Lauantaina Sulkavalla ratkottiin pienveneiden SM-mitalit — Katso kaikki päivän tulokset täältä!

Sulkavan Suursoutujen kolmantena päivänä eli lauantaina vuorossa oli pienveneiden SM-lähdöt sekä lyhyemmät matkat.

Tuija Pauhu

Lauantaina Sulkavalla ratkottiin pienveneiden SM-mitalit — Katso kaikki päivän tulokset täältä!

Sulkavan Suursoutujen lauantaihin kuuluivat pienveneiden sekä lyhyempi matkojen lähdöt. Päivän aikana SM-mitaleja jaettiin yli 30 eri sarjassa.

Miesten yleisessä sarjassa Oulun Kilpa-Veljien Heikki Karjaluoto palasi voittokantaan, kun taas vuorosoudun voiton vei Turun Soutajien isä—poika-kaksikko Vesa ja Toni Tainio voitti puolen minuutin erolla. Parisoudun voitto jäi soutupaikkakunnalle Asko Toropaisen ja Valle Tehon voimin.

Kaikki päivän tulokset:

Lauantai 7.7.2018, Yksinsoutu miehet yleinen SM1) Heikki Karjaluoto Oulun Kilpa-Veljet (13), 5:21:02,SM, 2) Jari Kuhno Virtain Urheilijat (19), 5:25:38,SM, 3) Perttu Kivimäki Takon Soutajat (16), 5:37:12,SM, 4) Henri Nieminen Syvä Köli (8), 5:44:59,SM, 5) Joni Närhi Kouvolan Soutajat (10), 5:50:01,SM, 6) Mikko Hölsä Kouvolan Soutajat (11), 5:54:17,SM, 7) Tomi Nummela Seinäjoki (11), 6:10:24, 8) Aki Järvelä Iso-Mustajärven Urheilijat (5), 6:15:09,SM, 9) Juha Hänninen Takon Soutajat (3), 6:20:14,SM, 10) Veli-Martti Lonka SU-41 (37), 6:23:37, 11) Jussi Simonen SU-41 (5), 6:28:16,SM, 12) Tuomo Wirman Artjärven Ahjo (4), 6:54:40, 13) Tuomo Niittylahti Savonlinna (16), 7:11:43, 14) Mikko Kippo Joutseno (2), 8:02:24, 15) Juha Salmitaival Kirkkonummi (2), 8:32:13  

Lauantai 7.7.2018, Yksinsoutu miehet yli 40 v. SM1) Marko Leppämäki Virtain Urheilijat (5), 5:37:08,SM, 2) Pekka Mäkelä Takon Soutajat (13), 5:37:52,SM, 3) Jukka Varrio SMARK (24), 6:00:25,SM, 4) Matti Kurki Hollolan Urheilijat -46 (20), 6:11:11,SM, 5) Olli Lehtonen Korven Honka (10), 6:11:41, 6) Timo Karjalainen Joutele (11), 6:15:03,SM, 7) Ilkka Ruuskanen Siilinjärven Hiihtoseura (18), 6:15:36, 8) Kari Aronen Hämeenlinnan Latu (12), 6:22:25,SM, 9) Markku Nikki Sysmän Sisu (6), 6:24:09, 10) Juha Leivonen Keravan Urheilijat (7), 6:31:53,SM, 11) Marko Mantila Pihtijoen Ponnistus (20), 6:44:46, 12) Juha-Matti Pesonen Pohjannaulan Soutu (14), 6:46:26, 13) Miska Arminen Kosu (12), 6:52:10, 14) Jouni Keinänen Lappeenranta (8), 7:16:15, 15) Ilkka Pietikäinen Niemen Soutajat (5), 7:22:20  

Lauantai 7.7.2018, Yksinsoutu miehet yli 50 v. SM1) Juha-Matti Valkama Keravan Urheilijat (11), 5:41:34,SM, 2) Pasi Herranen SU-41 (16), 5:49:11,SM, 3) Harri Miettinen Joutsenon Kullervo (34), 5:53:54,SM, 4) Markku Manni Virtain Urheilijat (20), 5:57:17,SM, 5) Jouni Nurminen Muijala (4), 5:58:33, 6) Jari Haverinen Soutuseura SMARK (11), 5:59:41,SM, 7) Pertti Syrjälä Keravan Urheilijat (4), 6:13:02,SM, 8) Juha Halttunen Joutsan Veneseura (24), 6:16:21,SM, 9) Juha Karttunen Keravan Urheilijat (11), 6:17:43,SM, 10) Jarmo Viinikainen Virtain Urheilijat (21), 6:25:18,SM, 11) Raimo Kulju Keravan Urheilijat (14), 6:33:52, 12) Kari Nieminen Syvä Köli (13), 6:35:28,SM, 13) Reijo Lahtonen Vihtavuoren Pamaus (20), 6:40:12,SM, 14) Juha Perätalo Kouvolan Soutajat (19), 6:44:18,SM, 15) Timo Hyvönen Tampere (33), 6:45:51, 16) Timo Seppänen Espoo (12), 6:47:37, 17) Juhani Nurvo Sulkava (7), 6:48:43, 18) Markus Mustelin Oceanvolt Racing Team (10), 6:54:27, 19) Ossi Ruotsalainen Kangasniemi (43), 6:58:39, 20) Tatu Vesteri Korkkiruuvi Team (12), 7:01:41, 21) Risto Junnila Kaarinan Urheilijat (6), 7:10:51, 22) Kari Kuhmonen Finotrol (3), 7:15:47, 23) Heikki Virta Puumala (35), 7:17:10, 24) Markku Ilmanen Aura (7), 7:17:38, 25) Heikki Pietarinen Vantaa (32), 7:22:46, 26) Veijo Hämäläinen Kaukaan Lyly (38), 7:31:23, 27) Mika Hagberg Espoo (9), 7:53:14, 28) Olli Sjö Uusitalo (19), 8:00:06, 29) Jorma Jokipii Pielavesi (6), 8:14:13, 30) Pasi Sironen Vihtavuoren Pamaus (18), 8:25:26  

Lauantai 7.7.2018, Yksinsoutu miehet yli 60 v. SM1) Rainer Hakamäki Virtain Urheilijat (13), 5:50:41,SM, 2) Ari Kankkunen SU-41 (42), 5:56:18,SM, 3) Harry Hellsten Kaukaan Lyly (23), 6:00:37,SM, 4) Kari Erkkilä Savonlinnan Soutu (7), 6:07:39,SM, 5) Lasse Gruzdaitis Kouvolan Soutajat (19), 6:19:28,SM, 6) Hannu Hoberg Airo Team (20), 6:19:48,SM, 7) Olli Seppänen Kuopio (11), 6:35:19, 8) Helge Pyöriä Hämeenlinna (28), 6:45:40, 9) Leo Poikolainen Virtain Urheilijat (20), 6:51:03,SM, 10) Simo Hirvimäki Hollola (6), 6:53:58, 11) Juha Paalanen Savonlinnan Soutu (30), 7:02:31, 12) Jouko Tyrkäs Keravan Urheilijat (17), 7:06:21,SM, 13) Eero Ollikainen Virranviemät ry (19), 7:10:02, 14) Pertti Hartikainen Valkkinen (17), 7:21:24, 15) Pertti Hildén Tampereen Voimisteluyhdistys ry (26), 9:04:44

