivo Radala (2), Eve Radala (1), Leelo Luksepp (1), Mairo Kütt (1), 
6) Olgan synttärit, 06:32:27, Olga Rentto (1), Mikko Nietosvaara (1), Markus Heikkilä (1), Johanna Viitanen (1), Essi Buri (1), Petra Saarinen (1), Visa Heiskanen (1), Pekka Toivonen (1), Hilla Carpén (1), Veera Juhala (1), Johannes Carpén (1), Toivo Virtanen (1), Joni Lindholm (1), Noora Hakkarainen (1), Essi Inkinen (1), 
7) SDP Kaakkois-Suomi, 07:59:11, Ilkka Nokelainen (20), Harri Loponen (3), Katja Vasara (6), Sirpa Nokelainen (5), Marko Vasara (13), Veikko Myyryläinen (9), Sami Arola (3), Emma Luukko (1), Niina Ristolainen (1), Jari Viuhkonen (1), Jesse Viuhkonen (1), Johanna Thomander-Tiainen (1), Toni Kailio (2), Matti Pulkkinen (1), Heidi Kyyrö (1),

Juttua päivitetty virheiden takia 14.7. kello 14.30.

Uusimmat uutiset

Kommentoidut