Parikkalan lentopallotyö sai tunnustusta — PaU:n Jussi Siitonen kauden seuratoimija

Perusteluissa kiitellään, että Siitonen on tehnyt hyvää työtä Parikkalan Urheilijoiden valmentajana, jaoston puheenjohtajana, seuran hallituksen jäsenenä.

Soila Puurtinen

Jussi Siitonen (vas.) juhli pisteitä ottelussa East-Volleya vastaan viime kaudella yhdessä PaU:n lentopalloilijoiden Aleksi Muukkosen(10), Heikki Piipon (16),  Atte Valkeapään ja Sami Muukkosen kanssa. 
Jussi Siitonen (vas.) juhli pisteitä ottelussa East-Volleya vastaan viime kaudella yhdessä PaU:n lentopalloilijoiden Aleksi Muukkosen(10), Heikki Piipon (16),  Atte Valkeapään ja Sami Muukkosen kanssa. 

Parikkalan Urheilijoiden Jussi Siitonen palkittiin Lentopalloliiton kauden seuratoimija -palkinnolla.

Perusteluissa kiitellään, että Siitonen on tehnyt hyvää työtä valmentajana, jaoston puheenjohtajana, seuran hallituksen jäsenenä. Monitoimimies Siitonen ei tehtäviä kaida, on hänet nähty kuskinkin.

Siitonen järjesti toissa syksynä Parikkalassa lentopallon alue-SM-turnauksen ansiokkaasti, ja on ollut kehittämässä lentopalloa Etelä-Karjalassa.

Lentopalloliitto palkitsi kauden parhaansa keskiviikkona.

Kommentoi artikkelia

Jos haluat kommentoida nimettömänä, voit tehdä sen seuraavasti:
Kirjoita nimimerkkisi Nimi-kenttään, valitse Kommentoin mieluummin vieraana -kenttä ja lisää sähköpostiosoitteesi sähköpostikenttään. Sähköpostiosoite ei näy kommentoinnin yhteydessä. Voit myös kommentoida rekisteröityneenä luomalla tilin Disqus-palveluun tai kirjautumalla kommentointiin esimerkiksi Facebookin tai Twitterin avulla.

Lue kommentointiohjeet

Kommentoidut