Lauantai 7.7.2018, Yksinsoutu miehet yli 70 v. SM1) Mauno Myllymäki Nokian Veneilijät (33), 6:22:48,SM, 2) Pekka Lehtonen Joutseno (47), 7:11:50, 3) Lauri Siivola Tervola (25), 7:49:16, 4) Carl Gustav Johanson Norrtälje, Sverige (45), 7:56:07, 5) Kari Yrjänäinen Pieksän latu (36), 11:11:28 

Lauantai 7.7.2018, Yksinsoutu naiset yleinen SM1) Marika Laaksonen Soutuseura SMARK (20), 6:28:24,SM, 2) Johanna Herranen HU-46 (2), 6:32:14,SM, 3) Suvi Karjaluoto Oulun Kilpa-Veljet (10), 7:00:00,SM, 4) Annu Tuohiluoto Syöte (3), 7:03:21  

Lauantai 7.7.2018, Yksinsoutu naiset yli 40 v SM1) Anja Vehman SMARK (7), 7:12:31,SM, 2) Anna Tomula Pori (6), 8:10:51  

Lauantai 7.7.2018, Yksinsoutu naiset yli 50 v. SM1) Marketta Lamberg Takon Soutajat (14), 6:44:47,SM, 2) Heli Vesaaja SMARK (7), 7:04:02,SM, 3) Sari Kurimo Takon Soutajat (6), 7:13:02,SM  Lauantai 7.7.2018, Yksinsoutu naiset yli 60 v SM1) Leila Mainiemi SU-41 (30), 7:43:03,SM

Lauantai 7.7.2018, Vuorosoutu miehet yleinen SM 1) Toni Tainio Turun Soutajat (12), Vesa Tainio Turun Soutajat (12), 5:35:23,SM, 2) Jouni Ponnikas Oulun Kilpa-Veljet (26), Pauli Turtinen Oulun Kilpa-Veljet (18), 5:36:08,SM, 3) Jyrki Kuivisto SU-41 (33), Simo Virta SU-41 (26), 5:45:19, 4) Matti Huttunen Korven Honka (16), Tomi Huttunen Korven Honka (22), 5:51:07, 5) Ville Laitinen LosVonNaistenkaatajat (8), Juho Mikkonen LosVonNaistenkaatajat (6), 6:01:14, 6) Risto Kosonen Oriniemen Savu (32), Toni Reinikainen Savonlinna (4), 6:05:10, 7) Keijo Etelämäki TohoSkiTeam (33), Roni Etelämäki TohoSkiTeam (2), 6:21:33, 8) Ville Juntunen Kuopio (2), Esa Kankkunen Sulkava (2), 6:31:24, 9) Tuomas Arminen Espoo (22), Antti Vihavainen Helsinki (25), 6:32:49, 10) Jarkko Leinonen TSAAAH! (16), Mikael Tervaskanto TSAAAH! (17), 6:33:13, 11) Riku Mikkonen Fullbull (5), Matti Sallinen Fullbull (2), 6:35:13, 12) Sami Pirhonen MaSa team (18), Markus Torvinen MaSa team (18), 6:35:35, 13) Mikko Nuija Espoo (1), Ville Pätynen SU-41 (6), 6:36:37, 14) Atte Koskela Espoo (7), Kaarle Leinonen Jämijärvi (1), 6:40:02, 15) Joni Lukkarinen Rantasalmi (6), Jyri Lukkarinen Rantasalmi (15), 6:40:38, 16) Valtteri Laine SU-41 (5), Jere Sjögren SU-41 (1), 6:41:57, 17) Markus-Mikko Kylmälä Hikiä (6), Markku Laine Sulkavan Sisu Ry (30), 6:54:39, 18) Timo Kivikangas TT-06 (12), Tero Mäenpää TT-06 (10), 6:56:04, 19) Markku Holopainen Savonlinna (9), Tuomo Jaatinen SU-41 (7), 6:58:31, 20) Tomi Aho Veikkola (6), Niko Wass Kouvola (6), 7:02:49, 21) Heikki Nikkanen Lauttaustien Luja (2), Martti Nikkanen Kukonkujan kauhu (11), 7:07:27, 22) Eetu Saarnio Lehti-Kaidon Soutelijat, Haukilahti (1), Heikki Saarnio Lehti-Kaidon Soutelijat, Haukilahti (12), 7:13:46, 23) Jari Komulainen Kuhmo (6), Hannu Neuvonen Tervola (22), 7:20:57, 24) Aleksi Melkko Helsinki (1), Petri Melkko Vantaa (7), 7:47:05, 25) Matias Rinne Rock and roll rowers (5), Craig Williams Rock and roll rowers (1), 8:17:14, 26) Jussi Kangaspunta Helsinki (1), Timo Pelkonen Espoo (1), 9:10:36, 27) Manu Ryösö Lappeenranta (6), Ville RyösöLappeenranta (1), 10:36:03  

Lauantai 7.7.2018, Vuorosoutu miehet yli 40 v. SM1) Esa Eskelinen Pakilan Veto (11), Markko Lehtosalo Pakilan Veto (11), 5:37:42,SM, 2) Tero Haiko Lappeenrannan Soutajat (2), Mikko Paalumäki Lappeenrannan Soutajat (2), 5:43:57,SM, 3) Jari Kuitunen Mikkelin Soutajat (22), Jarno Viljakainen Mikkelin Soutajat (3), 5:46:39,SM, 4) Heikki Joskitt SU-41 (26), Anssi Tanninen SU-41 (7), 5:59:45,SM, 5) Tomi Asikainen Lappeenranta (26), Kimmo Neuvonen Simpele (12), 6:09:20, 6) Antti Tiihonen Mikkelin Soutajat (7), Jukka Valtonen Winco (7), 6:12:36, 7) Timo Hyytiäinen Nurmijärvi (24), Matti Jokelainen Vantaa (14), 6:24:50, 8) Jarkko Putkonen Tupalan Rymy (11), Kimmo Romo Tupalan Rymy (20), 6:29:22, 9) Aatto Heimonen Jyväskylä (29), Kimmo Tuppurainen Jyväskylä (23), 6:34:04, 10) Sami Rusko Jyväskylä (33), Tomi Suhonen Muurame (33), 6:39:50, 11) Harri Heikkinen Hyvinkää (9), Ari Riihilahti Hyvinkää (24), 6:47:57, 12) Toni Ali-Varpula Loppi (3), Jarno Partinen Helsinki (7), 7:09:35, 13) Tony Malmbäck KOSsU (18), Tommy Nyholm (6), 7:10:50, 14) Harri Kuusniemi Savonselän Soutelijat (5), Mikko Ojala Savonselän Soutelijat (5), 7:48:51, 15) Sami Latva Mäntsälän Melamiehet (13), Aki Seppälä Mäntsälän Melamiehet (20), 8:04:06, 16) Kari Pohjola Helsinki (38), Jonne Savolainen Helsinki (26), 8:53:29, 17) Timo Liukkonen Fuengirola (2), Marko Nikkanen Nurmijärvi (3), 10:27:10  

