Savonlinnan Taitoluistelijat tarjosi satumaista joulutunnelmaa maanantai-iltaan — Katso kuvagalleria seuran perinteisestä joulunäytöksestä

Satumaista joulua -näytös pohjautui Hannele Huovin Tonttu Tosi Pikkuinen -tarinaan.

Tuija Pauhu

Savonlinnan Taitoluistelijat toi joulun Talvisalon jäähalliin maanantaina perinteisen joulunäytöksensä myötä. Tänä vuonna seura esiintyi Hannele Huovin Tonttu tosi pikkuinen -sadun tunnelmissa. Näytös päättyi koko seuran yhteiseen esitykseen.
Savonlinnan Taitoluistelijat toi joulun Talvisalon jäähalliin maanantaina perinteisen joulunäytöksensä myötä. Tänä vuonna seura esiintyi Hannele Huovin Tonttu tosi pikkuinen -sadun tunnelmissa. Näytös päättyi koko seuran yhteiseen esitykseen.

Maanantai-iltana Talvisalon jäähallissa päästiin ihastelemaan Savonlinnan Taitoluistelijoiden joulunäytöstä. Illan aikana jäähallissa raikasi tutut joululaulut, kuten Tulkoon joulu, Last Christmas ja Joulupukin maa, kun luistelijat pääsivät esittämään parastaan yleisölle.

Tämän vuoden Satumaista joulua -joulunäytös pohjautui Hannele Huovin Tonttu Tosi Pikkuinen -tarinaan.

Jäällä nähtiin illan aikana niin ryhmä- kuin yksilöesityksiä. Nuoremmat luistelijat esiintyvät ryhmissä, kun taas kokeneempiin luistelijoihin kuuluvat Anna Kärkkäinen, Anna Ruuskanen ja Juulia Jokinen sekä seuran valmentajana tällä kaudella toimiva Jannika Paajanen luistelivat yksinään.

Kentällä nähtiin näin tonttuja, lumiukkoja kuin itse joulupukkikin.

Näytös päättyi koko seuran yhteiseen esitykseen Mariah Careyn All I Want For Christmas Is You -kappaleen tahtiin.

Tuija Pauhu

Luistelukoululaiset esittivät Tottujen jouluyö -kappaleen tahtiin.

Tuija Pauhu

Anna Ruuskanen.

Tuija Pauhu

Tuija Pauhu

Jannika Paajanen.

Tuija Pauhu

Telma Huopainen, Veera Orlova, Maisa Reinikainen, Sofia Toropainen.

Tuija Pauhu

Juulia Jokinen.

Tuija Pauhu

Kilparyhmät 3 ja 4.

Tuija Pauhu

Anna Kärkkäinen.

Tuija Pauhu

Ella Ikäheimonen, Emilia Jokinen, Emma-Liina Lehmusoksa, Helmi Tuovinen sekä Joulupukki.