Lauantai 7.7.2018, Vuorosoutu miehet yli 50 v. SM1) Ari Ilola Viialan Viri (5), Jouko Peipinen Viialan Viri (2), 5:57:16,SM, 2) Jari Pasanen LPR Soutajat (13), Petri Veikkanen LPR Soutajat (23), 6:02:24, 3) Juha Partanen Hamina (26), Teppo Suomalainen Hamina (19), 6:06:05, 4) Jouko Kinnunen SU-41 (15), Jari Parkkinen Sulkava (11), 6:09:39, 5) Juha Hulkkonen Kaleeriseura Enson Melaveikot ry (14), Tapio Rummukainen Kaleeriseura Enson Melaveikot ry (27), 6:19:46, 6) Antti Niemi A.A. kerho (6), Arto Salonen A.A. kerho (2), 6:29:47, 7) Rauli Rantanen Kaarinan Urheilijat (32), Tommi Sjöroos Kaarinan Urheilijat (25), 6:31:51, 8) Tuomo Haikonen Heinola (22), Veli Porri HU-46 (30), 6:39:55, 9) Seppo Viskari Anttolan Soutajat (15), Pentti Väisänen Anttolan Soutajat (14), 7:08:27, 10) Pekka Hulkkonen Pieksämäki (25), Olli Leppänen Haapajärvi (25), 7:11:02, 11) Pekka Tervo Espoo (21), Jarmo Töyräs Nummela (9), 7:49:26, 12) Antero Paajanen Vantaa (15), Pertti Turtiainen Vantaa (19), 7:56:16, 13) Martin Oliver Glasgow (1), Timo Rinne Luxembourg (27), 8:17:01, 14) Timo Lempiäinen Naantali (3), Mikko Rönnholm Naantali (40), 8:18:15, 15) Vesa Korhonen Takaa-ajajat (12), Marko Lehtonen Takaa-ajajat (2), 8:23:43, 16) Arto Vedenpää Hyvinkää (1), Risto Vedenpää Hyvinkää (1), 8:45:32, 17) Hans Karlsson TEAM AIRONMEN (8), Timo Koskela TEAM AIRONMEN (9), 9:17:57, 18) Seppo Hyytinen KOSU (8), Max Johansson KOSU (11), 10:36:01

Lauantai 7.7.2018, Vuorosoutu miehet yli 60 v. SM1) Rauno Huusari Kouvolan Soutajat (6), Veikko Purho Kouvolan Soutajat (13), 5:50:26,SM, 2) Ossi Parkkinen SU-41 (38), Hannu Pasanen SU-41 (51), 5:58:18,SM, 3) Leino Nisula Virtain Urheilijat (18), Aimo Väisänen Virtain Urheilijat (16), 6:08:29,SM, 4) Asko Pellinen Ruokolahti (20), Heikki Pellinen Ruokolahti (19), 6:28:56, 5) Erkki Arponen Kouvolan Soutajat (17), Kari Mannonen Kouvolan Soutajat (12), 6:42:00,SM, 6) Markku Kekki Kouvolan Soutajat (10), Seppo Tiihonen Kouvolan Soutajat (12), 6:43:21,SM, 7) Aarne Vartiainen Simpele (41), Heimo Vartiainen Tampere (34), 7:52:47.

Lauantai 7.7.2018, Vuorosoutu miehet yli 70 v.1) Martin Löfström Vantaa (41), Jarmo Tuominen Joutele (34), 8:36:10.

Lauantai 7.7.2018, Vuorosoutu naiset yleinen SM1) Kukka-Maaria Kärki SU-41 (14), Marja Terttu Repo SU-41 (5), 6:54:59,SM, 2) Minna Hotakainen Joutsenon Kullervo (15), Annastiina Lehtonen Joutsenon Kullervo (4), 7:15:22,SM  Lauantai 7.7.2018, Vuorosoutu naiset yli 40 v SM1) Päivi Mäenpää Vihtavuoren Pamaus (8), Satu Niemelä Vihtavuoren pamaus (8), 7:18:17,SM.

Lauantai 7.7.2018, Vuorosoutu naiset yli 50 v1) Eeva Lyytinen Sulkavan Tarmo (18), Anne Simonen Sulkavan Tarmo (19), 7:08:37.

Lauantai 7.7.2018, Vuorosoutu sekasarja yleinen SM1) Aleksi Kyllönen Akujelppi (23), Essi Virta SU-41 (25), 5:51:55, 2) Anna Auvinen Lahti (11), Eero-Pekka Auvinen Vihtavuoren Pamaus (12), 6:11:20, 3) Aki Heinonen Viialan Viri (3), Maija Massinen Viialan Viri (18), 6:17:36,SM, 4) Matti Laukkarinen Team Koussikka (8), Sisko Nykänen Team Koussikka (1), 6:52:59, 5) Marko Björn SU-41 (17), Reetta Björn SU-41 (2), 6:55:17,SM, 6) Jonas Kankkunen Sulkava (7), Pauliina Sutinen Sulkava (2), 7:13:03, 7) Pia Ali-Rekola Pt-palvelut Pia Ali-Rekola (1), Juha Laakso Pt-palvelut Pia Ali-Rekola (1), 7:34:19, 8) Elsi Mäntynen Vantaa (1), Miikka Mäntynen Alumasi Oy (1), 7:41:14, 9) Aki Geijer SMARK (1), Raisa Kinnunen SMARK (2), 8:46:10,SM.

Lauantai 7.7.2018, Vuorosoutu sekasarja yli 40 v SM1) Etti Kantola Lappeenranta (1), Leo Lehtimäki Lappeenranta (1), 7:04:09, 2) Aino Meriläinen Jyväskylä (9), Kari Salminen Imatra (39), 7:45:31, 3) Antti Lehtonen Kouvolan Soutajat (27), Emma Lehtonen Kouvolan Soutajat (1), 7:47:28,SM.

Lauantai 7.7.2018, Vuorosoutu sekasarja yli 50 v SM1) Esa Kilpeläinen Hamina (25), Johanna Kilpeläinen Hamina (23), 5:52:50, 2) Kirsi Hiljanen Kouvolan Soutajat (24), Markku Sojakka Kouvolan Soutajat (5), 6:10:53,SM, 3) Jeri Hämäläinen Lohilahti (39), Kati Hämäläinen Lohilahti (24), 6:16:00, 4) Osmo Massinen Savonlinna (23), Ulla Muhonen-Massinen Savonlinna (30), 7:45:39, 5) Niina Puhakainen Sulkava (11), Vesa Puhakainen Sulkava (13), 7:50:13.

Lauantai 7.7.2018, Vuorosoutu sekasarja yli 60 v SM1) Reijo Leino ViPa (30), Anneli Mörä-Leino ViPa (29), 6:52:52,SM  Lauantai 7.7.2018, Vuorosoutu sekasarja yli 70 v1) Esko Koponen Team Koposet (32), Helmi Koponen Team Koposet (17), 7:07:13.

Lauantai 7.7.2018, Parisoutu miehet yleinen SM1) Ossi Hämäläinen Hämeenlinnan Soutajat (16), Niko Vanamo Hämeenlinnan Soutajat (10), 5:22:06,SM, 2) Valle Teho SU-41 (34), Asko Toropainen SU-41 (14), 5:29:26,SM, 3) Joonas Mäkipelto Salon Voima (4), Juha Tuhkasaari Box in box (2), 5:32:08, 4) Perttu Piispa Kouvola (5), Aleksi Pääkkö Rovaniemi (4), 5:52:41, 5) Jarkko Karjalainen Puumalan Hiihtäjät (2), Niko Närhi Puumalan Hiihtäjät (9), 6:08:09,SM, 6) Mikko Haikala Rajan Urheilijat (9), Juha Vataa Rajan Urheilijat (8), 6:11:40, 7) Marko Leinonen Lappeenranta (10), Ari Noponen Ylämylly (26), 6:43:26, 8) Kimmo Kola Tuohikotin Rannanpojat Ry (15), Mikko Pyöriä Tuohikotin Rannanpojat Ry (16), 6:54:25,SM, 9) Mikko Hämäläinen Savonlinna (11), Lassi Toropainen Sulkava (12), 7:07:45, 10) Ari Kammonen Hartelan Soutu (11), Jussi Kammonen Hyvinkää (1), 7:15:56, 11) Eero Sompi Jämsä (18), Jani Sompi Jyväskylä (2), 7:40:44.

Lauantai 7.7.2018, Parisoutu miehet yli 40 v SM1) Tuomas Niinisalo Keravan Urheilijat (11), Jarmo Siljamäki Keravan Urheilijat (5), 5:25:55,SM, 2) Markku Kolehmainen Mikkelin Soutajat (23), Reijo Parkkinen Mikkelin Soutajat (33), 5:27:37,SM, 3) Pekka Miilumäki Nesteen Soutajat (5), Gisle Sjöberg Nesteen Soutajat (2), 5:37:44,SM, 4) Lasse-Matti Björkstedt Niemen Soutajat (8), Keijo Vartiainen Niemen Soutajat (11), 5:49:06, 5) Kimmo Illukka Solkei (12), Antti Rikkilä Lappeenranta (1), 5:53:05, 6) Heikki Herranen Oulun Kilpa-Veljet (6), Ville Ohtonen Oulun Kilpa-Veljet (5), 5:56:31,SM, 7) Veli-Pekka Niemikallio LoSS (7), Marko Nieminen LoSS (2), 5:56:47,SM, 8) Sakari Kokkonen UK Ajokoira (2), Tuomo Sihvo UK Ajokoira (2), 6:45:23.

Lauantai 7.7.2018, Parisoutu miehet yli 50 v SM1) Seppo Henriksson Turun Soutajat (14), Matti Pääkkönen Turun Soutajat (21), 5:15:25,SM, 2) Jouko Vaali Virtain Urheilijat (16), Tero Vaali Virtain Urheilijat (26), 5:16:23,SM, 3) Jyrki Hanioja Joutele (21), Teijo Rautio Joutele (23), 5:18:08,SM, 4) Petri Kalliala Virtain Urheilijat (17), Jukka Karvinen Virtain Urheilijat (3), 5:25:08,SM, 5) Seppo Laukkanen Vuokatti Rowing (18), Antti Pöyhönen Vuokatti Rowing (19), 5:26:12,SM, 6) Tero Ijäs Melaveikot/Café Kailas, Heinola (20), Ari Matteinen Melaveikot/Café Kailas, Heinola (24), 6:19:43, 7) Jorma Hytönen Vihtavuoren Pamaus ry (24), Lauri Kautto Vihtavuoren Pamaus ry (29), 7:36:21.

Lauantai 7.7.2018, Parisoutu miehet yli 60 v SM1) Arto Mykkänen Hämeenlinnan Latu (18), Pentti Vepsäläinen Hämeenlinnan Latu (28), 5:30:05,SM, 2) Timo Dyster Mikkelin Soutajat (22), Ilkka Manninen Mikkelin Soutajat (18), 5:34:35,SM, 3) Mauri Hautala Evijärven Urheilijat (15), Hannu Manninen Evijärven Urheilijat (26), 5:39:01,SM, 4) Timo Martikainen SU-41 (15), Kyösti Vesterinen SU-41 (34), 5:42:02,SM, 5) Aaro Aaltonen Virtain Urheilijat (31), Jorma Aho Virtain Urheilijat (15), 5:43:33,SM, 6) Markku Oinonen Savonlinnan Soutu (32), Tuomo Soini Savonlinnan Soutu (28), 5:44:04,SM, 7) Hannu Suhonen Kaarinan Urheilijat Soutujaos (15), Seppo Virtanen Kaarinan Urheilijat Soutujaos (15), 5:52:14,SM, 8) Kai Lehtinen Keravan Urheilijat (12), Matti Salo Keravan Urheilijat (13), 6:08:47,SM, 9) Rauno Kousa Vihtavuoren Pamaus (14), Erkki Poikolainen Vihtavuoren Pamaus (9), 6:17:07,SM, 10) Tarmo Kivelä Virrat (18), Kimmo Mäntysalmi Virrat (19), 6:26:55.

Lauantai 7.7.2018, Parisoutu naiset alle 23 v1) Anni Kaipainen Juva (1), Katja Kaipainen Juva (1), 8:55:52.

Lauantai 7.7.2018, Parisoutu naiset yleinen SM1) Anu Hautasaari Evijärven Urheilijat (12), Kaija Hänninen Evijärven Urheilijat (8), 5:58:29,SM, 2) Sanni Lamberg Takon Soutajat (4), Jasmi Leppänen Takon Soutajat (3), 6:08:11,SM, 3) Tuija Pesonen Takon Soutajat (5), Kirsi-Maria Pänttönen Takon Soutajat (16), 6:10:51,SM  Lauantai 7.7.2018, Parisoutu naiset yli 40 v SM1) Hanna Kulmala-Hanioja Joutele (16), Leena Slup Joutele (8), 5:57:50,SM, 2) Johanna Mörö Takon Soutajat (9), Miia-Maarit Onikki Takon Soutajat (4), 6:46:45,SM. 

Lauantai 7.7.2018, Parisoutu naiset yli 50 v SM1) Satu Kaski SMARK (10), Tanja Lankila SMARK (16), 5:46:13,SM, 2) Vuokko Kolehmainen Mikkelin Soutajat (18), Jaana Valtonen Mikkelin Soutajat (21), 6:02:15,SM, 3) Maija Sallinen SU-41 (16), Maarit Tanninen SU-41 (8), 6:16:53,SM.

Lauantai 7.7.2018, Parisoutu sekasarja yleinen SM1) Noora Huhtala Kouvolan Soutajat (3), Ville Loimaranta Kouvolan Soutajat (33), 5:16:09,SM, 2) Arto Muhonen SU-41 (30), Linnea Muhonen SU-41 (1), 5:58:38,SM, 3) Kirsi Nyholm Tuohikotin Rannanpojat (10), Juha Rantakaulio Tuohikotin Rannanpojat (29), 6:40:56,SM.

Lauantai 7.7.2018, Parisoutu sekasarja yli 40 v SM1) Jouni Kakkonen Mikkelin Soutajat (19), Tarja Väisänen Mikkelin Soutajat (9), 5:31:56,SM, 2) Rauno Kuokkanen Mikkelin Soutajat (20), Sanna Piili Mikkelin Soutajat (6), 5:39:07,SM, 3) Anneli Lintukangas Mäntsälä (15), Olli Pakkanen Mäntsälä (2), 5:48:50, 4) Krista Leppä Kouvolan Soutajat (4), Jorma Närhi Kouvolan Soutajat (13), 5:57:23,SM, 5) Suvi Iso-Sipilä-Vallo Nurmijärven Latu (2), Jari Vallo Nurmijärven Latu (15), 6:31:24, 6) Mervi Kaukolinna Lipilammen Loiske (4), Juha Soikkeli Lipilammen Loiske (15), 7:26:08.

Lauantai 7.7.2018, Parisoutu sekasarja yli 50 v SM1) Anne Rasku SMARK (10), Mikko Ylönen SMARK (18), 5:38:31,SM, 2) Kari Malmstedt Enonkosken Kohina (26), Mervi Niiranen Enonkosken Kohina (24), 5:52:57,SM, 3) Teuvo Markkanen Iitin Soutajat (15), Suvi Norring Kars (1), 6:42:34, 4) Timo Rauhala Jämsä (12), Ulla Rauhala Jämsä (9), 8:15:33.

Lauantai 7.7.2018, Parisoutu sekasarja yli 60 v SM1) Eva Hammarberg Lappeenrannan Soutajat (8), Kalle Melanen Lappeenrannan Soutajat (27), 5:54:10,SM, 2) Aalto Pohjoisaho Nokian Veneilijät (30), Mervi Varheenmaa Nokian Veneilijät (11), 6:08:35,SM, 3) Matti Reponen Keravan Urheilijat (10), Ritva Reponen Keravan Urheilijat (7), 6:24:08,SM, 4) Jouko Immonen Angelniemen Airo ry (16), Liisa Tunnela Angelniemen Airo ry (14), 6:28:15  Lauantai 7.7.2018, Parisoutu sekasarja yli 70 v SM1) Pentti Havanka Virtain Urheilijat (47), Kirsti Karjalainen Virtain Urheilijat (3), 6:41:25,SM.

Lauantai 7.7.2018, Erikoisveneet1) Mikko Lahti SMARK (14), Salla Ruosaari SMARK (11), 5:12:43, 2) Kristina Björknäs Quiske (4), Pentti Soini Quiske (28), 5:51:34, 3) John Blässar NJK (7), 6:33:37.

Lauantai 7.7.2018, Kanootit ja kajakit1) Esa Rahunen Suurikylä (3), 7:06:45, 2) Leena Smått Kilpisjärven Saanaveikot (1), Helge Virtanen Suvituulitiimi Turku (21), 9:16:32, 3) Susanna Sihvo Nurmijärven Latu (15), 9:16:33.

Lauantai 7.7.2018, Kirkkoveneet avoin 60 km 1) TORNION LATU JA POLKU RY 1, 4:41:56, Juhani Hytönen Äkäslompolo (16), Eeva Jämsä Kello (14), Riitta Kasala Tornio (27), Tero Kasala Tornio (20), Leena Keskipalosaari Oulu (19), Ritva Keskipalosaari Kempele (19), Keijo Kokkonen Mäntyharju (16), Katri Kynkäänniemi Oulu (9), Juha Kähkönen Tornio (6), Vesa Leppä Mäntyharju (5), Risto Ponkala Tornio (12), Ville Sailamaa Keminmaa (8), Jari Seppälä Tornio (7), Marika Tiiperi Tornio (15), Onni Tiiperi Tornio (23), 2) TAKON SOUTAJAT HARRASTE, 4:50:25, Janne Harju Nokia (4), Mikko Heikkilä Tampere (13), Jouko Karhunen Lempäälä (11), Kaarle Koskela Tampere (6), Christian Krötzl Tampere (7), Lasse Mäki Tampere (30), Timo Pitkänen Tampere (14), Vesa Ruuska Kangasala (4), Kari Salo Orivesi (7), Markku Sopanen Siltakylä (32), Elina Tiainen Vantaa (5), Heini Tiainen Mikkeli (5), Tuomas Tiainen (7), Paula Vehkala Tampere (4), Turkka Virtanen (26), 3) VIRRANVIEMÄT LEPPÄVIRTA SEKA, 4:51:09, Olli Antikainen Kuopio (11), Timo Holopainen Leppävirta (15), Erja Kallinen Leppävirta (6), Jari Kauhanen Leppävirta (8), Paula Koivusalo Leppävirta (5), Juha Koponen Kuopio (14), Tuija Koponen Leppävirta (18), Teija Kosunen Leppävirta (6), Mervi Laatikainen Leppävirta (27), Outi Lappi Helsinki (8), Sakari Mönkkönen Leppävirta (9), Veijo Oksman Leppävirta (1), Juha Pelkonen Leppävirta (10), Erkki Putkonen Leppävirta (19), Veijo Romppanen Leppävirta (15), 4) JOUTELE, 4:52:56, Arja Ahti Helsinki (24), Tomi Björkqvist Savonlinna (4), Evgeni Ermakov Helsinki (1), Susanna Espo Helsinki (19), Mikko Heinonen Helsinki (10), Mikko Hilola Helsinki (17), Hanna Huhtakallio Helsinki (3), Ari-Pekka Hyvönen Vantaa (8), Marko Keskikukko Västerskog (19), Eugenia Nogueiro Helsinki (1), Jarkko Paajanen Helsinki (6), Visa Paajanen Espoo (1), Leena Pietilä Helsinki (14), Riitta Valpio Helsinki (27), Markku Ventälä Helsinki (5), 5) COPPERIINA, 5:08:02, Riina Ahtiainen Pori (5), Pelin Altinkaya Pori (1), Maciej Bukowski Pori (1), Erkki Haapala Pori (23), Tatja Koivukorpi-Järvenpää Pori (17), Kari Liinamaa Pori (9), Jouni Mäkelä Harjavalta (16), Leena Nolvi Pori (14), Noora Nolvi Pori (5), Karri Osara Noormarkku (17), Satu Pöllänen Savonlinna (10), Timo Tomula Pori (14), Heikki Vaari Järvimaa (8), Elina Wiik Pori (15), Harri Österlund Ulvila (23), 6) LOHJAN SEUDUN SOUTAJAT, 5:11:24, Jarmo Ahokas Lohja (3), Risto Ahokas Lohja (19), Vesa Ahokas Lohja (3), Sirpa Alén Lohja (22), Henrik Fyrqvist Lohja (1), Arja Ihaniemi-Mikkonen Lohja (9), Jaakko Karlsson Saukkola (4), Johan Konttinen Halkokumpu (6), Raili Luomala Nummela (10), Malla Mustonen Lohja (15), Timo Nieminen (1), Sami Salokannas Lohja (9), Lars Svenskberg Lohja (18), Lars Tenlenius Lohja (22), Martti Virkkunen Espoo (11), 7) NESTEEN SOUTAJAT/SOUTUMARTAT, 5:16:32, Ann-Jeanette Ahrenberg Porvoo (5), Gisela Andergård-Heiskanen Porvoo (1), Barbro Bergman-Robertz Porvoo (8), Mia Eriksson Porvoo (5), Mikaela Forsblom Porvoo (8), Kerstin Holmström Porvoo (7), Kaija Högström Tolkkinen (3), Pamela Lönnström-Karlsson Porvoo (1), Jukka Paananen Porvoo (26), Anri Schroderus Porvoo (3), Anna Sjöblom Porvoo (3), Marketta Summanen Isnäs (11), Karin Wahrman Tolkkinen (1), Pirjo Weckström Porvoo (14), Inga-Lill Åberg Kärrby (1), 8) MÖLNLYCKE MIKKELIN TEHDAS, 5:24:20, Jari Eronen Mikkeli (11), Jukka Haikarainen Mikkeli (14), Toni Heikkinen Mikkeli (1), Juho Himanen Mikkeli (1), Arttu Honkanen Helsinki (4), Niko Järvisalo Mikkeli (1), Anna Kontinen Mikkeli (1), Elina Kotro Mikkeli (7), Mikko Marjakoski Helsinki (1), Rami Paajanen Mikkeli (7), Karmo Pajo Mikkeli (1), Juha Pulkkinen Mikkeli (6), Arto Tirkkonen Mikkeli (2), Jaakko Vauhkonen (2), Antti Wiksten Mikkeli (1), 9) VIRTAIN LEIJONAT, 5:25:31, Lauri Ala-Nojonen Vaskivesi (15), Pekka Hyvösaho Virrat (1), Tuomas Kulmala Ruovesi (22), Juha Lindroos Virrat (1), Pertti Mäenpää Virrat (13), Ismo Mäntysalmi Virrat (16), Timo Nihti Virrat (6), Ahti Rajamäki Seinäjoki (6), Ari Rajamäki Virrat (17), Matti Savilahti Parkano (3), Thomas Schubert Virrat (2), Pentti Tikkanen Virrat (5), Mikko Tättilä Virrat (29), Wille Virtanen Ohtola (7), 10) METSÄKONETYÖ SALORANTA KY, 5:31:31, Juho-Kalle Björn Mikkeli (2), Kari Björn Juva (23), Markku Björn Lieto (6), Matti Björn Hirvilahti (12), Taneli Hannikainen Mäntyharju (1), Jukka Makkonen Mäntyharju (6), Heidi Malinen Mäntyharju (3), Toni Mäkelä Mäntyharju (1), Pauli Rahkonen Mäntyharju (1), Jonna Runonen Mikkeli (4), Joni Saloranta Mäntyharju (1), Jouni Saloranta Mäntyharju (4), Nina Saloranta Mäntyharju (3), Marko Siiriäinen Halmeniemi (2), Juuso Vainikka Mäntyharju (1), 11) SAAREN URHEILIJAT, 5:38:41, Matti Heiskanen Skinnarby (2), Petteri Hirvonen Tarnala (6), Pekka Ketolainen Uukuniemi (16), Saara Kinnunen Lampikangas (3), Jouni Kiviaho Mikkolanniemi (7), Janne Luostarinen Imatra (3), Antton Muukkonen Lappeenranta (9), Joni Naukkarinen Savonlinna (7), Mari Nousiainen Imatra (8), Kaisa Savikuja Joutseno (2), Pekka Tiainen Mikkolanniemi (5), Markku Tolvanen Kirjavala (6), Maija Valkeapää Parikkala (1), Pasi Vasara Imatra (12), Paula Vataa Lappeenranta (10), 12) KIRKKOVENERYHMÄ P.MINORES, 5:40:00, Vesa Heino Rauma (4), Ari Into Rauma (21), Jukka Kalliokari Rauma (1), Antti Karvonen (1), Kimmo Kunttu Isnäs (14), Satu Lamminpää Rauma (2), Tapio Lehtilä Mynämäki (12), Kimmo Linnala Espoo (10), Vesa Parkkinen Mäntsälä (25), Antti Ruusuranta Kaaro (9), Ari Ruusuranta Rauma (21), Matias Tuominen Rauma (2), Juho Uusitalo Tampere (1), Aapo Varis Rauma (2), 13) VANTAAN SOUTAJAT, 5:41:18, Raul Aarna Ohkola (5), Paul Ahlroos Vantaa (24), Pentti Auvinen Vantaa (15), Minna Hanski Järvenpää (12), Eero Jääskeläinen Järvenpää (16), Ossi Koivu Järvenpää (11), Markku Kolehmainen Järvenpää (25), Minna Koskela Järvenpää (1), Matti Kämäräinen Järvenpää (28), Satu Laine Järvenpää (3), Aki Ovaskainen Joensuu (10), Kauko Siivonen Vantaa (27), Carita Tillander Kalkstrand (25), Lassi Valo Järvenpää (2), Ulla Vesterinen Espoo (4), 14) JORVILAISET, 5:42:29, Samuel Granlund Masala (2), Tuulia Haapaharju Espoo (2), Rauno Huusko Espoo (2), Ilkka Kostamo Espoo (9), Reetta Lanttola Espoo (2), Asko Löppönen Puumala (29), Saara Nieminen Espoo (6), Jasmina Nikula Espoo (1), Hanna Sainio Röykkä (3), Risto Sipola Espoo (15), Sakari Sipola Espoo (16), Jaana Talvensaari Espoo (11), Heidi Tarvainen Espoo (5), Taru Tervala Helsinki (1), Esa Åke Vantaa (9), 15) MELAMIMMIT, 5:42:57, Risto Asikainen Varkaus (1), Sanna Asikainen Varkaus (2), Mariana Carvalho Sorsakoski (1), Anita Hakala Joroinen (12), Anne Hiltunen Varkaus (13), Riikka Kilpeläinen Varkaus (3), Venla Kinnunen Kuopio (1), Hanna Kolehmainen Varkaus (4), Päivi Koponen Varkaus (1), Mika Norrman Leppävirta (24), Anni Närhi Varkaus (2), Sirpa Soininen Varkaus (6), Birgit Tarkiainen Kangaslampi (8), Eija Tolvanen Varkaus (9), Tiina Voutilainen Varkaus (2), 16) EXOTEN EUKOT, 5:44:56, Mervi Auvinen Parikkala (15), Irene Hovatov Ruokolahti (31), Sari Jääskeläinen Salosaari (3), Tiina Leinonen Salosaari (5), Outi Matikainen Lappeenranta (2), Mervi Mäkelä Imatra (12), Minttu Nikunen Salosaari (5), Outi Nikunen Kuopio (1), Päivi Nuutinen Lappeenranta (7), Katja Poutanen Rauha (1), Mervi Päätalo-Taponen Puntala (6), Katri Saarela Ruokolahti (6), Marjo Saarela Salosaari (15), Petra Vanhala Lappeenranta (1), Johanna Vesanto Imatra (3), 17) VILTTIMIEHET, 5:47:00, Heikki Aalto Lappeenranta (1), Markku Aalto Lappeenranta (1), Jarkko Hyvärinen Nuijamaa (1), Kimmo Hölkki Lappeenranta (1), Simo Klem Helsinki (1), Ville Klem Lappeenranta (1), Tuomas Kotilainen Espoo (1), Sami Kurki Lappeenranta (1), Mika Laakkonen Lappeenranta (1), Esa Melanen Lappeenranta (29), Jukka Mäkelä Lemi (1), Tero Mälkiä Lappeenranta (1), Hannu Tiainen Tampere (1), Juha Vakkila Lappeenranta (1), Mika Valtonen Lappeenranta (1), 18) ARIN AIROKOPLA, 5:47:17, Ari-Pekka Forss Telakanava (2), Eine Forss Telakanava (2), Otto Forss Telakanava (1), Heini Forss-Rantanen Mikkeli (1), Anne Forss-Ukko Mikkeli (1), Janne Hämäläinen Mikkeli (2), Tomi Hämäläinen Sulkava (2), Ilkka Pulkkinen Telakanava (1), Elsa Qvintus Sulkava (1), Joni Qvintus Sulkava (12), Matti Rantanen Jyväskylä (1), Mikko Rantanen Mikkeli (1), Lauri Rissanen Telakanava (1), Petra Ukko Mikkeli (1), Pinja Ukko Mikkeli (1), 19) SUOMEN RAUHANTURVAAJALIITTO, 5:50:03, Jarmo Halmekoski Jaala (17), Aki Harju Hollola (1), Panu Heikkinen Vehniä (3), Reijo Hokkanen Kangasniemi (8), Juhani Kakko Sauvo (4), Jari Keituri Mikkeli (7), Ari-Pekka Koho Lahti (4), Ilkka Koskinen Hollola Kk (1), Juha Maukonen Helsinki (1), Raimo Montonen Mikkeli (19), Ari Roikonen Anttola (8), Markku Särkipaju Keminmaa (7), Jouni Vainionpää Eurajoki (4), Marko Varpunen Mikkeli (10), Teemu Väisänen Vantaa (11), 20) HUSSIN SISSIT, 6:02:48, Tuula Bilund-Rantala Sipoo (1), Merja Heikkola Helsinki (3), Leena Hintsanen Helsinki (4), Aila Junttila Vantaa (2), Aurora Kaila Helsinki (1), Jutta Konstari Helsinki (2), Mika Lehtisyrjä Espoo (10), Laura Moring Espoo (10), Sanna Mäkelä Helsinki (2), Katja Pihlainen Vantaa (1), Juhani Rantala Sipoo (1), Juhani Rossinen Helsinki (1), Jouni Sorvari Lohja (4), Terhi-Maaria Tiainen Helsinki (9), Satu Vehkavaara Helsinki (5), 21) KISKOMATTOMAT UKKELIT, 6:04:51, Joni Kauppinen Lappeenranta (4), Anssi Ketolainen Puntala (5), Pekka Koskinen Vantaa (2), Olli Kosonen Savonlinna (3), Miika Lappalainen Helsinki (5), Toni Luukkonen Lappeenranta (3), Marko Malinen Mikkeli (5), Risto Malkki Savonlinna (1), Jyri Myllys Saari (5), Juha Pajari Kuopio (3), Samuel Partanen Sulkava (2), Tomi Rautiainen Lappeenranta (1), Toni Simpanen Savonlinna (5), Aleksi Sonné Lappeenranta (5), Antti Sonné Vantaa (5), 22) HILLITTÖMÄT PAAHTAJAT, 6:06:38, Minna Eronen Vantaa (1), Teemu Hakkala Helsinki (2), Paul Hornberg Helsinki (1), Marko Kortela Vantaa (6), Janne Leander (5), Kimi Linnainmaa (1), Kristian Linnainmaa Helsinki (1), Mirka Lod Vantaa (1), Tuula Lod Vantaa (1), Janne Mukkala Vantaa (1), Jenni Mukkala Vantaa (1), Mikko Piirainen Helsinki (1), Jukka Saarikko Helsinki (1), Ulla Saarikko-Piirainen Helsinki (1), Eerika Vermilä Vantaa (1), 23) STERIS ELÄMYSKERHO, 6:09:01, Timo Budde Järvenpää (2), Juha-Matti Karjalainen Sahakylä (1), Jesse Karlsson Nummenkylä (1), Markku Lager Numminen (10), Juhani Lind Kerava (2), Anssi Liukola Tuusula (2), Janne Luostarinen Karkkila (2), Ville Manninen Vantaa (1), Annika Mantila Kerava (2), Valtteri Niemi Kerava (1), Tomi Parviainen Vantaa (1), Isto Räikkönen Hyvinkää (1), Jarkko Seppänen Lappeenranta (2), Harri Tirkkonen Helsinki (1), Janne Tuomola Jokela (3), 24) SULKAVAN KUNTA I, 6:09:43, Vesa Ahonen Sulkava (25), Tiina Heikka Porlammi (1), Taina Huiskonen Sulkava (4), Timo Huttunen Sulkava (18), Anne Järvenpää Mäntyharju (1), Juho Järvenpää Sulkava (3), Heta Kohvakka Sulkava (1), Heikki Kolehmainen Sulkava (9), Harri Korhonen Rantasalmi (3), Johannes Kärki Lohilahti (4), Pentti Mäkinen Mikkeli (4), Janne Paasonen Leppävirta (1), Mikko Penttinen Espoo (18), Kaisa Ralli Kaartilankoski (13), Mervi Vanninen Savonlinna (10), 25) MIX TEAM ESTONIA, 6:09:58, Andres Aasaväli Estonia (8), Aleksander Glinjanski Estonia (8), Stanislav Glinjanski Estonia (6), Kaspar Hordo Estonia (5), Rein Hordo Estonia (7), Jan Enriko Laidsalu Estonia (4), Reet Maiste Estonia (8), Thea Miilberg Estonia (5), Jaana Peterson Estonia (8), Olavi Peterson Estonia (8), Peeter Tamm EESTI (1), Piia Tamm Estonia (8), Signe Vihtre Estonia (6), 26) TUGGER, 6:13:43, Jenni Ala-Peijari (1), Mikael De Anna (1), Johanna Ervasti (1), Jonne Ervasti (1), Jukka-Pekka Kuosmanen (1), Riikka Lehtonen (1), Oskari Leino (1), Ilkka Mähönen (1), Mikko Mähönen (1), Ville Mäkinen (1), Otto Oljemark (1), Johanna Palokangas (1), Maiju Rutanen (1), Sonja Sinisalo (1), Perttu Tiainen (1), 27) SULKAVAN KUNTA II, 6:14:23, Anita Hahl-Weckström Mikkeli (1), Pekka Hämäläinen Mikkeli (1), Riku Jalonen Tuusmäki (5), Tuomas Kanervala Kerkko (5), Seija Kemppinen Sulkava (22), Ari Kuikka Mikkeli (14), Seija Kuikka Mikkeli (13), Heino Lipsanen Mikkeli (24), Jyrki Niukkanen Mikkeli (1), Risto Nylund Kangasniemi (1), Jukka Partanen Sulkava (33), Hanne-Maaria Rentola Sulkava (1), Tuuli Tarukannel Tampere (4), Simo Tiainen Helsinki (18), Kaarina Virta Sulkava (20), 28) RAI-RAI-KORENNOT, 6:14:45, Tuula Aarni Espoo (1), Kaija Alaraudanjoki Espoo (3), Johanna Elonen Helsinki (1), Jenni Eloranta Espoo (3), Titta Hallenberg Lahti (1), Seena Ikonen Lahti (4), Leni Kivelä Lahti (6), Ginny Kiviniemi Turku (1), Anu Korhonen Helsinki (3), Miia Krohn Hollola (1), Asta Kääriäinen Helsinki (1), Raili Martin Oulu (2), Piia Menna Pennala (1), Hanna-Suoma Savolainen Nivala (3), Ilona Snellman Pennala (4), 29) HESAN KIVET, 6:14:58, "Desert" Sylvie Daoud Helsinki (1), "Goldar" Joona Hulmi Helsinki (1), "Eagle" Jaakko Kalsi Japan (5), "Missile" Lauri Leiwo Helsinki (4), "Tetris" Nicole Miserti Helsinki (1), "Irma" Aster Nummelin Helsinki (3), "Wetty" Laura Paukkonen Helsinki (1), "Plasma" Johannes Puukki Helsinki (3), "Wizard" Jussi Reikko Helsinki (5), "Future" Kalle Salmenhaara Helsinki (7), "Skoude" Maija Salmi Helsinki (4), "Sweeper" Janne Soisalon-Soininen Helsinki (7), "Trimmi" Katri Tuominen Helsinki (4), "Spearmint" Reetta Wallen Helsinki (1), "Jupiter" Joose Väinölä Helsinki (7), 30) HIUSYRITTÄJÄT, 6:16:00, Tarja Ahlholm Haapajärvi (6), Merja Augustin Forssa (1), Ursula Halonen Helsinki (6), Tanja Hulkkonen Sulkava (23), Mari Kervinen Mikkeli (6), Kaija Koikkalainen Savonlinna (16), Birgitta Lakka Tampere (1), Urho Leinonen Oulu (19), Jyrki Liikkanen Lieto As (11), Eija Oksanen Espoo (2), Ari Ravimo Vaasa (12), Hanna Salmi Järvenpää (6), Selima Saunakallio Helsinki (6), Isa Tolmunen Kellokoski (10), Annariikka Virta Sulkava (1), 31) ARRHYTHMIA, 6:25:31, Mervi Aavikko Helsinki (1), Karen Ahlnäs-Pina Kotka (2), Tatiana Cajuso Helsinki (5), Julia Casado Helsinki (5), Alejandra Cervera Helsinki (4), Aleksi Hietanen Helsinki (1), Alexey Luvsan-Ochiriyn Helsinki (4), Antonio Neme Helsinki (4), Jaana Oikkonen-Köngäs Helsinki (2), Alison Ollikainen Helsinki (2), Shishir Pant Helsinki (2), Tiia Pelkonen Helsinki (7), Elina Pietilä Helsinki (1), Boris Vassilev Helsinki (3), Hans Virtanen Helsinki (2), 32) BTTO, 6:58:02, Volker Autschbach Germany (2), Daniel Gertz Germany (1), Timo Grothe Germany (2), Ole Jensen Germany (1), Kari Jetsu Hollola (14), Janine Kappenberg Germany (1), Roland Keller Germany (2), André Kortz Germany (2), Markku Luoma Lahti (2), Björn Maas Germany (3), Tiina Maas Germany (6), Ingo Pfeifer Tampere (2), Thorsten Scheller Germany (1), Tim Steinmayr Germany (2), Christian Voigt Germany (1), 33) LÖYSIN RANTEIN, 7:00:58, Inga Huovinen Palokka (2), Milja Kainu Vaasa (1), Antti Korhonen Jyväskylä (1), Veikko Kupari Jyväskylä (1), Pekka Laine Joensuu (2), Anna Latomäki Helsinki (1), Essi Lehikoinen Espoo (1), Katri Nousiainen Jyväskylä (1), Noora Nurmela Säynätsalo (1), Juuso Rautio Lahti (1), Noora Saunamäki Seinäjoki (1), Sirke Savela Helsinki (1), Asko Timoskainen Joensuu (10), Leena Uitto Kauhajoki (1), Matias Vainio Espoo (2), 34) SDP KAAKKOIS-SUOMI, 7:38:15, Sami Arola (3), Henna Hovi Kouvola (1), Juha Hovi Kouvola (1), Toni Kailio Kouvola (1), Liisa Kainulainen (1), Päivi Kukkonen Lappeenranta (1), Anna-Kristiina Mikkonen Savonlinna (1), Sirpa Nokelainen Sulkava (1), Kiia Piepponen (1), Jani Rossi Lappeenranta (1), Janne Ruotsalainen Mikkeli (1), Satu Sairanen Lappeenranta (1), Tarja Seppälä Lappeenranta (2), Juha Sutinen Lappeenranta (1), Lauri Tiainen Savonlinna (1),